Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Poate reusim de data aceasta-Sa ajutam copii defavorizati

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate reusim de data aceasta-Sa ajutam copii defavorizati

    Insist sa ajutam niste copii defavorizati...Poate totusi gasim printre noi oameni care stiu sa ofere ajutor...nu numai sa ceara.Rog moderatorii sa ajute prin promovarea acestei actiuni avind in vedere caracterul umanitar...chiar daca este propusa si organizata de alti forumisti(printre ei se afla din ce in ce mai multi dintre cei de aici).Multumesc anticipat tuturor.

    Deci:


    Salutare Oameni Buni,


    Asa cum deja a devenit traditional, CLUB 4X4, impreuna cu membrii forumului, partenerii, prietenii, simpatizantii etc., organizeaza si anul acesta Actiunea Umanitara de Craciun 2008 a iubitorilor / entuziastilor Miscarii 4x4.
    Aceasta Actiune va avea loc, sambata 20 decembrie 2008, la Colonia de copii din Valea Screzii / Valea Plopului.
    Pentru cei mai noi dintre dumneavoasta, care nu stiu, am ales aceasta locatie de fiecare data, deoarece cei de acolo dezvolta un program concret de integrare sociala si educationala a copiilor defavorizati.
    Procedura va fi aceeasi ca de fiecare data :
    -vom lua legatura cu parintele Nicolae Tanase care gestioneaza acest program, pentru a identifica necesitatile momentului actual
    -vom aduna fonduri si bunuri de la persoane fizice si juridice in baza unei liste transparente care va fi actualizata in permanenta pe forum
    -in dimineata zilei de 20 decembrie 2008, ora 6.00-6.30, ne vom intalni la Metro Baneasa, cu cei dispusi sa participe la transportul ajutoarelor la locatie, pentru a cumpara ca de obicei cele necesare celor de acolo pe care ni le-au comunicat in prealabil.
    -dupa aceea, vom pleca in jurul orei 8.00-8.30, cu cele cumparate si cele ce s-au strans pana atunci spre locatie
    -drumul pana acolo dureaza in jur de 2 ore
    -acolo vom distribui bunurile si produsele rezultate din donatii
    -cine vrea sa se dea prin zona, are unde deoarece zona are potential...
    -dupa aceea ne vom intoarce spre Bucuresti si ne putem opri sa socializam si sa mancam / bem ceva la Hanul Dacilor de pe centura Ploiestiului.

    Pentru donatii in bani puteti folosi contul CLUB 4X4:
    -Cont: RO74 RZBR 0000 0600 0992 7496
    Raiffeisen Bank Agentia George Cosbuc


    Mai jos avem si o invitatie "oficiala" pentru persoane fizice si juridice dispuse sa sustina aceasta Actiune Umanitara de Craciun 2008 a iubitorilor de 4x4...


    __________________________________________________ __________________


    Invitatie la Actiune Umanitara de Craciun 2008



    Asociatia sportiva 4x4 alaturi de Forumul http://www.club4x4.ro au placerea sa va invite, sa participati / sa va implicati la Actiunea Umanitara pe care am initiat-o cu ocazia Sfintelor Sarbatori de Craciun.
    Aceasta actiune va avea loc pe data de sambata 20 decembrie 2008 in localitatile Valea Screzii si Valea Plopului, din judetul Prahova, undeva dupa Valenii de Munte, la aproximativ 100 km de Bucuresti.
    Beneficiarii acestei actiuni sunt cei 250 de copii, orfani, abandonati si copii alaturi de mame abuzate, care formeaza aceasta comunitate.Copiii aflati in acest asezamant sunt de la sugari la adolescenti, fete si baieti.Acest asezamant este o initiativa privata a Parintelui Nicolae Tanase si se sustine exclusiv din donatii si voluntariat, fara ajutor de la autoritatile statului.
    De-alungul timpului au trecut prin acest loc peste 1000 de copii.Acesti copii primesc cazare in conditii decente, hrana, asistenta medicala, educatie, sunt sustinuti in toate formele de invatamant, sunt ajutati sa se integreze social.Pe langa toate acestea sunt crescuti in morala crestina, li se dezvolta si cultiva anumite trasaturi morale si de caracter pentru a deveni niste buni cetateni si buni romani.
    Asociatia sportiva 4x4 si Forumul http://www.club4x4.ro, fondat si sustinut de aceasta asociatie, se implica in proiecte sociale, actiuni umanitare, voluntariat etc.
    Actiunea Umanitara de Craciun, din data de 20 decembrie, anul curent se inscrie pe aceasta linie.
    Orice ajutor este bine venit in produse sau bani.Cu fondurile rezultate din donatiile personale ale membrilor clubului, forumului, precum si alte persoane fizice si juridice, se vor cumpara diverse bunuri necesare celor de acolo, respectiv : rechizite, televizoare, boilere, calorifere, medicamente, detergenti, fulare, caciuli, manusi, diverse alte produse, bunuri de consum sau de folosinta indelungata, absolut necesare copiilor aflati in colonia de la Valea Screzii si Valea Plopului.
    Va exista o transparenta totala asupra gestionarii bunurilor si fondurilor adunate in cadrul acestei actiuni.In urma actiunii se vor face filme si poze care vor ilustra la modul concret cum s-a derulat aceasta activitate.
    Toti sponsorii, donatorii si participantii vor primi ulterior un DVD cu imagini si filmulete de la Actiunea Umanitara, precum si diplome de multumire din partea Asociatiei Sportive 4x4.

    Daca sunteti dispusi sa sustineti, sa va alaturati sau doriti lamuriri suplimentare vis-a-vis de acesta actiune ne puteti contacta la telefon :
    -0727 314 777 Ligia Popescu
    -0728 311 777 Mugur Nicolae

    Pentru donatii in bani puteti folosi contul CLUB 4X4:
    -Cont: RO74 RZBR 0000 0600 0992 7496
    Raiffeisen Bank Agentia George Cosbuc



    Va multumim anticipat pentru intelegere si va asteptam,


    Mugur Nicolae - CLUB 4X4

  • #2
    Eu voi lua legatura cu Razvan in acest sens. Restul lumii shi-a aratat interesul de s-a cocoshat, deci nu mai am nimic de comentat. Promovarea presupune si feed-back, dar se pare ca sintem prea zgircitzi la suflet... Topicul devine sticky, este unicul lucru pe care il pot face ca moderator, voi face de asemenea ca topicul sa aiba link pe pagina de start, mai mult nu depinde de mine.

    Faptul ca lumea de pe alte forumuri face ceva, denota faptul ca ne sint superiori. Cinste lor... Unii au cite o panarama de ARO ratat, romanesc, nu o scula de Mercedes de 5-50 de mii de euro...

    Inchei printr-o idee... Intimplarea face ca simbata seara sa vin spre casa cu un Mercedes. Ceea ce mi-a prelungit viatza. Altfel, azi eram ori mort, ori dezabilitat fizic pentru tot restul zilelor ce mi-au ramas. Atit de ushor se trece de la o staza la alta... intr-o fractziune de secunda... Si ajungi oale si ulcele, asta n-ar fi nimic... mai rau e o viatza de chin... Si atunci vezi daca te ajuta cineva. Moare vreunu daca da din putzinul ce il are unui amarit ? N-am nevoie de raspuns...

    Comment


    • #3
      Niste chestii de care se vor bucura cei mici sigur am prin casa, mai ales ca pana de curand eram si eu prin lumea jucariilor. Sper ca pe data aia sa pot merge si eu, daca nu, macar sa le trimit prin intermediul celor care ajung pe acolo.

      Comment


      • #4
        Voi care sunteti aproape va puteti implica si fizic. Noi nu putem decat sa ne uitam, sa va uram succes si sa facem donatii...
        http://www.caesaralexandru.wordpress.com

        Comment


        • #5
          Dok...multumesc de ajutor!Imi pare rau ca nu suntem asa uniti ca altii iar cei ce sunt mai aproape de tine stiu istoria....Am auzit de la STEEN azi -dimineata dar stii vorba:Nu mor caii cind vor ciiniii....



          Dupa cum spuneam copiii din acel adapost sunt intre 2-18 ani...deci puteti trimite lucruri bune,curate si chiar carti utile in formarea unui tinar(nu reviste sau alte porcarii colorate)

          Initiativa umanitara apartine colegilor de pe www.club4x4.ro si consta in stringerea unor hainute si jucarii pentru niste copii nevoiasi descoperiti in niste colturi uitate de lume.

          Stiu ca au mai fost niste incercari pe acest forum dar nu stiu daca au fost finalizate.

          Prin urmare orice doritor care vrea sa faca o donatie(cit de mica) in hainute sau jucarii(pot sa nu fie noi-dar sa fie curate si in buna stare) o va putea face in felul urmator:colegii de pe club4x4 vor stabili o locatie (probabil in Bucuresti) si doritorii vor trimite coletele acolo iar cind se va stringe totul se va face o caravana pentru a duce donatiile.Oricine va dori sa participe va fi binevenit!

          ****Va rog sa trimiteti produsele in cutii de carton***
          Pot fi mai bine transportate, depozitate si manipulate.
          ****Va rog sa nu trimiteti produse perisabile****
          Aceste produse le achizitionam la momentul respectiv.

          Adresa este : Sos Garii Catelu nr. 96A Sector 3
          Cod 032995 Bucuresti
          Persoana contact: Alexandru Negulescu
          tel: 0722391203

          PS Ar fi bine sa sorteze fiecare cu atentie cele trimise pentru a nu ne face de basme ,chiar daca cele trimise vor ajunge la niste copii !


          Eu am facut un colet trimis prin curierat si m-a costat 25 ron...Incerc sa mai adun de la clientii mei cite ceva si le voi duce in Bucuresti pe 07 decembrie.Cine este din Constanta poate sa le aduca la mine fara nici o problema....

          Comment


          • #6
            Tine-ne la curent cu ce se intampla pe forumul 4x4.Eu voi aduna ce am pe acasa..si inainte de plecare le voi livra personal.
            1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
            2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
            Si o panarama de scuter

            Comment


            • #7
              Cu mare palcere va anunt tot ce se intimpla si voi posta si finalizarea ....pe care am vazut-o si de la actiunea de anul trecut...o sa caut si postez link-ul respectiv...

              Puteti sa apelati cu incredere la telefoanele responsabililor cu actiunea...sunt oameni de nadejde.

              Comment


              • #8
                Important (zic eu)

                Pentru Bucuresti. Pentru aceia dintre voi care din diferite motive nu puteti ajunge la adresa specificata de Adrian (asfalttango) pentru a lasa pachetelele, sunt dispus sa trec eu pe la voi pe acasa sa le iau si sa le duc. O singura rugaminte am: ,,INTRATI,, in sifoniere si cautati lucruri ce va prisosesc. Ce pare vechi pentru noi, pentru altii inseamna bucurie. Ce nu am mai purtat noi de cateva luni de zile, cu siguranta ca nici peste alte cateva luni nu vom purta. Intre timp insa, niste copii (si nu numai) poarta o camasa peste alta camasa ca se incalzeasca. Daca aveti hainute, paturi, ciorapi, pantofi, etc... NU ezitati si daruiti-le. Nu avem nevoie de ocazii speciale (ca aceasta) ca sa dam celor ce nu au, putem face asta zilnic. Judecati cu inima.

                Razvan


                ------------------------------------------
                Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

                Comment


                • #9
                  Ceva jucarele si carti folositoare si in conditii f bune pastrare pot aduna si eu... nu sunt ele foarte multe dar sper sa fie cu folos... Pot sa te contactez colegu` asfalttango dupa ce fac coletu`?
                  Last edited by cipa; 11-25-2008, 23:20 PM.

                  Comment


                  • #10
                    Chiar te rog....Poti sa le aduci de-a valma si le sortam si curatam aici...Apoi le ambalez si le duc in Bucuresti.

                    Comment


                    • #11
                      vreau si eu sa particip,haine, jucarii aproape noi,nevasta-mea e un copil mai mare si am de unde sa dau jucarii,si o donatie in bani,cum facem? 0729.965.543 sau 0761.331.213

                      Comment


                      • #12
                        Puteti sa ii dati un PM lui ARHITECT sa va ajute el...sau faceti pachetelele si le duceti la adresa mentionata...sau da-ti un telefon celor care organizeaza...

                        Iata una din actiunile colegilor de pe club4x4.ro....o sa le caut si pe celelalte..

                        Comment


                        • #13
                          am vb cu el,ne intalnim azi

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by asfalttango View Post
                            Chiar te rog....Poti sa le aduci de-a valma si le sortam si curatam aici...Apoi le ambalez si le duc in Bucuresti.
                            ok... pe vineri sambata e bine?

                            Comment


                            • #15
                              Cam care e suma ce se doneaza in bani?Sunt multi care poate si-au luat mercedes dar care nu dispun de chiar asa multi bani.Doctore nu ai putea da un mesaj pe toate thread-urile,ceva de gen donati 5-10 lei pt acesti copii.Am vazut ca sunt undeva la peste 3000 de membrii.Daca ar da numai 1000 cate 5 lei s-ar strange 5000 lei si tot ar fii ceva.
                              Cred ca multi ar da asa vreo 10 lei dar le e rusine sa nu se zica "ui la asta ca are mercedes si numa atat da" . Omul mai bine cumpara ceva la copii sau nepoti de mai multi bani.
                              Deci cam cati bani se dau ca nu toti suntem patroni,sa dam cate 1000 lei,ca becali.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF