Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Viitoare intalniri

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • viitoare intalniri...

    Originally posted by a_andreea_s View Post
    Ilustratie intalnire...
    Jhon Lennon, iti sade bine langa Yoko Ono...ea, mult mai wonderfull decat originalul.

    vorba lui Jhon L:
    In the middle of the street,
    I call your name...Yoooko !!
    ...................................
    balada pt Jhon si Yoko

    Steen
    Last edited by steen; 07-28-2008, 08:47 AM.

    Comment


    • Sa mi se scuze calitatea anumitor poze, camera e cam bolnava, ca si ochii mei, care nu observa intotdeauna pe screen-ul din dotare daca focusul e bun au ba... Oricum, au ieshit interesante, par din alta dimensiune...Nitzel shterse, netremurate insa, dau o nota de oarecare ambiguitate, gasesc ceva straniu in ceea ce a ieshit, mult mai fascinant, pentru mine, decit daca poza era perfectamente clara.
      Multumiri de poze...cele care sunt neclare cred ca le-ai facut inainte de a-si face uischiul efectul...... ai pus prea multa gheata in el !!!!!!!!!!!!!!

      Originally posted by mezzo View Post
      Frumoasa masina lu DanielC...sa o stapanesti sanatos.
      Imi pare rau ca nu am venit si eu,am fost plecat la ai mei.....Dar la aia nationala sunt sigur!!!

      Multumesc pentru urare.....o sa o vezi la intrunirea nationala

      Multumim pentru poze Andreea !!!!!!!!! Foarte frumoase si clare
      Last edited by doktor4carz; 07-28-2008, 10:49 AM.

      Comment


      • Bine Dok - faci misto de maciuca mea da o rezolvare tot nu s-a gasit. Pt linistea tuturor - maciuca inca mai am dar e cam uzata - caut sa o inlocuiesc cu una noua

        Multe multumiri pt poze
        http://www.clubmercedes.ro/vand-w210...cdi-t2324.html

        Comment


        • Nu zice nimeni nimic de CATSOMANIA....sau nu era ea?Ca pe forum nu am mai vazut-o...
          Felicitari pentru distractie...

          Comment


          • Cu adevarat o intalnire reusita, sper ca data viitoare sa pot ajunge si eu.

            Comment


            • Poze si de la mine:

              Comment


              • Pare sa fi fost o intilnire foarte reusita, multe masini frumoase, femei si bautura, ca la nunta, chiar ma gindeam Dok, daca te insori cite mertzane vor veni la nunta ta?
                La cit mai multe... (intilniri)
                Marinarul.tk
                Proud owner of C180/96

                Comment












                • Am reusit intr-un final!
                  Last edited by doktor4carz; 07-29-2008, 09:34 AM.

                  Comment


                  • Originally posted by doktor4carz
                    Ha ! Eu, insurat ? Neeeeehhhhh...

                    Decat sa te insori, mai bine hai sa facem trocul cu tuica..... pun cortul in Teiland, facem un foc mare..... vreo doi caini gasim pe acolo sa-i punem la protap( noi si chinezii)....ii dam cu tuica si dezbatem, sau mai bine zis filozofam, pe tema femeilor....ce zici?

                    Comment


                    • Eu vin, adus de prima mea masina: CE-ul. E cafeneaua aceea din parcarea unde am imprastiat eu benzina cu CL-ul?
                      1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
                      1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
                      dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

                      Comment


                      • Originally posted by doktor4carz
                        Ai zis ca vrei intilnire. Bun. Duminica, la 17, sa se mai topeasca caldura, tot la Cafe Bordo, unde ne-am vazut si ultima oara. Care vrea sa vina, n-are decit. Nu mai zic sa se anuntze lumea pe pagina sau sa se faca lista, ca oricum nu se respecta nimic si mereu aia care se anuntza nu vin, iar de venit vin doar neanuntzatzi... Deci, a bon entendeur, salut!

                        O bun asa! Hai ca esti foarte convingator cand vrei... am ajuns la Pituleshti... dar in situatia data maine dimineata ma intorc in Bucale... incep sa stau mai mult paciulea decat acasa.

                        Cu drag al tau STRESS!!!

                        Comment


                        • Cred ca imi misc si eu onorabilul posterior!!
                          1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                          2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                          Si o panarama de scuter

                          Comment


                          • Originally posted by doktor4carz
                            She dulshe eshti matalutza, gheza draghe...
                            A stiam ca sunt un 'dulshe' mi-a zis dom'soara doctora cand imi lua 'pulsu' saptamana trecuta

                            Comment


                            • Poza de final..ce tare e... =))))
                              1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                              2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                              Si o panarama de scuter

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF