Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand Mercedes W202/C200 -170800 KM. -Babuta deosebita

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Mercedes W202/C200 -170800 KM. -Babuta deosebita

    Imi cer scuze pentru poze dar nu am apucat sa fac curatenie in masina,pozele din exterior sunt din cele pe care le aveam prin telefon.
    Pana in data de 7 Ianuarie voi pune poze noi cu masina curata .
    Dupa cum spune si titlul,vand un w202 cu motor de 2.0 benzina,an fabricatie 1999.
    Masina este a sotiei.
    Am cumparat-o din Germania acum un an si jumatate dupa 3 luni de cautare intensa.
    Poate parea exagerat dar imi doream ceva mai deosebit ca si dotari de la un astfel de model si sa fie intr-o stare perfecta.
    Nu am avut noroc la culoare dar sotia s-a obisnuit cu “Varzitura”☺
    Proprietarul din Germania era un domn in varsta,detin actele din Germania.
    Sa o luam cu inceputul:
    Dotari:
    -Covorase panza originale la culoare +covorase iarna cauciuc
    -Diuze parbriz incalzite
    -Perdeluta luneta spate electrica
    -Cutie automata Tiptronica (foarte ,foarte rara pe modelul C din 1999 )
    -Scaune fata incalzite
    -Cruise control si limitator de viteza
    -ESP
    -ABS
    -Aer Conditionat
    -Oglinzi electrice si incalzite
    -Bancheta spate rabatabila
    -Geamuri fata +spate electrice
    -Deschidere portbagaj din interior si din cheie
    -Doua chei –model nou
    -Radio CD Kenwood –handsfree +Bluetooth
    -Instalatie GPL Tomasetto –garantie 2019
    -Roata rezerva subtire
    -Carte Service
    -Jante aliaj originale cu anvelope iarna Goodyear (2 sunt noi 2017)
    -Jante aliaj cu anvelope Dunlop Sport (2015)
    Dupa cum se poate vedea batranica are ceva dotari pe ea.
    Cartea Service este la zi.
    Eu ma ocup cu piese si accesorii auto asa ca i-am mai adus cateva imbunatatiri cum ar fi: discuri si placute frana fata ATE,discuri si placute frana spate ATE +reconditionare etrieri+furtune frana,arcuri fata,bucsi bara stabilizatoare,amortizor directie,bielete directie,revizie cutie de viteze,ulei diferential ,lichid frana,ulei servo,antigel ….ultima revizie s-a facut la 169000 km.
    Din punct de vedere mecanic 10/10,din punct de vedere estetic 9/10 ,mici puncte de rugina pe aripi .
    Masina are vopseaua originala 100%.
    Motivul vanzarii: saptamanile acestea familia se va mari asa ca am hotarat sa trecem la SUV.
    Accept orice test autorizat/neautorizat si test drive cu mine in dreapta.
    Pret :3800 Euro FIXXX!
    Nu sunt interesat de schimburi,nu mai negociez nici macar un leu din pretul afisat.
    Nu imi place tiganeala,cui ii place si are banii o cumpara,cine nu-si permite gaseste mult mai ieftine pe piata.
    Telefon:0770658932 Lucian
    Attached Files

  • #2
    Pune si tu niste poze mai mari! Pacat de masina, ca e frumoasa... macar sa se vada bine!
    W123 280E Blue Green Metallic

    W126 280SE Champagne Metallic
    W126 280SE Black Blue Metallic
    W126 500SE Lapis Blue Metallic
    W126 500SE Midnight Dark Blue

    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

    Comment


    • #3
      Poze noi facute azi,imi cer scuze pentru pozele din primul post.
      Rog moderatorii sa nu se supere.Multumesc.
      P.S. Pentru contact folositi telefonul 0770658932.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        E ceva bai cu pozele astea după redimensionare sau ce se întâmplă?
        Numai la mine apar stretch-uite pe verticala?
        Mașina e superba și chiar are niște dotări de excepție.
        E220 cdi W210, 2001

        E320 W210, 1997
        C180 W202, 1994
        W123 200D, 1978 cu inima de W124


        Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

        Comment


        • #5
          Originally posted by adidc View Post
          E ceva bai cu pozele astea după redimensionare sau ce se întâmplă?
          Numai la mine apar stretch-uite pe verticala?
          Mașina e superba și chiar are niște dotări de excepție.
          Asa apar si la mine... Nu am mai vazut niciodata, pe niciun site astfel de poze!

          Apropo, ai vazut cum e oprit stergatorul? Pe partea opusa... Nici asa ceva nu am vazut pana acum.

          Iar rampa de injectoare de GPL e pusa aiurea, au sacrificat pentru aceasta capacul ce vine deasupra la angrenajul de acceleratie.

          Dar masina e frumoasa, are interiorul identic cu ce am eu pe "donatoare".

          L.E. Cheia aceea model nou pare un retro-fit, se pot gasi kituri pe net (nu tin minte ca in `99 sa fie disponibile aceste modele din dotare standard din fabrica, chiar si masina mea de piese fiind din`99 si are cheia electronica model "clasic").
          Last edited by dan500se; 01-09-2018, 07:00 AM.
          W123 280E Blue Green Metallic

          W126 280SE Champagne Metallic
          W126 280SE Black Blue Metallic
          W126 500SE Lapis Blue Metallic
          W126 500SE Midnight Dark Blue

          W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
          W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

          Comment


          • #6
            Stergatorul pe stânga o fi fost schimbat cu unul de Anglia sau reglat asa. Deși între noi fie vorba e destul de greu să-l reglezi asa la fix.
            Contactul și cheia sunt clar puse ulterior pentru ca nu erau disponibile atunci nici pe W210 din câte știu eu. Și dacă ar fi fost ar fi fost cheia cu carcasa neagra nu crom.
            E220 cdi W210, 2001

            E320 W210, 1997
            C180 W202, 1994
            W123 200D, 1978 cu inima de W124


            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

            Comment


            • #7
              Motorasul de stergator a fost schimbat de proprietarul anterior.Nu mi s-a parut un capat de tara ca se opreste in partea dreapta atata timp cat merge perfect.
              Dupa 2006 au aparut cheile noi,normal ca au fost montate ulterior....conteaza cand au fost montate sau conteaza ca masina le are?
              Pozele au fost micsorate pe un site online,nu este varianta cea mai reusita dar cine vrea sa vada masina mai bine ii trimit pozele originale sau o sa incerc zilele astea sa le urc pe cele originale .
              Rampa de injectoare eu am cerut sa fie montata acolo,dupa 10 ani de experienta cu instalatiile gpl si 4 ani de comercializare de piese instalatii gpl iti formezi o idee despre cum crezi ca ar fi mai bine ....eu consider ca a fost cea mai buna alegere-dupa 20000 km pe gaz se pare ca a fost alegerea corecta,viitorul proprietar poate sa o duca si pe locul pasagerului daca doreste.

              Comment


              • #8
                Simt o usoara ironie in raspunsurile vanzatorului...

                In fine... dar daca puneau rampa de injectoare langa angrenajul de acceleratie si pastrau capacul acela de plastic ce avea? Sau a deranjat cumva?

                Iar la cheie se putea specifica "-Doua chei –model nou (carcasa schimbata) " ... Eu zic ca ar fi contat!

                In rest bafta la vanzare! Nu comentez in general de pret, probabil ca ar merita, avand in vedere dotarile si starea masinii, dar in contextul actual legislativ (plus ce se preconizeaza) cam greu sa gasesti cumparator la suma ceruta.
                W123 280E Blue Green Metallic

                W126 280SE Champagne Metallic
                W126 280SE Black Blue Metallic
                W126 500SE Lapis Blue Metallic
                W126 500SE Midnight Dark Blue

                W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                Comment


                • #9
                  Nu este nici macar o urma de ironie in cele de mai sus.
                  Am raspuns punctual la fiecare observatie facuta de colegii de pe forum.
                  Carcasa de plastic nu mergea pusa peste injectoarele de GPL.
                  Am specificat clar: "Doua chei –model nou" Ce rost are sa specifici "carcasa schimbata" cand cheile sunt noi,nu s-a schimbat doar carcasa?!
                  Si da,merita pretul pe care il cer din motive foarte bine intemeiate:
                  1)La vanzare in Romania nu exista un asemenea model: C200 -1999 cu aceste dotari si in starea asta....kilometri si istoric service,daca cineva poate sa-mi demonstreze contrariul eu ii fac revizia gratis la masina .
                  2)Pe mine m-a dus masina mult mai mult decat cer eu,dar pentru ca stiu ca traiesc in Romania unde oamenii sunt ahtiati dupa ultimele modele de X6 am facut o evaluare corecta a pietei.
                  Si in incheiere mai adaug ca masinile vechi nu se adreseaza oamenilor care se gandesc la contextul legislativ....si asta o spune un fost proprietar de Mercedes cu motoare de capacitate mare pentru care am platit taxe de puteam sa-mi cumpar cel putin inca o masina.O masina de genul asta o cumperi pentru ca rezonezi cu ea si nu cu statul roman.

                  Comment


                  • #10
                    Salut Lucian, Vad ca tot pe Mercedes in continuare.
                    Toate cele bune

                    Comment


                    • #11
                      Salutare Cezar Sa inteleg ca inca esti posesorul doamnei?!Te salut comandante,toate cele bune si tie.

                      Comment


                      • #12
                        Bineinteles ca o mai am. Acum are 89000. Toate cele bune

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by adidc View Post
                          Stergatorul pe stânga o fi fost schimbat cu unul de Anglia sau reglat asa. Deși între noi fie vorba e destul de greu să-l reglezi asa la fix.
                          Contactul și cheia sunt clar puse ulterior pentru ca nu erau disponibile atunci nici pe W210 din câte știu eu. Și dacă ar fi fost ar fi fost cheia cu carcasa neagra nu crom.
                          Ștergătorul se reglează pe orice parte chiar și pe mijloc,pentru un aspect sportiv.
                          Reglajul se face dintr-un singur șurub și între noi fie vorba e destul de greu să ajungi la el.
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Suntem Off-topic.
                            Bafta la vanzare! Despre stergatoare om vorbi altundeva.
                            E220 cdi W210, 2001

                            E320 W210, 1997
                            C180 W202, 1994
                            W123 200D, 1978 cu inima de W124


                            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF