Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vreau sa-mi iau un 560SEC

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DMIHNEA
    replied
    ORICUM e de asteptat pina in lulie,cind va intra in vigoare....sub orice forma...io in loc de SEC imi iau un CL(era acu 2 zile unu la 7000 euri)si vreo 10 gaini rasa LEGHORN(doar ptr cunoscatori)si fac un cuibar full option,sa iasa pui doar docenti...

    Leave a comment:


  • orca
    replied
    Acum am facut calcul pentru cum se doreste a fi taxa din iulie 2008, taxa cu care se zice ca a fost si UE de acord.
    Astfel pentru un 560SEC mai vechi de 15 ani taxa va fi de doar 6.440 euro pe langa acum cand este 16.027 euro.
    Eu tot nu pun botul la nimic din ce se zice, pina nu vad ce si cum se aplica, ce taxe si TVA-uri vor mai fi lipite de viitoarea taxa.
    Ceva pacaleala tot este, ganditiva ca-i vor schimba denumirea in "taxa de poluare" dar tot doar la prima inmatriculare, si cum de UE este de acord cu o taxa de poluare nediferentiata pe diesel si benzina.
    Last edited by orca; 01-23-2008, 22:57 PM.

    Leave a comment:


  • DMIHNEA
    replied
    Ce-si face omu' cu mina lui........cum vi se par noile taxe?orca?

    Leave a comment:


  • Danny_bb
    replied
    Sa-i ai pe constiinta ca-si taie venele din cauza impozitului nu ?

    Leave a comment:


  • DMIHNEA
    replied
    Macar cei ce aveti de vinzare mashini,mai aruncatzi un ochi pe moneychannel.ro ca se pare ca au propus taxa de prima inmatriculare,trebuie sa cumpar tot ce gasesc SEC,ca dupa aia o sa aibe tot rominu....DD

    Leave a comment:


  • alex_zuz
    replied
    LOL cateva cifre zici LOL Imi place.daca nu as fi luat la cunostinta ca esti chiar un foarte bun cunoscator al Mercedes-urilor si mai ales al celor trecute de prima tinerete as zice vai de capul lui saracu' era o gluma offtopic
    Acum serios vorbind ca vad ca mai toti de pe forum din Buc te cheama cand au o problema sau cand vor sa achizitioneze o masina te intreb daca poti sa imi recomanzi si mie un W126 SEC la un pret rezonabil?Daca se poate nu m-ar deranja nici cei 2500euro la care il scosesei pe cel din inceputul topicului.Cu respect ALEX.

    Leave a comment:


  • doktor4carz
    replied
    ...si cu tine acu... te legi de detalii d-astea infime...La cit se estimeaza ca voi chiori in urmatorii trei ani, nu voi mai observa diferentza. Deci, la ce sa ne batem capul ? Tot dracu ala e... diferentza de citeva cifre...

    Leave a comment:


  • alex_zuz
    replied
    E ieftina ca braga la achizitie...dar tot nu e W126 SEC...560 SEC. :-)

    Leave a comment:


  • DMIHNEA
    replied
    io pot sa va livrez un w140 S320 din 92 silver,full,piele,5 vit automatica ,bate un cuzinet,dar merge fara probleme.....cere 1800 euri.....inscrisa IT

    Leave a comment:


  • alex_zuz
    replied
    Buna seara oameni buni si bine v-am gasit.Eu sunt nou pe forum si desi nu am...inca...sunt un mare fan de Mercedes-uri mai ales al celor mai varstnice.De ceva timp caut si eu un 560SEC sa imi indeplinesc visul copilariei,am vazut de curand ca cineva a avut aceasta ocazie si nu a fructificato.Stie cineva unde gasesc o asemanea bestie gurmanda de vanzare dara fara sa jupoie pielea de pe om?

    Leave a comment:


  • mezzo
    replied
    interesant.....ma batea si pe mine gandul!!!tre sa recunosc..desii avea multe porcarii de rezolvat..si nu`mi arde nici sa ma duc la spalatorie cu masina acum..d`apoi sa o repar.Asa ca m`am lipsit

    Leave a comment:


  • doktor4carz
    replied
    Doamne, ce sifon... Cum shi-a dat el seama...

    Leave a comment:


  • mezzo
    replied
    am vazut eu o tentative de sec 4sale pe blvd`u unirii...cumva despre aia e vorba?

    Leave a comment:


  • Semtexx
    replied
    Salutare tuturor. In primul rand, sunt in concediu. Si avand in vedere ca asta a fost prima saptamana de pauza, am lipsit de acasa, am fost in tot soiul de locuri unde internetul este la fel de prezent ca S.S. Enterprise. Aceasta este cauza lipsei mele si a unui raspuns. In al doilea rand, revenind la ce ne doare, nu am luat masina. E ceva legat de masina aia care imi spune sa imi vad de treaba (si nu ma refer la model, ma refer la exemplarul pe care doream sa-l achizitionez). Si , dupa discutii prelungite cu niste oameni foarte dragi mie, am ajuns la concluzia ca e mai bine sa mai astept si alte oferte si sa vad ce se intampla cu impozitele, cu filiala din Bulgaria, etc. Se rupe o parte din mine cand scriu aceste randuri shi cand ma gandesc la "bestia mare shi neagra", dar , am crescut mare shi sunt constient ca in viata faci ce trebuie , nu numai ce iti place... Oricum, mai sunt shanse sa ma ia capul, sa visez urat , sa-l sun pe om shi sa-i zic: bollocks, let`s do it! Numai respect!
    Last edited by Semtexx; 12-14-2007, 13:00 PM.

    Leave a comment:


  • shadow
    replied
    Da, probabil o fi luat vreun 190

    Leave a comment:

Working...
X
Logan | Dacia Logan |Anulare DPF