Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W168 Filtru benzina

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W168 Filtru benzina

    Salutare.Am schimbat tot ce tine de consumabile ajungand in final la cel de benzina cu racitor.Surpriza ,am pus Coopers si nu trecea carburant prin el.Am ramas masca pentru ca masina facea ca toti dracii.Am luat-o metodic de la electric la alimentare pana am ajuns la acest filtru.Totul a durat jumatate de zi .
    Am pus la loc pe cel MB si mi-am comandat tot original.Cine a face ca mine.ca mine sa pateasca ca m-am bucurat la pret .

  • #2
    Salut!
    Probabil nu l-ai montat corespunzator. Pune o fotografie cu filtrul buclucas.
    Ceea ce nu ma distruge ma face mai puternic!

    Comment


    • #3
      Unde se afla filtrul de benzina?Se poate sa il schimb singur sau trebuie dusa masina neaparat la "maistor"?

      Mersi anticipat.

      sigpic

      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

      Comment


      • #4
        Dai prima parte a scutului jos si in fata rezervorului, pe grinda sasiului ai sa vezi vaporizatorul si in fata lui filtrul.Il poti schimba singur daca ai rampa.
        Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
        https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

        Comment


        • #5
          W168 filtru benzina

          Salutare.Respectivul filtru nu se poate monta altfel pentru ca are intrari-iesiri cu diametre diferite si are inscriptionat pe el cum vin legaturile.Filtru buclucas l-am dat retur pentru a-mi aduce ,prin diferenta de bani ,pe cel original.Informativ pe piata pretul OE este de aprox. 300 ron iar AM 150-170 ron.Asa ca fiti atenti si ,,drumuri bune''.

          Comment


          • #6
            Originally posted by mircea600sel View Post
            Unde se afla filtrul de benzina?Se poate sa il schimb singur sau trebuie dusa masina neaparat la "maistor"?

            Mersi anticipat.
            Asa cum a spus si Flavyus1987 filtrul se afla sub masina imediat dupa rezervor. Ti-ar fi util un elevator sau rampa pentru a desface scutul.
            Scutul se desface doar pe partea dreapta, el ramanand prins de caroserie intr-un fel de balama( se basculeaza doar, pentru a-l desface total, masina trebuie ridicata aprox. 1,6m de la sol). Cateva informatii gasesti si aici: http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.12.htm
            Ceea ce nu ma distruge ma face mai puternic!

            Comment


            • #7
              Originally posted by flavyus1987 View Post
              Dai prima parte a scutului jos si in fata rezervorului, pe grinda sasiului ai sa vezi vaporizatorul si in fata lui filtrul.Il poti schimba singur daca ai rampa.
              Originally posted by LauLaur View Post
              Asa cum a spus si Flavyus1987 filtrul se afla sub masina imediat dupa rezervor. Ti-ar fi util un elevator sau rampa pentru a desface scutul.
              Scutul se desface doar pe partea dreapta, el ramanand prins de caroserie intr-un fel de balama( se basculeaza doar, pentru a-l desface total, masina trebuie ridicata aprox. 1,6m de la sol). Cateva informatii gasesti si aici: http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.12.htm
              Sarumana'.

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • #8
                Si alta data, cu cea mai mare placere!
                Ceea ce nu ma distruge ma face mai puternic!

                Comment


                • #9
                  A cam venit vremea sa il schimb si eu.Am depasit 30.000km si au trecut mai bine de 2ani.
                  Partea nasoala este pretul.
                  Culmea ca atunci cand l-am cumparat a costat 80lei si putin, fara factura si este aftermarket.

                  Deci, aveti idee de surse mai ieftine de 150lei?
                  Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
                  https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF