Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes hanomag henschel/ Variante cu w124

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes hanomag henschel/ Variante cu w124

    Salut.
    am un astfel de mercedes e camioneta, iar din lipsa banilor de intretinere sunt nevoit sa o vand. Masina se prezinta cu motor de Cobra, Daca cineva este interesat il astept pe PM cu un mesaj.
    Defectele masini: are joc in volan(destul de mare) fiind singurul defect.
    Tin sa mentionez ca are motorul refacut de curand ( nu stiu daca am facut 5000KM cu el ), are pompa de motorina schimbata, are baterie noua.
    Sunt din Bucuresti.
    accept variante cu w124

    pret 4500E negociabil ( de preferat la fata locului )

    Imi cer scuze ca nu am citit regulamentul pana acum, si am omis unele detalii k de ex:
    anul fab: 1976
    VIN: 60522713272548
    Dimensiuni: L 5800, l 1900, h 2250, L bena: 2960
    Putere (kW): 44

    Date de contact:
    ID mess: kidnight92
    Tel: doar pe PM la ci interesati ( nu imi plac glumeti )

    Am sa revin in curand si cu poze mai clare
    Attached Files
    Last edited by Carmine; 03-13-2010, 18:32 PM. Reason: Dublu post.

  • #2
    UPP

    Pentru cei interesati cu adevarat pretul scade destul de mult...

    Originally posted by ki[d]s View Post
    UPP

    Pentru cei interesati cu adevarat pretul scade destul de mult...
    Am uitat sa mentionez, in pretul masini intra si numeroase piese ca de ex 3 cutii de viteze, 2 motoare(din care se poate face unul), caseta de directie, si alte maruntaie.
    Last edited by Carmine; 03-23-2010, 20:17 PM.

    Comment


    • #3
      Pretul scade la 3700 de euro.. daca e cineva interesat astept PM sa ii comunic numar de tel.

      Pretul scade destul de mult pentru cel interesat sa o cumpere. Astept ofertele voastre, astept si intrebari legate de masina, numai de la cei interesati, nu cei ce vor sa para interesati.
      Last edited by Carmine; 03-30-2010, 20:53 PM. Reason: Un up la 7 zile Maestre.

      Comment


      • #4
        3000E Oferta de Paste!

        Comment


        • #5
          OFERTA!!!

          Pana la noapte o dau cu 2500E, de maine revine la pretul vechi 3000E negociabil!

          Comment


          • #6
            Valabil in continuare, pret 3000E usor negociabil.

            Comment


            • #7
              haida sus 3000E negociabil

              Comment


              • #8
                Ia expirat asigurarea, pretul scade la 10.000 RON

                Comment


                • #9
                  Originally posted by ki[d]s View Post
                  Ia expirat asigurarea, pretul scade la 10.000 RON
                  Anunt valabil... Pret 100 de mil...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ki[d]s View Post
                    Anunt valabil... Pret 100 de mil...
                    UP Pret 10.000RON Fix

                    Accept schimburi cu masini diesel

                    Originally posted by ki[d]s View Post
                    UP Pret 10.000RON Fix

                    Accept schimburi cu masini diesel
                    UP... Valabil
                    Last edited by Carmine; 05-24-2010, 20:34 PM. Reason: Am sa te rog sa dai un UP la 7 zile. Citeste Regulamentul Bursei.

                    Comment


                    • #11
                      Sau remediat la ea toate probleme care le avea, inca are asigurarea expirata, valabil anuntul ON: 3000E

                      Comment


                      • #12
                        nu ma pot abtine chiar daca voi fi pedepsit de moderator dar trebuie sa ti spun ca ceri un pret astronomic pe cusca aia....la banii astia imi cumpar ce mercedes duba din 95 frate....in stilul asta ai sa stai mult si bie cu ea.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by claudio View Post
                          nu ma pot abtine chiar daca voi fi pedepsit de moderator dar trebuie sa ti spun ca ceri un pret astronomic pe cusca aia....la banii astia imi cumpar ce mercedes duba din 95 frate....in stilul asta ai sa stai mult si bie cu ea.
                          Cred ca ar trebuii sa vi sa dai o tura cu ea si apoi vei intelege de ce cred ca merita atatia bani

                          Comment


                          • #14
                            Up, in continuare valabil la 2500E, accept variante cu diferite masini diesel, de preferat w124, 200/250 maxim.

                            Comment


                            • #15
                              UP.. Valabil 2500E FIX

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF