Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Viitoare intalniri

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna ziua tuturor , ma bucur sa vad ca acest club se dezvolta . Am un respect deosebit pentru fiecare membru actual al acestui grup .
    Vreau sa cred ca sunt unul dintre cei mai pasionati oameni de aceste masini si tin sa precizez ca am renuntat la ideea de club,comunitate,forum .
    Motivele pentru care am ajuns la concluzia ca nu merita sunt:

    - nu de mult era o comunitate micuta si deosebita ,cu membri putini dar solidari fata de grup. Am fost martor la diverse conflicte inutile intre ei si m-am trezit uitandu-ma la fiecare si incercand sa-i inteleg. Concluzia finala a fost ca trebuiesc lasati in pace sa creasca fiecare atat cat poate si cand poate . E f. greu sa inveti un om sa-l inteleaga pe celalalt dar si mai greu este sa-i intelegi pe amandoi.
    - Am sa revin la una din intalniri cu noua mea achizitie , ca sa salut membri actuali si sa le sustin inversunarea , in schimb mi-e dor de cei ce-au fost si nu mai sunt.

    Sunt sigur ca , cativa din voi ma cunoasteti (sper sa ma si apreciati) , mi-e dor sa-l vad pe dok , unul din oameni care m-au facut sa schimb directia in viata , mi-e dor de Ovidiu cu clk-ul lui, de Andrei, Victor si de multi altii ... am sa fiu surpriza de pe tort la urmatoarea intalnire , iar masinuta mea la fel ,iar daca nu .... "NU"

    Comment


    • Prezent! w115 200D

      Comment


      • Formatul clasic...

        Originally posted by doktor4carz
        Se deschide lista pentru intilnirea din data de 14 octombrie. Locul stiut, ora stiuta, adica Polivalenta, ora 16. Sau alte sugestii.

        Sa auzim...
        1. ar fi Doc
        2. ar fi Andrei
        3. ar fi Mihnote
        4. ar fi Andrei Preoteasa

        Comment


        • Originally posted by andrei_preoteasa View Post
          1. ar fi Doc
          2. ar fi Andrei
          3. ar fi Mihnote
          4. ar fi Andrei Preoteasa
          5. eu ,atata timp cat nu am cursuri la ora aia, daca am , incerc sa ma prezint cat mai rpd P.S. mihnote vreau sa vad benz-ul tau neaparat

          Comment


          • in poportie de 50% si eu-stiu cu siguranta sambata

            Comment


            • Intalnire

              Salut !
              Data trecuta am fost pt prima oara si pot sa spun ca desi nu au fost f multi membri am avut ce invata de la cei mai experimentati.
              O rugaminte as avea si eu.Nu s-ar putea programa intalnirea putin mai devreme ca eu daca stau cu voi pana mai spre seara ajung luni dimineatza in Sibiu.
              Nu stiu siguer daca vin dar cred ca este valabil si pt cei mai de departe ca totusi poate vin membri si din alte parti mai indepartate decat din Bucuresti.

              P.S. Il rog pe Popeye sa-mi dea un semn de viata stie el pt ce.
              Mercedes-ul e o stare de spirit!

              Comment


              • Originally posted by MARIUS B View Post
                O rugaminte as avea si eu.Nu s-ar putea programa intalnirea putin mai devreme ca eu daca stau cu voi pana mai spre seara ajung luni dimineatza in Sibiu.
                Nu stiu siguer daca vin dar cred ca este valabil si pt cei mai de departe ca totusi poate vin membri si din alte parti mai indepartate decat din Bucuresti.

                P.S. Il rog pe Popeye sa-mi dea un semn de viata stie el pt ce.
                sant deacord cu Marius mai ales ca acum se intuneca mai devreme. Hai sa ne intalnim pe la ora 13.00 si sa ne intindem cat ne tin puterile pe fiecare in parte
                Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

                Comment


                • 1. ar fi Doc
                  2. ar fi Andrei
                  3. ar fi Mihnote
                  4. ar fi Andrei Preoteasa
                  5. ar fi Sebaa (daca nu are cursuri)
                  6. ar fi Adrian (asfalttango)
                  7. ar fi Marius B (daca ne adunam mai devreme)
                  8. ar fi Marian (popeye)
                  9. ar fi Shadow

                  Il rog pe Dok sa completeze lista...

                  Sa fie atunci 13:00??? optati si voi pentru ora asta?
                  Last edited by Andrei114; 10-09-2007, 13:22 PM.

                  Comment


                  • Vin si eu daca pot.

                    Comment


                    • ma bag si eu...
                      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                      Si o panarama de scuter

                      Comment


                      • Sper sa ajung si eu, mai trebuie sa ii dreg glasul doamnei mele si sa ii gasesc ceva vitamine ca este cam racita si nu prea mai vorbeste cu mine .Daca o dreg pana pe 14 voi fi acolo negresit.

                        Comment


                        • viiiiiiiiiiiiiiiiiin si eu!
                          insa nush sigur dk vin pietont
                          sau o ard la risk q babutza
                          Robert
                          0763 700 838
                          negoro2002@yahoo.com
                          Vatra Luminoasa




                          Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.

                          Comment


                          • Sper sa ajung si eu. De la ce ora ? 13? sau???

                            Comment


                            • Ziua 14 Oct 07 , ora H , locul stiut , .....
                              Viiiiiin ! Spritz sau sec ?!
                              Sunt pe lista .

                              Comment


                              • as vrea sa vin si eu....sunt foarte pasionat...dar unde?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF