Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand A 180 CDI model 2007

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand A 180 CDI model 2007

    Masina a fost decodata pe forum:
    VIN WDD1690071J408958
    Baumuster 169007
    Sales name A 180 CDI
    Order number 0 6 216 01630
    Delivery date 2006-11-25
    PAINT1 375U
    Interior color 301A
    Engine 640940 30 286503
    Variant A 640 010 92 00
    Front axle 2 BE608861074909
    Gearbox 711640 00 170279
    Retarder 3 061125
    Class 1
    Infotable on engine A01000640 92
    General data for model code 169007

    110 FUEL AMOUNT FOR COLLECTION BY CUSTOMER
    202B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
    229L GERMANY
    250B MOBILO LIFE/EUROPE SERVICE PACKAGE
    260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION
    260B AIRBAGLABEL - GERMAN/ENGLISH
    2XXL FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
    300A FABRIC
    301A FABRIC - BLACK/ANTHRACITE
    375U ATOLL BLUE - METALLIC PAINT
    411 6-SPEED MANUAL TRANS.
    474 DIESEL PARTICULATE FILTER
    477 TIRE PRESSURE LOSS WARNER
    525 RADIO AUDIO 50 APS
    550 TRAILER COUPLING

    573 CHILD SEAT MOUNTING, ISOFIX IN REAR
    580 AIR CONDITIONER
    673 HIGH-CAPACITY BATTERY
    807 YEAR OF MODIFICATION
    953 CLASSIC/STANDARD EQUIPMENT
    985 COC PAPER EURO 4 TECHNOLOGY W. REG. CERT. PART II

    H80 TRIM PIECES - PLASTIC
    JH4 CONTROL CODE RASTATT/MERCOSUL PLANT
    K12 STEUERCODE FUER SERVICEINTERVALL
    K14 STEUERCODE FUER SERVICEINTERVALL 20000 KM
    M20 DISPLACEMENT 2.0 LITER
    M640 R4 DIESEL ENGINE OM640
    P32 SPECIAL MODEL FLEET PACKAGE
    R00 STEEL WHEEL
    R01 SUMMER TIRES

    U31 STONE CHIPPING PROTECTIVE COVERS
    U57 EASY VARIO SYSTEM PLUS
    V15 SPEED -+ LOADINDEX 88T

    Suplimentar, i-am luat roata de rezerva slim, fostul proprietar nu avea kit de pana si tinea o roata din celalalt set in masina.
    Deci are roti de vara si de iarna cu pneuri in stare foarte buna.
    Rulajul este de aprox. 170000 km verificati la reprezentanta cind am constatat ca are nevoie de un arc (cel bun l-am pus la vinzare intr-un alt topic si cum nu are trecere, il dau celui ce ia masina), asa ca am inlocuit ambele arcuri, protectiile de praf si rulmentul de pe dreapta.

    Masina merge bine, motivul vinzarii fiind achizitia altei masini prin programul RABLA.

    Pentru poze o sa revin, deoarece eu circul cu masina asta cind trebuie spalata

    Acte la zi, taxa platita si nerecuperata.

    Pret: 5800 europeni negociabili.

    0722497071
    ARAD

  • #2
    Pozne obligatoriu!
    https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

    Comment


    • #3
      Dupa cum se vede, are km mai putini decit am estimat eu, are suplimentar de la fostul proprietar senzori de parcare si cotiera. Poze pe viteza:

      uploadfromtaptalk1428510492793.jpguploadfromtaptalk1428510517196.jpguploadfromtaptalk1428510531996.jpguploadfromtaptalk1428510540560.jpguploadfromtaptalk1428510548505.jpguploadfromtaptalk1428510563415.jpguploadfromtaptalk1428510578493.jpg

      Trimis de pe al meu Lenovo K910 folosind Tapatalk
      Last edited by DragosR; 04-08-2015, 18:36 PM.

      Comment


      • #4
        uploadfromtaptalk1428510847395.jpg

        Trimis de pe al meu Lenovo K910 folosind Tapatalk

        Comment


        • #5
          +cotiera oem
          +revizie clima

          Disponibil in continuare

          Comment


          • #6
            Claxon bitonal oem.
            Disponibil in continuare!

            Trimis de pe al meu Lenovo K910 folosind Tapatalk

            Comment


            • #7
              5650 euros, negociabil!

              Comment


              • #8
                disponibila in continuare

                Comment


                • #9
                  169000 km si ceva maruntis, 5600, negociabil.
                  Taxã plãtitã i nerecuperata.

                  Trimis de pe al meu Vodafone Smart Tab III 10

                  Comment


                  • #10
                    De actualitate, dispus la negociere mai ales ca a inceput din nou programul RABLA.
                    De astazi are ITP valabil inca 2 ani pentru ca s-a prezentat ireprosabil.

                    Comment


                    • #11
                      174xxx km, pivoti noi din cauza unuia ce incepuse sa faca figuri.

                      Trimis de pe al meu Vodafone Smart Tab III 10

                      Comment


                      • #12
                        Sus cu el!

                        Trimis de pe al meu Lenovo K910 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • #13
                          Aviz amatorilor:
                          Am demarat procedura de recuperare a taxei, deci pretul de vinzare va scadea binisor sub 5000 EUR.

                          Comment


                          • #14
                            177000 km.
                            ulei OEM, filtre Mahle
                            curatat/verificat electromotor
                            inlocuit rola alternator, curea si platanul cu cele 3 role.

                            Pret 4500

                            Comment


                            • #15
                              181000 km
                              4000 fix

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF