Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cum se află codul de la casetofon?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va salut, multumesc mult pentru timpul acordat, din pacate nu asta este codul, presupun ca nu este radio cd'ul masinii, daca aveti alta idee cum se poate afla codul va ascult

    Multumesc anticipat!

    Comment


    • Pe forum nu exista alta posibilitate.

      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

      Comment


      • Va multumesc mult!

        Comment


        • Cod navigatie

          Buna seara ma puteti ajuta cu un cod pt un ml va rog
          Vin 4JGAB75E53A440513 multumesc

          Comment


          • Citește post-ul #662.
            Regulament general Club Mercedes.

            Comment


            • Cod casetofon

              Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru casetofon Mercedes A 140 serie WDB1680331J525515?

              Comment


              • Salutare , va rog si eu daca se poate ,sunt nou posesor de Mercedes A class 140 din 99 motor 1.4 benzina . il am de 2 zile si am schimbat bateria , acum imi cere cod si nu il gasesc. VIN: WDB1680311J309414 . marca mercedes benz audio 10 cd . model : MF2910. weekend placut la toata lumea

                Comment


                • Va salut, imi trebuie codul de cd playre puntru w 168 A 190, VIN:WDB1681321J851979. Imi sa descarcat baretia si imi cere codul si nu le mai stiu.. Cu stima.

                  Comment


                  • Ma poate ajuta cineva cu un codul de la un casetofon la mercedes E-class 270cdi, nu merge imi apare sa scriu un cod si nu il gasesc in cartea masini cred ca nu este casetofonul original din pacate as fi foarte recunoscator daca mar putea ajuta cineva: seria de sasiu este asta :WDB2110162A094110

                    Comment


                    • Bunã ziua. Acum 4 ani i-am cumpãrat mamei mele un A160. Foarte mulțumitã de mașina pânã acum când, în urma schimbãrii bateriei, casetofonul solicita un cod pe care, oricât am cãutat prin actele mașinii, nu am reusit sa îl identific. Vã adresez rugãmintea sã mã ajutați sã aflu acest cod, chiar și contra cost. Mulțumesc anticipat.
                      VIN: WDB1681331J860917
                      Last edited by teo_cl; 08-12-2018, 11:28 AM.

                      Comment


                      • Salutare tuturor.
                        Sunt posesor de MB C Class Facelift si as vrea sa fac un upgrade al sistemului de navigatie.Momentan masina este echipata cu o navigatie mica si as vrea sa ii pun o navigatie mare.Am gasit aparatul, vanzatorul spune ca navi este functionala,dar trebuie decodata.
                        Dilema mea este daca navi mare se poate decoda cu un cod sau trebuie "imperecheata" cu masina?Daca trebuie doar cod,cum as putea sa-l aflu?
                        Are vreo legatura ca masina de pe care provine are volanul pe dreapta?
                        Apelez la ajutorul vostru deoarece nu as vrea sa o cumpar si sa nu o pot folosi.
                        Va multumesc!

                        Comment


                        • Ceau, mã poți ajuta și pe mine cu un cod pentru cd mulțumesc anticipat. VIN WDB2032461F443771

                          Comment


                          • Salutare, ma ajutati si pe mine va rog frumos cu un cod? Am cumparat un Audio 10 dar nu stiu seria masinii pe care a fost.

                            Comment


                            • Buna
                              Ma puteti ajuta si pe mine cu codul de la cd player vin WOB2037451A257122
                              Vreau sa ii schimb bateria si nu am codul

                              Multumesc!

                              Comment


                              • Îndrăznesc sa cer ajutor în legătură cu codul de siguranță CD-Player este vorba de mașina soției A Class 2004 CDI VIN - WDD1680091K021909.
                                Mulțumesc anticipat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF