Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

VAND chei extragere MB Becker, Bosch, clima.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VAND chei extragere MB Becker, Bosch, clima.

    Vand pentru MB COMAND 2.0, modelul fara tuner TV din fabrica
    (afiseaza mesajul No TV)


    - Adaptor multimedia
    - permite intrarea cu semnal AV, provenit de la orice sursa externa
    (TV tuner, media player, dvd etc)
    - deblocheaza imaginea in mers
    PRET: 620RON (produs nou, pret fix)


    - Tuner TV analog cu telecomanda si senzor de infrarosu extern.
    - iesire AV, compatibila cu adaptorul multimedia
    - 2 intrari AV suplimentare (camera marsarier, media player etc.)
    - telecomanda
    PRET: 200RON (produs nou, pret fix)

    - Chei extragere MB Becker
    PRET: 15RON (produs nou, pret fix)
    Attached Files

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

  • #2
    Salut.Cheile le vreau eu.
    Am achiztionat un command 2.0 si spune No TV.Mi-ar trebui acel TV tuner de la tine si se rezolva treaba?Ce posturi se vor putea vizualiza si la ce calitate?Antena nu trebuie?
    Mc.

    Comment


    • #3
      Originally posted by rusu.sebastian View Post
      Salut.Cheile le vreau eu.
      Am achiztionat un command 2.0 si spune No TV.Mi-ar trebui acel TV tuner de la tine si se rezolva treaba?Ce posturi se vor putea vizualiza si la ce calitate?Antena nu trebuie?
      Mc.

      Tunerul nu va functiona fara adaptorul AV.
      De fapt nimic nu va functiona pe COMAND-ul tau fara acel adaptor, in afara de TUNERUL original fffff scump, fara vizionare in mers si fara posibilitate de semnal AV input.
      Antena va fi si ea disponibila de sapt. viitoare la 85 RON, cu amplificator de semnal. Se prinde tot ce se emite terestru analogic, calitatea este in fct. de semnal.
      Cheile vor fi disponibile tot de sapt. viitoare (pe joi cred) pentru ca s-au vandut ca painea calda.

      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

      Comment


      • #4
        Te rog sa ma iei in considerare pentru un set de chei-da-mi un mesaj pe privat.Crezi ca ai unde sa faci un film cu command si tot tacamul montat si in functionare pe TV, in Romania?Cu banii pe care i-am dat pe command+masca borda care trebuie sa o iau+adaptor si alte dracii imi iau Alpine all inclusive.De asta iti cer un film inainte.
        Mc.

        Comment


        • #5
          Presupun ca ai dat pe Comand 200 de euro (vanzatorul parca cerea 230 pe okazii), va trebui sa mai pui inca pe-atat, in cel mai fericit caz, pentru a avea functionale toate chestiile. Orice 2DIN ai lua va trebui sa cauti rama adaptoare.
          Solutia simpla e 1DIN, DVD, insa 100% fara canbus.
          Succes!
          https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

          Comment


          • #6
            Originally posted by rusu.sebastian View Post
            Te rog sa ma iei in considerare pentru un set de chei-da-mi un mesaj pe privat.Crezi ca ai unde sa faci un film cu command si tot tacamul montat si in functionare pe TV, in Romania?Cu banii pe care i-am dat pe command+masca borda care trebuie sa o iau+adaptor si alte dracii imi iau Alpine all inclusive.De asta iti cer un film inainte.
            Mc.

            Duminica o sa postez aici filmuletul.
            Cutaresku are dreptate cu ce a zis.

            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

            Comment


            • #7
              Au venit cheille pentru demontare. Se pot folosi si pentru scoaterea modulului climatronic (foto).
              Deasemea au venit antenele cu amplificator de semnal.
              Cateva poze cu adaptorul legat la TV tuner si la COMAND.
              Voi reveni saptamana viitoare cu un filmulet cu instructiuni de montare mai clare si mai detaliate.
              Attached Files

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • #8
                1.Vreau o rama de aia pentru command!!!!Nu are nimeni de pe acest forum?Nu stie nimieni vreun drac de w210 la dezmembrat cu asa ceva?
                2.Doar TVR2?
                Mc.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by rusu.sebastian View Post
                  1.Vreau o rama de aia pentru command!!!!Nu are nimeni de pe acest forum?Nu stie nimieni vreun drac de w210 la dezmembrat cu asa ceva?
                  2.Doar TVR2?
                  Mc.
                  1. Rama aia e aproape imposibil sa o gasesti si daca o gasesti pregateste-te cam la 100 de euro.
                  2. TVR2 ca asta se prinde in Predeal fara antena, o sa pun un film cand ajung pe meleaguri bucurestene.
                  3. Daca mai vrei cheile da-mi un semn pe privat (adresa sa ti le trimit cu posta).

                  https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                  Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                  Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                  Comment


                  • #10
                    Am revenit cu poze cu adaptorul si TV-tunerul montat pe W210.
                    L-am incercat in Brasov, prinde TVR1, TVR2, ANTENA1, PROTV, REALITATEA, B1TV si inca vreo 3 posturi locale.
                    Produsele sunt noi, am comandat inca 3 seturi (adaptor, TV tuner, antena activa).
                    Cateva poze.
                    Attached Files

                    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                    Comment


                    • #11
                      Anunt valabil....

                      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                      Comment


                      • #12
                        In mers se prinde ceva ? Sau doar in stationare merge TV ?

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by geanina View Post
                          In mers se prinde ceva ? Sau doar in stationare merge TV ?
                          Of, am si uitat de postul asta...
                          In mers nu se vede bine, iti trebuie un TVTUNER DVBT pentru asta, e vreo 600Ron dar merge DOAR in Bucuresti si Siubiu, restul, nada....

                          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by victoria View Post
                            Am revenit cu poze cu adaptorul si TV-tunerul montat pe W210.
                            L-am incercat in Brasov, prinde TVR1, TVR2, ANTENA1, PROTV, REALITATEA, B1TV si inca vreo 3 posturi locale.
                            Produsele sunt noi, am comandat inca 3 seturi (adaptor, TV tuner, antena activa).
                            Cateva poze.
                            Eu am Comand APS NTG2 dar nu am buton de tv. Am unul cu video. Se poate pune tv tuner?

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by webdo View Post
                              Eu am Comand APS NTG2 dar nu am buton de tv. Am unul cu video. Se poate pune tv tuner?
                              Se poate dar e cam verde problema la tine. Adaptorul pt NTG2 e vreo 300 de Euro.

                              Uite aici un link util:
                              Attached Files
                              Last edited by Zeus; 01-29-2012, 08:08 AM.

                              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF