Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W204 C200 Kompressor

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W204 C200 Kompressor

    Nu am zis sau contestat rezistenta sau fiabilitatea sa!Fara indoiala w211 va ramane asa cum este si acum masina mea de suflet!Pana in sfarsitul anului depasim bariera a 100000 de km facuti impreuna in 2 ani si aproape jumatate si nu pot decat sa ma felicit pentru alegerea facuta!Am nevoie in schimb de un sw pentru ca, catelul a crescut mare si locul lui ar fi mai indicat in porbagaj cu plasa pentru ca sper sa vina si un bebe cat mai curand...
    Last edited by broscutza2001; 06-12-2017, 10:03 AM.
    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

    Comment


    • Ma bucur pentru voi Cataline! Tineti-o tot asa! [emoji2][emoji1303]


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comment



      • Timpul pentru filtre si ulei nou.


        Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
        Last edited by broscutza2001; 07-01-2017, 20:25 PM.
        Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

        Comment


        • Pfff ce catel superb , cum il cheama ?
          La cati km schimbi uleiul ?

          Comment




          • Catelul il cheama Ras asa a fost botezat la nastere asa i-am pastrat numele.Sotia isi dorea de mult timp un golden retriver si ce credeti ca i-a adus mosul la 1 decembrie anul trecut...?!?L-am cumparat la 4 luni si a costat destul de mult dar fericirea nu o masuram in bani caci viata-i trecatoare si uitam sa ne bucuram de tot ce e in jurul nostru de multe ori cufundati in probleme si alte cele...


            On topic now: uleiul avea vreo 5000 de km dar cum e posibil sa vin in tara cu ea in august nu vreau sa ajunga la 10000.


            Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk


            Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

            Comment


            • whaaaat?
              Tu nu ai ce face bag seama.

              Baga-te pe reglat de gaz, eu la ultimele drumuri tot cu laptopul am fost dupa mine.

              Comment


              • O familie perfecta , bravo voua .

                Lasa ca e bine si cu ulei fresh...

                Comment


                • Multumim Traiane!Mai bagam si aia 2 iepurasi "urecheati" si suntem in formula completa.Uleiul si filtrele noi nu strica!
                  Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                  Comment


                  • Sa nu ignoram w204!Am programato la Andrei (Andrei GPL sau Alternative fuel systems) pentru instalatie pe gaz pe 9 august si pe 11 la Rar pentru omologare instalatie.Bineinteles luam cireasa de pe tort ca si la w211 Prins VSI 2.0.Am aruncat un ochi la instalarile facute pe w204 de catre cei de la Pro Gaz si sincer foarte urat asezate pe motor pe deasupra asa ca apelez cu incredere tot la Andrei sunt sigur ca va face treaba buna ca si la w211 unde sunt ascunse ca nici nu le vezi.
                    Si uite asa al 2-lea concediu de vara consecutiv ma prinde la volan de w204.
                    Last edited by broscutza2001; 07-16-2017, 21:59 PM.
                    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                    Comment


                    • Una calda una rece...
                      Ne-a parasit interupatorul de lumini (cu tot tacamul baterie descarcata si lumini ramase aprinse) astazi a ajuns cel nou...
                      Cost total 180 iepuroi voiosi (asta dupa ce s-a aplicat deja discountul)...




                      Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                      Comment


                      • Scump halatu' ...cam problematice w204 pe instalatia electrica , stopuri frana care se topesc , pozitia la faruri se topeste , comutator lumini , elv contact ..

                        Comment


                        • Nu e stres mare dar na (a nu se intelege ca ma dau banii afara din casa dar piesele de genuntrebuiesc musai noi si oem)...Placile in stopuri le-am schimbat anul trecut, comutator lumini anul asta, in septembrie upgrade la absolut toate becurile din far led si daca se topesc nui problema uite asa o punem de faruri fl cu xenon si alte condimente.
                          Legat de elv nu stiu daca cade logic il schimb oricum w204 mai trebuie sa mai ramana macar 1 an 2 pana sa pot sa ii cumpar o masina care cred ca i sar potrivi mai bine sotiei.
                          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                          Comment


                          • Astazi s-a instalat GPL-ul Prins.Ca deobicei fara repros echipei Andrei GPL.



                            Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                            Comment


                            • Dragut indicator, se potriveste cu comutatorul de lumini. Multi km fara primejdii!!!


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • La cati mai multi km fara foc pe langa butelie ! )
                                Să știi să lupți când vrei să ai.
                                Să nu regreți când pierzi sau dai

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF