Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

De vanzare Mercedes 560 SEL

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De vanzare Mercedes 560 SEL

    Mercedes 560 SEL fabricatie 1991,123000 km, inmatriculat persoana fizica pe numele meu, ofer certificat fiscal, itp valabil 2011, roti vara+roti iarna, stare buna de functionare.V 8, 272 HP, cutie automata, piele clima, electrice, trapa 2 pozitii, incalazire in scaune si bancheta spate, reglabila bancheta spate, scaune cu 2 memorii si suport lombar vacuomatic, oglinda electrica dreapta, calculator de bord, ASR, ABS, levelingsuspension, SRS, etc. Probleme:in relanti nu merge in toate pistoanele (posibil supapa admisie-evacuare pistonul 8), perdeluta spate nu este angrenata de motoras (posibil cremaliera uzata), opritoarele usi spate nu-si mai fac treaba cum trebuie, geamurile spate scapa din suportii de prindere cand sunt actionate in jos. Am schimbat cu piese noi: grila radiator, radiator apa, vascocuplaj, termostat, baterie, semnale fumurii fata si toate lichidele si filtrele din masina inclusiv cutie si second : capota, far, amortizor spate.Nr de identificare:WDB1260391A554975, nr. inmatriculare B-10-WZE....poate va spune ceva...Pret:4000 euro cash nenegociabil fara variante si alte prosti. Numai pentru cei hotarati, samsarii,pierde-vara si gura-casca sa se abtina nu mai am timp de pierdut si nici nervii necesari....asa ca nu stiu cum o sa reactionez daca mai dau peste unul d'asta. Cat despre textele cu impozitul mare, consumul mare, pretul mare...atunci cred ca alta masina cautati....nu este o masina pentru oricine care vrea, ci care poate! Intrati pe www.mobile.ro si cautati una cu aceleasi optionale si nr de km la care mai adaugati taxa de prima inmatriculare si drumul de acolo si apoi mai cititi odata anuntul meu.
    Attached Files

  • #2
    Originally posted by 560SEL View Post
    Numai pentru cei hotarati, samsarii,pierde-vara si gura-casca sa se abtina nu mai am timp de pierdut si nici nervii necesari....asa ca nu stiu cum o sa reactionez daca mai dau peste unul d'asta. Cat despre textele cu impozitul mare, consumul mare, pretul mare...atunci cred ca alta masina cautati....nu este o masina pentru oricine care vrea, ci care poate! Intrati pe www.mobile.ro si cautati una cu aceleasi optionale si nr de km la care mai adaugati taxa de prima inmatriculare si drumul de acolo si apoi mai cititi odata anuntul meu.
    Recunosc ca mi-a placut partea asta a anuntului, iar daca nu se tine cont sunt eu & colegii de la moderare p-aici. Bafta la vanzare !
    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

    Comment


    • #3
      Un nr de telefon se poate?

      Comment


      • #4
        Originally posted by 560sel_87 View Post
        Un nr de telefon se poate?
        0751066207...Dar parca tatal tau mai avea 2 buc de 560...faceti colectie?

        Comment


        • #5
          Masina este de exceptie, a apartinut Presedintelui Emil Constantinescu, dupa care a nimerit, shortly, pe mandatul unui looser...Asta inainte de a se afla in posesia actualului proprietar, pe care-l salut cu aceasta ocazie. Are reiserechner care functioneaza!!!, pielea arata impecabil, furnirul de wurzelnuss din interior se prezinta de asemenea la cote superlative, practic din punct de vedere al dotarilor ii lipseste standheizung-ul, in rest este vollausstattung. Sincer, un exemplar de W126 chiar in mintile lui si netiganita sau mermelita.
          Multa stima, domnu Razvan !

          Comment


          • #6
            Super masina... Ii mai lipseste si un webasto(sirocou).
            `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

            now - bicicleta !

            0744 239 949

            WEB
            http://garajautodiag.blogspot.com

            Comment


            • #7
              Originally posted by panzerwagen View Post
              practic din punct de vedere al dotarilor ii lipseste standheizung-ul, in rest este vollausstattung.
              Originally posted by sovieticool View Post
              Super masina... Ii mai lipseste si un webasto(sirocou).
              Cred ca tot la asta s-a referit si colegul panzerwagen prin "standheizung".

              Comment


              • #8
                Imi pare rau nu stiu germana ..iar cand am dat la traducere .. standheizung a fost tradus prost si din acest motiv am adus in discutie webasto-ul.
                `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                now - bicicleta !

                0744 239 949

                WEB
                http://garajautodiag.blogspot.com

                Comment


                • #9
                  Nu. una are,dar vroiam nr de tel sa va sun sa vin sa vad eu masina nu pt a o cumpara,doar sa o vad,nu am mai vazut alt 560 pana acum original decat pe al tatalui meu.o seara buna

                  Comment


                  • #10
                    colegului 560sel_87: sincer, m-as abtine sa fac un drum DOAR s-o vad...asa, de control data corporation. De fapt, nu prea ai ce vedea, in ceea ce privesc viciile ascunse; proprietarul a fost explicit, iar in ceea ce priveste rugina, in situatia in care vorne-links kotfluegel este neschimbata, atunci vei putea remarca punctul de rugina al masinii: sub semnalizarea fata-dreapta, deasupra stossstange-ului. Tipic dealtfel pentru W126. Nu stiu insa daca distinsul proprietar a rezolvat simptomul: bec martor aprins pe ASR (antriebsschlupfregulierung)!!! Dealtfel, textul vanzarii spune clar: mai ai de lucru la ea. Neamtul s-ar fi exprimat astfel: aufgrund des alters dieses kraftfahrzeuges, es ist verkauft nur am bastlerauto. Adica se adreseaza DIY (do it yourself) only. Scuze daca am fost prea explicit.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by panzerwagen View Post
                      stossstange-ului. (antriebsschlupfregulierung)!!! aufgrund des alters dieses kraftfahrzeuges, es ist verkauft nur am bastlerauto..
                      Foarte interesant. Unu vrea numar de mobil s-o vada (!!???), altul scrie pe nemteste, eram soto ca asta urmeaza dupa un asemenea anunt. Avem date complete, poze cacalau, omu' a fost explicit ce e cu toroapa (ce are, ce n-are, ce-i trebuie, cat vrea), am sa va rog sa lasam vorbaria si sa revenim la vanzarea prea frumosului w 126.
                      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by panzerwagen View Post
                        colegului 560sel_87: sincer, m-as abtine sa fac un drum DOAR s-o vad...asa, de control data corporation. De fapt, nu prea ai ce vedea, in ceea ce privesc viciile ascunse; proprietarul a fost explicit, iar in ceea ce priveste rugina, in situatia in care vorne-links kotfluegel este neschimbata, atunci vei putea remarca punctul de rugina al masinii: sub semnalizarea fata-dreapta, deasupra stossstange-ului. Tipic dealtfel pentru W126. Nu stiu insa daca distinsul proprietar a rezolvat simptomul: bec martor aprins pe ASR (antriebsschlupfregulierung)!!! Dealtfel, textul vanzarii spune clar: mai ai de lucru la ea. Neamtul s-ar fi exprimat astfel: aufgrund des alters dieses kraftfahrzeuges, es ist verkauft nur am bastlerauto. Adica se adreseaza DIY (do it yourself) only. Scuze daca am fost prea explicit.
                        Cu respect! Dupa exprimarea eleganta si tipic "nemteasca" cred ca stiu despre cine este vorba....iata ca a iesit iar la vanzare dar acum reparata : cand am schimbat capota,farul si grila am facut si reparatiile la aripa sub semnal cat despre sindromul bec martor ASR aprins, s-a remediat de la sine odata cu venirea caldurii (v-am spus atunci in toamna cand ati venit ca face figura asta numai cand e sub cca 5-10 grade afara daca se incalzeste motorul si uleiul din cutie sindromul dispare...se pare ca nu am fost credibil)...vorba vine remediat pentru ca la iarna iar va face la fel dar sunt corect si nu spun ca l-am reparat.

                        Comment


                        • #13
                          Doua intrebari, sa-mi fie cu iertare.

                          Prima: ce sunt cele doua "mufe" insemnate de mine?

                          A doua: O astfel de masina ce norma de poluare are? Vad ca e din 1991. Este non euro sau E1?

                          Din capul locului mentionez ca ma incadrez intre cei care viseaza cu ochii deschisi uitandu-ma la aceasta masina. Superba si multa bafta la vanzare.
                          Attached Files
                          E220 cdi W210, 2001

                          E320 W210, 1997
                          C180 W202, 1994
                          W123 200D, 1978 cu inima de W124


                          Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by panzerwagen View Post
                            ... in rest este vollausstattung...
                            Mai are pana acolo! Din decodarea VIN-ului reiese ca ar mai fi loc de multe optiuni! Nu am vazut inca un W126 sa aiba toate optiunile posibile!


                            Masina este intr-adevar foarte frumoasa si in stare exceptionala!

                            Succes la vanzare!

                            @adidc...TOATE modele W126 sunt NON EURO in tarisoara noastra draga!
                            Last edited by dan500se; 04-22-2010, 09:33 AM.
                            W123 280E Blue Green Metallic

                            W126 280SE Champagne Metallic
                            W126 280SE Black Blue Metallic
                            W126 500SE Lapis Blue Metallic
                            W126 500SE Midnight Dark Blue

                            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                            Comment


                            • #15
                              Cele doua "mufe" insemnate de tine sunt capetele unei fise anulate si inlocuita pentru ca fura curent. N-am mai avut timp sa tai cordonul ce infasura tot manunchiul de fise ca sa o indepartez si o ramas asa. Intradevar multi isi doresc modelul asta dar praful la Romanica e mare, motiv pentru care fac un discount, poate asa pleaca, pret nou 3500 euro!!!...hai la 560SEL la pret de criza!!!
                              Last edited by Carmine; 04-22-2010, 20:51 PM.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF