Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sfat achizitie S - klasse

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ionut_90 ai uitat sa spui si de q7 )cred ca suntem vecini

    Comment


    • #17
      Originally posted by belo_bell View Post
      ionut_90 ai uitat sa spui si de q7 )cred ca suntem vecini
      Q7-le nu este al lui Emi. Se pare ca nu sunt singurul din Valu city ).

      Comment


      • #18
        Nu va ganditi ca as fi rasfatatul tatei sau ceva. Principala mea ocupatie este afacerea mea personala, detin 3 baruri (in Spania)am locuinta mea, cumparata cu bani castigati prin propria mea munca.Prima mea masina a fost un W124 300TD din 90, pe care am dat 900euro, si acum ca a inceput sa imi mai mearga si mie treburile vreau sa-mi iau un S-klasse, dar muncesc la fel ca angajatii mei, cot la cot cu ei. Nu depind in niciun fel de parintii mei. Recunosc tata mi-a dat 25% din banii care mi i-au trebuit ca sa-mi incep afacerea. Dar ma intretin singur...Si cred ca voi alege pana la urma un E klasse coupe...e mult mai potrivit la varsta mea...

        Comment


        • #19
          Originally posted by Wilson View Post
          Nu va ganditi ca as fi rasfatatul tatei sau ceva. Principala mea ocupatie este afacerea mea personala, detin 3 baruri (in Spania)am locuinta mea, cumparata cu bani castigati prin propria mea munca.Prima mea masina a fost un W124 300TD din 90, pe care am dat 900euro, si acum ca a inceput sa imi mai mearga si mie treburile vreau sa-mi iau un S-klasse, dar muncesc la fel ca angajatii mei, cot la cot cu ei. Nu depind in niciun fel de parintii mei. Recunosc tata mi-a dat 25% din banii care mi i-au trebuit ca sa-mi incep afacerea. Dar ma intretin singur...Si cred ca voi alege pana la urma un E klasse coupe...e mult mai potrivit la varsta mea...
          Mda... la varsta de 14 ani este masina perfecta.

          Comment


          • #20
            Ba, frate! Topicu-i initiat de unu' Alex si se justifica altu' Wilson! Care-i faza?
            Oricum, ambii ar trebui sa mai deschideti cartea... Nu cea de service a masinii "tatei".
            Nu m-am putut abtine, asta e.
            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

            Comment


            • #21
              Da, sunt Alex1, momentan sunt la Wilson acasa si ii folosesc laptopul, va rog frumos sa ma scuzati. (suntem priteni de familie, el mi-a si spus de acest forum)

              Comment


              • #22
                Bun, acum sunt logat cu contul meu, inca odata scuza-ti-mi greseala.

                Comment


                • #23
                  Alex1 daca tot ai bani si vrei sa iti bata inima mai incet, alege un S250 sau un hybrid. Si pentru senzatii tari pastreaza un 10 000 euro pentru un Nisan sau Toyota supra ceva si te dai cu ea. Nu vad rostu la un motor de 5000ccm pentru o masina care orcum mergi incet cu ea. Asa ai si eleganta si confort la drum lung si distractie si nebunii la drum mic cu o masina sport plus taxele adunate dau mai putin decat un S 500. Salutare

                  Comment


                  • #24
                    @Alex1 cati ani ai ?

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by 300zxtt View Post
                      Tare...... Pun pariu ca daca pustiul asta isi cumpara w221 nou, eu nu mai postez vreodata pe forumul asta ) ) )
                      Domnule 300zxtt esti invidios pe baiat?Ce vina are baiatul ca tu conduci un Nissan din anii '90?

                      Si acum ontopic:eu zic sa iti cumperi ceva cu motor mare,cai multi...sa te bucuri de viata.

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by mircea600sel View Post
                        Domnule 300zxtt esti invidios pe baiat?Ce vina are baiatul ca tu conduci un Nissan din anii '90?
                        Te rog frumos, e din 86. Nu am bani pt modelele din 90. Macar eu ma intind cat imi e plapuma, nu ma apuc sa intreb de W221 si eu nu am bani nici pt cricul de roata din portbagaj...

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by ionut_90 View Post
                          @Alex1 cati ani ai ?
                          Are 21 , scrie fix in primul post


                          Eu raman la parerea mea : W221 S 350 CDi Long 4matic
                          Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by w124researcher View Post
                            Are 21 , scrie fix in primul post
                            Scuze... .

                            Comment


                            • #29
                              La 21 de ani cu o asemenea masina esti calarit fara consimtamant de pasarici.Doar sa vinzi masina sa mai scapi de ele.
                              Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
                              https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

                              Comment


                              • #30
                                Si eu am 20 de ani si am S600
                                www.hd-music-videos.info

                                Your Latest HD Music Videos

                                www.hdesktop.info

                                Best High Definition Wallpapers

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF