Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Întâlnire națională

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Întâlnire națională

    Salutare. Că tot s-a încălzit, a venit vara, e sezonul concediilor... Facem și noi o întâlnire națională? Un weekend la munte sau la mare? Pe lângă mercedes mai am un opel tigra și pot să vă spun că cei din club tigra fac astfel de întâlniri chiar și de 2 ori pe an. Sunt frumoase. Cunoști oameni, schimbi impresii, grătare toată ziua și noaptea, plimbări în coloană prin zona cu pricina. Vă dați seama cum ar arăta 15-20 de mercedesuri spălate, aranjate unul după celălalt?
    Pentru început nu lansăm nici o dată sau locație. Ideea este să vedem câți suntem și apoi cădem la o înțelegere referitoare la dată și zonă. Asta desigur dacă există și alți doritori.
    Baftă și drumuri fără probleme!

  • #2
    Frumos ar fi o plimbare pe Transalpina și cazare prin zonã ...
    Coadă

    Comment


    • #3
      Ar fi interesant.

      Comment


      • #4
        Daca faceti in august particip sigur oricum voiam sa fac transalpina si transfagarasanul.Daca e pana in 17 august ar fi perfect pentru mine!
        Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

        Comment


        • #5
          Sunt interesat

          Sent from my SM-N910C using Tapatalk

          Comment


          • #6
            Suntem 5 până acum. E bine că sunt persoane interesate.

            Comment


            • #7
              Sunt si eu tentat , dar as recomanda sa facem in zona de munte , la mare e aglomerat in aceasta perioada.

              Comment


              • #8
                Si mie imi surade ideea sa organizam ceva la munte, Transfagarasan sau Cetatea din Alba-Iulia.
                Propun sa facem o lista de locatii propuse si sa alegem locatia din acea lista.


                Sent from my iPad using Tapatalk

                Comment


                • #9
                  Primiti si pe cei cu...autobuze de marfa? Daca da, ma bag si eu....La cat alerg eu, imposibil sa nu am o descarcare prin zona sa particip si eu..
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • #10
                    Bun, exista topic dedicat discutiei in cauza, http://www.clubmercedes.ro/intalnire...7.html?t=11847, insa mort de doi ani.
                    Voi veni si eu, in caz ca se stabileste ceva, insa ca simplu membru, pentru ca atunci cand m-am implicat in organizarea intalnirilor nationale am fost luat la flex de anumiti useri semi-obscuri pe cvari motive legate de entertainment.
                    Ce si unde, stabiliti si vom anunta si pe celelalte canale ale clubului, insa din experienta va spun ca membrii nostri nu au pasiuni de socializare prea puternice, iar o intalnire nationala cu 5 insi este cel putin penibila.

                    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                    Comment


                    • #11
                      Eu consider ca e deajuns sa vina cei care o fac din placere si pasiune pentru club nu doar asa ca sa faca prezenta.Doar parerea mea e asta!Era vorba aia mai bine mai putini si buni...Daca vreti munte si poate va place propun Cheile Bicazului-Lacu Rosu si imprejurimi ca sunt munti si statiuni destule.Si preturi mai mult decat ok pentru orice buzunar!
                      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                      Comment


                      • #12
                        Harghita-Bai sau Madaras . Mancare si cazare la preturi excelente. Si suntem cam la mijlocul tarii

                        Sent from my SM-N910C using Tapatalk

                        Comment


                        • #13
                          Si eu sunt interesat! La Cheile Bicazului e frumos si da, preturile sunt relativ ok. Chiar mi-as dori sa cunosc persoane mai in varsta de la care sa pot invata mai multe! :-D

                          Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
                          w202 c180: http://www.clubmercedes.ro/baby-benz...ce-t41101.html
                          W202 c220: http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...20-t44125.html
                          W210 e220: http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...20-t44126.html

                          Comment


                          • #14
                            In raza de 50 de km mai este statiunea Durau, masivul Ceahlau, barajul Izvorul Muntelui, ceva manastiri pentru cei ce vin cu familiile si vor sa mai viziteze
                            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                            Comment


                            • #15
                              Pe drumul de legatura intre Curtea de Arges si Campulung este rezervatia Valsan. Merg acolo de vreo 7 ani. Se ajunge prin Bradet, apoi cheile Valsanului. Pe 4 iulie am sa plec cu rulota acolo pentru o saptamana. Sunt vreo 2 pensiuni acolo (si foarte multe inainte de a intra in rezervatie, in Bradet) iar pentru cei carora le place cu cortul sau rulota si dispun de asa ceva, este loc gramada. Este adevarat ca locul e izolat asa ca cei "dependenti" de miezul civilizatiei s-ar putea sa nu se simta confortabil. Pe de alta parte cei care sunt de parere ca le suna telefonul prea des o sa adore locatia. Am sa fac poze si am sa ma interesez de cazare apoi o sa va dau de veste ce si cum, poate o sa va surada varianta. Locul e superb. Poze mai vechi am, daca se doreste, dar as dori OK-ul moderatorilor sa nu postez imagini si sa aflu apoi ca n-ar fi trebuit.
                              Last edited by playfair; 06-27-2016, 22:11 PM.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF