Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Doresc W 124, W 126 /ofer bmw E34 525iA la schimb

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doresc W 124, W 126 /ofer bmw E34 525iA la schimb

    Vind sau schimb, BMW E34 525i, Automatic, chromme packet, 270000 KM, 2500 CC - 196 CP(CIP)
    Foarte ingrijit, fabricatie 1990- pentru CALIFORNIA USA
    Computer de bord OBC4, Airbag sofer, cotiera fata - spate + sertar ski
    Full servo, full electric, oglinzi si parbriz incalzit,
    oglinda retrovizoare interioara electrica si incalzita, tapiterie piele rosie
    ABS, ASC, discuri ventilate fata - spate, diferential autoblocant, 4 jante aliaj 16'' cu anvelope vara noi +
    5 jante aliaj BBS de 15'' cu anvelope de iarna Good Year Extra Grip noi
    trapa electrica WEBASTO pe 2 pozitii, scaune reglabile pe 4 pozitii,
    mp3 Panasonic + instalatie de sunet originala,
    faruri smoked Hella americane cu lupa, ANGEL EYES, ceasuri plasma
    RK motor( radiator nou, chiuloasa + garniturii noi, termostat, distributie, fise, stergatoare, articulatii fata
    furtune, tampoane motor si cutie, consumabile schimbate( uleiuri si filtre), baterie noua, pompa benzina noua, parbriz nou, original,(cel vechi era destul de zgariat)
    amortizoare spate noi.Toate piesele au facturi de cumparare si garantie de montare service
    Inchidere centralizata, alarma
    proiectoare de ceata, ornamente cromate toba de esapament
    Proprietar, taxe la zi , ITP 07-2010, Rovigneta, asigurare.
    3500 euro usor neg , , , , ,

    ACCEPT SCHIMBURI cu ( Mercedes E(w124),inmatriculat RO
    Attached Files
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

    MERCEDES UBBER ALLES !

  • #3
    Acuma da colegu arata a poze facute cu un aparat ceva si nu pe calculator.Ce pot sa zic felicitari pentru ceea ce detii pacat ca vrei sa o vinzi,pare a arata foarte bine,dar sa speram ca in schimb vei primi ceea ce cauti si va ajunge la cineva care sa aiba grija de ea.
    Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

    Comment


    • #4
      si apropos, n-am zis ce motorizare m-ar interesa:
      200, sau 250 D, sau maxim 2,3 Benzina daca se poate si cu GPL - NEAPARAT AUTOMATE si nu mai vechi de '90 - '91. Multumesc anticipat!
      http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

      MERCEDES UBBER ALLES !

      Comment


      • #5
        Nu e concurs de miss. Nici salon auto. E topic de vanzare. Ca are ceasurile cu plasma sau fara plasma, ca pozele sunt facute in corel sau photoshop... E problema vanzatorului. Am sters balariile (a se citi off-topic-ul). Andy, spor la vanzare!

        Comment


        • #6
          Masina este foarte tiganita, are si insemnele de la ALPINA si semnele de la ///M Power, plus prostiile alea de "aerisiri".Care e diferenta dintre un E34 pentru California si unul pentru Europa? Masina aia nu are parbriz incalzit, oglinda interioara electrica si incalzita cred ca nici Maybach nu are, parbrizul masinii nu este original, nici un BMW nu are parbriz original cu parasolar, volanul ala nu are airbag, masina asta are ASC doar in visele tale cele mai frumoase ( ASC-ul este sistemul antiderapaj de la BMW). Unde este butonul pentru ASC? Scaunele alea nu au reglaje pe 4 directii probabil nici pe inaltime nu au. Ce ai schimbat la distributia masinii? Pune o poza si cu motorul probabil nu are Vanos, sunt curios de unde atatia caluti. Ai vazut vreodata in viata ta cum arata niste Hella Smoked pentru E34? Uite o poza, seamana cu ce ai tu pe masina?

          Asa vand si eu un 190 si zic ca este S-classe, tu ca si cumparator cum ar fi sa vii pana la Suceava si sa vezi ca eu de fapt nu vand ceea ce am scris in anunt? Am avut BMW, am BMW, sunt destul de informat la capitolul asta. Mai trebuia sa scrie ca are si navigatie si tot il credeati. E forumul vostru faceti ce vreti.
          Attached Files

          Comment


          • #7
            1) Daca te-ai uita mai bine la faruri ai vedea ca sunt hella smoked - interior negru
            2) Voi posta aici seriile , si daca te pricepi , le verifici: WBAHC210304239035

            NR DE OMOLOGARE: ACBM14121519505.

            3) Daca citeai post-ul vedeai ca am zis ca are motor M20B25, sa pus pe BMW pentru USA pana in '92
            4). Da are 196 cai: 170 stock, 26CP - CIP
            Last edited by STEFAN V8; 02-20-2010, 04:18 AM.
            http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

            MERCEDES UBBER ALLES !

            Comment


            • #8
              Mai bine nu puneai seriile

              You Have Selected: 12/1988 E34 525i Sedan M20 Europe Left hand drive Automatic

              Bafta la vanzare.

              Comment


              • #9
                Are program de iarna pe cutie, si ASC AUTOMAT in momentul cand treci pe manual si pe treapta 1 de pe selector. ASC-ul nu ste antiderapaj ci controlul electronic al tractiunii(daca nu stiai)
                Last edited by STEFAN V8; 02-20-2010, 04:17 AM.
                http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

                MERCEDES UBBER ALLES !

                Comment


                • #10
                  )) da buna asta hai ca poluam Forumul. Lasa ca pun pe forum la BMW ca acolo nu prea am auzit de sistemele astea.
                  Restul e Cancan

                  Comment


                  • #11
                    Nu inteleg ce ai scris cu seriile.....?(You Have Selected: 12/1988 E34 525i Sedan M20 Europe Left hand drive Automatic
                    )...?

                    Insemnele de la M power nu stiu unde le-ai vazut tu, - poate doar pe plasma dar la aia n-am ce sai fac
                    Last edited by STEFAN V8; 02-20-2010, 04:17 AM.
                    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

                    MERCEDES UBBER ALLES !

                    Comment


                    • #12
                      Originally posted by andy_warp
                      insemnele de la M power nu stiu unde le-ai vazut tu, - poate doar pe plasma dar la aia n-am ce sai fac
                      Or fi alea din bot, din poza postata de tine in prima grupa de poze?

                      De ce postezi succesiv? Nu incap doua randuri intr-un singur post?

                      Scuze de oftopic dar ai postat de 2 ori succesiv si asta in numai 9 minute.

                      Bafta la vanzare.
                      W203 - 2001

                      Comment


                      • #13
                        Sincer eu nu stiu cum sa citecs VIN -ul dar de cate ori am fost la service sau sa cumpar o piesa de la magazin cand le dadeam talonul toti ziceau "...stai sa ca asta e altfel ca e de america..."). In legatura cu oglinda interioara, da e incalzite si electrica, cu reglaje automate; data viitoare cind ii fac poze, o sai fac numai la oglinda, poate te convingi si tu...!!!

                        scuze, acum mi-am dat seama!
                        Last edited by STEFAN V8; 02-20-2010, 04:17 AM.
                        http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

                        MERCEDES UBBER ALLES !

                        Comment


                        • #14
                          Pentru cine nu crede , uite si poza cu oglinda interioara electrica automata!
                          Attached Files
                          http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/ey711.jpg

                          MERCEDES UBBER ALLES !

                          Comment


                          • #15
                            Oglinda electrica si automata este o oglinda de BMW care are functia de auto dip, adica este o oglinda cu senzor anti orbire, cum au colegii nostri de forum pe Mercedes, numai ca nu are senzor ci se fixeaza manual cat de inchisa sa fie oglinda.Si uite asa topicul tau ramane in fata.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF