Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Video

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Video

    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


    merita vazut, sa va zgariati si voi un pic pe ochisori nu numai eu... (

  • #2
    Nu imi place deloc design-ul la cele vechi (W 140).
    http://img524.imageshack.us/img524/8...nsgalleqr3.jpg

    Comment


    • #3
      S-a cam demodat W140.
      Mercedes-Benz.The technology of seduction.

      Comment


      • #4
        Desi gusturile nu se discuta, W140 este cel mai reusit model de S class din punct de vedere al designului. Tot ceea ce a aparut dupa el sunt modele mult prea comerciale indreptate mai mult catre persoanele care vor sa arate ca ei au bani si atat. Si-au pierdut statutul si caracterul discret pe care il avea clasa S.
        Singurele modele care il pot concura ca si design sunt W126 si W116 in ciuda vechimii lor. Cred ca un corespondent actual sau cat de cat apropiat pentru W116/126/140 ar fi generatia actuala de Maybach.

        Comment


        • #5
          cam de aceasi parere sunt si eu....w124 si w140 sunt ultimele mercedesuri adevarate care s-au fabricat

          Comment


          • #6
            nimic nu se compara dupa parerea mea cu impactul vizual pe care il produce w140...in al doilea rand tehnologia care este pe w 140 nu o au si nu o vor avea alti fabricanti inca mult timp

            Comment


            • #7
              Parerea mea e ca nu se compara W140 cu W221. Nici macar la dotari, de aspect si siguranta nici nu mai zic.
              http://img524.imageshack.us/img524/8...nsgalleqr3.jpg

              Comment


              • #8
                Originally posted by S Klasse View Post
                Parerea mea e ca nu se compara W140 cu W221. Nici macar la dotari, de aspect si siguranta nici nu mai zic.
                aha......deci w221 e super nava spatiala si cu w140 nu ai confort,dotari si Doamne feri in caz de accident esti deja terminat,pt ca nu ofera nimic din cele spuse de tine

                hai sa o luam altfel,am un w140 S500 si te invit cu orice w221 sa mergi pe drumurile pe care merg de fel si sa o bruschezi si conduci in stilul meu si vedem in cat timp se fac praf pernele de la w221 si cam cat o sa mai stea prin reprezentante sa fie reparata si ce credite de la banca o sa iei sa repari masina.
                iara eu doar o sa ma duc sa schimb filtrele de aer si uleiul fara NICI o reparatie

                Comment


                • #9
                  Exista W140 care este mai dotat/accesorizat decit unele W221, la aspeect "gusturile nu se discuta", amindoua modelele ofera siguranta la cel mai inalt nivel, cu un oarecare avantaj pentru W221 dar la o mare diferenta de pret intre cele doua, si care la nivelul omului de rind din RO nu este justificata in contrabalanta cu fiabilitatea W140-ului. Eu mas bucura ca toti sa ne putem permite achizitionarea si intretinerea unui W221, iar cei care reusesc au toata admiratia mea.
                  Last edited by orca; 12-16-2007, 14:52 PM.
                  .. ________ ..
                  o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                  (Oo\==/oO)
                  ..U...............U.
                  Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                  http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                  Comment


                  • #10
                    stiti cum se zicea " w140 este o masina precum cancelarul" plus ca in toate tarisoarele alea din lumea a 3-ea nu are cum sa nu fie un w140 sau chiar w126 masina care il plimba pe presedinte ,poate ca o maisina costa cat jumatate de PIB al lor dar se cere S -klass orice model.aici mercedes a inglobat tot ce avea mai bun mereu... sultanul din BRUNEI parca are 7 w126 facute pe comanda in culori diferite..
                    Mercedes w211 E220CDI
                    Bmw e46 320 d 150 cp, 330Nm
                    Mercedes w124 2.5 d 90 cp

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by 300zxtt View Post
                      aha......deci w221 e super nava spatiala si cu w140 nu ai confort,dotari si Doamne feri in caz de accident esti deja terminat,pt ca nu ofera nimic din cele spuse de tine

                      hai sa o luam altfel,am un w140 S500 si te invit cu orice w221 sa mergi pe drumurile pe care merg de fel si sa o bruschezi si conduci in stilul meu si vedem in cat timp se fac praf pernele de la w221 si cam cat o sa mai stea prin reprezentante sa fie reparata si ce credite de la banca o sa iei sa repari masina.
                      iara eu doar o sa ma duc sa schimb filtrele de aer si uleiul fara NICI o reparatie
                      Deci sa inteleg ca tu ai PRO-SAFE, PERFORM-SAFE, PRE-SAFE, PASSIVE-SAFE si POST-SAFE pe W140-ul tau...
                      Cat despre mersul pe ce drumuri ai zis tu, afla ca se descurca cu succes un W221, mai ales ca are o garda la sol considerabila si solutii tehnice foarte performante. Te asigur ca piesele o sa se strice muuuult mai multe si mai repede la o masina veche decat la una noua.
                      http://img524.imageshack.us/img524/8...nsgalleqr3.jpg

                      Comment


                      • #12
                        @S-klasse:
                        compari cai cu magari.. Un w221 este cel putin 50 000 de euro ... Un w140 nu costa decat de vreo cel putin 5 ori mai putin.
                        Este normal ca o masina cu 2 generatii mai noua sa prezinte solutii tehnice avansate.

                        Comment


                        • #13
                          Se pare ca un W221 nu poate "UMILII" un W140...W221_an 2006 (42.900euro) vs W140_an 1997 (27.000euro) = diferenta 10 ani, 2 generatii, si doar 15.900 euro diferenta, ceeace totusi spune ceva.


                          Pkw-Inserat: Detailansicht

                          vs.


                          Pkw-Inserat: Detailansicht

                          interiorul W140-ului da clasa interiorului de la W221
                          Last edited by orca; 12-16-2007, 18:49 PM.
                          .. ________ ..
                          o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                          (Oo\==/oO)
                          ..U...............U.
                          Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                          http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by S Klasse View Post
                            Deci sa inteleg ca tu ai PRO-SAFE, PERFORM-SAFE, PRE-SAFE, PASSIVE-SAFE si POST-SAFE pe W140-ul tau...
                            Cat despre mersul pe ce drumuri ai zis tu, afla ca se descurca cu succes un W221, mai ales ca are o garda la sol considerabila si solutii tehnice foarte performante. Te asigur ca piesele o sa se strice muuuult mai multe si mai repede la o masina veche decat la una noua.
                            SOLUTIILE MENTIONATE DE TINE SUNT SI PT MARKETING,DAR NU POTI SPUNE CA SUNT DEOSEBIT DE FIABILE.AM CATIVA PRIETENI CARE DETIN W221 SI POT SPUNE CA MASINA E FENOMENALA DAR E FFFFFFFF SCUMPA LA INTRETINERE.DACA DETII FONDURI CU MULTRE ZEROURI DA,MERITA SA DETII ASA CEVA,DAR SA MAI AI SI ALTA MASINA DE SCHIMB.ASTA PT CA O SA STEA DES PE LA REPREZENTANTA....O SPUN DIN EXPERIENTA PRIETENILOR MEI CARE SI-AU LUAT ACEASTA MASINA DOAR PT PRESTANTA CE-O OFERA ULTIMUL TIP DE S-CLASSE

                            SUNT F AVANSATE TEHNOLOGIC DAR SI FOARTE FRAGILE.MAI DOCUMNTEAZA-TE SI APOI MAI STAM DE VB.ULTIMUL MERCEDES ''ADEVARAT'' LA CLASA S E W140...CARE E INDESTRUCTIBIL PE LANGA PENULTIMUL SAU ULTIMUL TIP DE S

                            NU VORBESC DE GARDA LA SOL,CI DE FIABILITATEA SUSPENSIEI PT CA ULTIMELE TIPURI DE MASINI SUNT PROIECTATE PT O RETEA DE DRUMURI APROAPE PERFECTA PE CAND W140 E CONCEPUT SA REZISTE PE ORICE FEL DE DRUMURI SI FACUT DUPA ALTE CERINTE ALE PIETII,NU CUM E W221 CARE E DOAR UN PRODUS FACUT SA REZISTE CAM CAT E PERIOADA DE GARANTIE

                            Comment


                            • #15
                              hai sa-mi pun si eu parerea pe aici... am fost aproape cu toate modelele de S fabricate, inclusiv cu unul nou AMG, dar pe langa w140 meu, mi se parea ca niste jucarii, pur si simplu pt faptu k costa o caruta de bani mai mult decat un w140 nu inseamna k is mai bune sau nu... intr-adevar au o gramada de optiuni si figuri in plus... dar la o adica cum zicea si ala din top gear:"What am i here for?" unui sofer adevarat nu ii trebe atatea avioane la o masina... mie nu mi-ar trebui un S nou nici cum... las vinde si as baga toti banii intru-un w140 din '99 si la tunarii la maxim...fara sa schimb aspectul exterior prea mult... W140 e rege... niciodata cei de la MB nu o sa mai scoata o masina asa impunatoare cum e w140... niciodata... in plus, cu cat mai multe sisteme...cu atat mai multe sanse sa te lase balta cand nu te astepti !!!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF