Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Unde sint coupe-urile ?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde sint coupe-urile ?

    Nu erau multe dar erau citeva. ().

    Eu stiu de astea:


    - 280 alb cu nr.de PH,a fost lovit rau in fata,a stat la reparat prin Bucuresti in zona Prelungirea Ghencea
    - 200D alb,interior verde inchis piele,ceva cu nr.de BV.,destul de hartanit,am fost acum vreo 10 ani sa-l cumpar de la cineva de pe linga Bucuresti,am renuntat cind am vazut syarea masinii si problemele de acte
    - ...,inca unul pe benzina,il vindea cineva din Sibiu acum multi ani,culmea anuntul mai exista pe net,scria ca are nevoie de revopsire..asta era mai de soi,cu geamuri electrice,in stare destul de buna..am inteles ca a ajuns undeva la Tg.Jiu si am fost acolo sa-l cumpar. Surpriza neplacuta,i-a vindut instalatia de geamuri electrice cuiva de la Constanta,a mai vindut capota parca si restul l-a taiat si la dus la fier vechi( FUCK these stupid country !!!).
    - cel din Constanta ,e plin de anunturi cu el pe net,se cere marea si sarea,oricum de 3 ori mai mult decit te-ar costa sa aduci din Germania unul in aceiasi stare (nu spun asta din impresie ci din experienta personala aunuia care s-a iteresat de ceva timp de asta)
    - cel din Sibiu al colegului nostru de forum (felicitari,ai o masina superba !!! )

    ....eu cam atit stiu. Voi ?
    Attached Files
    Last edited by 13 Todesengel; 01-14-2010, 13:15 PM.
    Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

    bergen_b13empfang@yahoo.de

  • #2
    Mica publicitate Auto-Moto-Velo nr172 Mures InfoVand Mercedes Coupe, an fabricatie 1973, necesita vopsire, motor 2000 cmc Diesel, sau schimb cu scuter. Pret: 900 euro. Telefon: 0745-329.993, intre orele: ...


    Asta a ajuns la remat
    Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

    bergen_b13empfang@yahoo.de

    Comment


    • #3
      Mai e al avocatului din Pipera (am uitat numele acum), gri cu interior rosu, si mai e unul adus recent de undeva, cu numere de Franta (parca), dar nu stiu al cui e. Se spunea ceva de o restaurare, intre oamenii pe care ii cunosc eu.
      1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
      1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
      dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

      Comment


      • #4
        Ei bine,la Constanta sint 3 ! De vinzare.

        Date tehnice:
        Vand masina clasica de colectie Mercedes 230C, an 1972, anul fabricatiei 1972, km parcursi 140.000, capacitate cilindrica 2.300 cc, combustibil Benzina, 120 cai putere, are verificarea tehnica facuta, culoarea gri metalizat, stare buna.

        Dotări:
        Este inmatriculat, inchidere centrala, instalatie de climatizare, trapa.

        Descriere anunţ:
        Reconditionat de catre pasionati dar nu au tinut cont de anumite detalii cum ar fi motororul(pus pe ea motor de berlina din acelasi an).Este pe o caroserie de 280 coupe din 72 si a fost omologat la RAR iesind 230CE din ‘73.Adusa din Germania in anii ‘80.Este unica in Romania prin dotarile de origine pe care le are in plus are incalzire in scaune. 10.000 E
        , . , . * Anunturi auto, masini noi si second-hand. - [http://www.anunturi-auto.ro/]


        Date tehnice:
        vand masina clasica de colectie Mercedes 250C, anul fabricatiei 1970, km parcursi 156.000, capacitate cilindrica 2.500 cc, combustibil Benzina, 131 cai putere, culoarea alb, stare buna.

        Dotări:
        Fără dotări suplimentare.

        Descriere anunţ:
        Stare originala.Vopsea noua.Greu de gasit un exemplar in conditii similare la pret identic. Pentru colectionari si pasionati ai Mercedesului. Consumabile inlocuite de curand,pneuri noi. Inspectia tehnica(TÃœV)efectuata.Model foarte rar.Fiabilitate,cotatie ridicate.Dotari:cutie automata,trapa electrica,servodirectie,tapiterie stofa-piele,radio. 9.200 E
        , . , . * Anunturi auto, masini noi si second-hand. - [http://www.anunturi-auto.ro/]



        Date tehnice:
        vand masina clasica de colectie Mercedes 280CE, anul fabricatiei 1972, km parcursi 100.000, capacitate cilindrica 2.800 cc, combustibil Benzina, 185 cai putere, culoarea albastru, stare buna.

        Dotări:
        Fără dotări suplimentare.

        Descriere anunţ:
        Stare originala.Km parcursi reali.Carte service. Pentru colectionari si pasionatii marcii Mercedes. Consumabile si cauciucuri noi.Inspectia tehnica (TÃœV)disponibila.Fiabilitate ridicata.Multe piese de rezerva oferite in pretul masinii.Dotari:cutie automata,radio, servodirectie,tapiterie stofa-piele, finisari de lemn,proiectoare,consola centrala. 7900 E


        , . , . * Anunturi auto, masini noi si second-hand. - [http://www.anunturi-auto.ro/]
        Attached Files
        Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

        bergen_b13empfang@yahoo.de

        Comment


        • #5
          Cea gri cu interior rosu e cea la care faceam referire ca ar fi in Bucuresti, mai precis in Ilfov. O fi dat-o celor de la Classic Car spre vanzare.
          1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
          1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
          dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

          Comment


          • #6
            Care sunt conditiile sa aduci unul din Germania si sa il inscrii ca masina retromobil? Din cate stiu eu w114/w115 nu s-a ma fabricat din 1976 deci s-ar indeplini conditia celor de la RCR.
            Mercedes-Benz C180 Classic - 90KW

            Comment


            • #7
              Originally posted by cristian_sladariu View Post
              Care sunt conditiile sa aduci unul din Germania si sa il inscrii ca masina retromobil? Din cate stiu eu w114/w115 nu s-a ma fabricat din 1976 deci s-ar indeplini conditia celor de la RCR.
              sa fie iesit din fabricatie de 30 de ani. il duci la retromobil la "inspectie". trebuie sa fie 100% original, inclusiv culoarea de catalog, far modificari la caroserie sau partea mecanica.

              Comment


              • #8
                Originally posted by dan124 View Post
                sa fie iesit din fabricatie de 30 de ani. il duci la retromobil la "inspectie". trebuie sa fie 100% original, inclusiv culoarea de catalog, far modificari la caroserie sau partea mecanica.
                Cam greu fara reparatii. Doar a fost fier la viata ei , abia acum e de colectie. De unde stiu daca e vopseaua originala si nu a fost revopsit? Si partea mecanica de unde sa stiu eu daca sunt piesele originale din fabrica au ba?
                Mercedes-Benz C180 Classic - 90KW

                Comment


                • #9
                  Originally posted by cristian_sladariu View Post
                  ...partea mecanica de unde sa stiu eu daca sunt piesele originale din fabrica au ba?
                  Ştii, pt. că neamţul pune cod şi pe ultimul şurubel ! Nimeni, nicăieri nu te obligă să ai maşina de epocă identică cu cea care a ieşit din fabrică, acest lucru este fizic imposibil ! Şi e normal să schimbi piese pe troacă în decursul anilor, ideea e, ca să foloseşti piese de schimb originale, să fii cât mai aproape de acel procent de 80% de originalitate, cerut la omologare.
                  Lord W126 500SE -> 2.5D
                  Lady W123 230C -> 240D
                  W124 -> 200D
                  W208 CLK200 -> 2.0

                  W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                  Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                  Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                  Comment


                  • #10
                    Si totusi,mai sint in ro ?
                    Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

                    bergen_b13empfang@yahoo.de

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by 200ce_marius View Post
                      Cea gri cu interior rosu e cea la care faceam referire ca ar fi in Bucuresti, mai precis in Ilfov. O fi dat-o celor de la Classic Car spre vanzare.
                      A ajuns la malul Dunarii.
                      Am auzit din vecini ca ar fi ajuns unde e, fiind vanduta pe bani frumosi ,merge perfect iar reviziile cica le face la Bucuresti

                      Comment


                      • #12
                        Si daca este revopsita cu vopseaua originala are ceva ... sau daca o revopsesc dupa ce o inmatriculez are ceva ? ... De exemplu gasesc ceva in germania care are toate piese originale dar masina nu este foarte intretinuta ... me refer ca trebuie vopsita mai rectificat ceva la motor si de schimbat ceva consumabile se poate inscrie asa si dupa aia sa le schimb... sau masina trebuie sa fie perfecta !!! ...
                        Cu S-ul nu te pui.

                        Comment


                        • #13
                          Kriket, masina poate fi vopsita fara nici un fel de problema, dar sa fie o culoare din paleta originala! In rest ea trebuie sa fie tehnic si estetic perfecta, fara improvizatii, cu motor si cutie originale, fara accesorii din vremurile noastre! Masina trebuie sa arata si sa functioneze perfect(ca si cum ar fi iesit din fabrica acum o saptamana)! Eu iti zic din proprie experienta, si ti mai zic ca am luat din prima certificatul istoric fara nici un fel de pila sau cunostinta! Te sfatuiesc sa cumperi o masina care are potential, fara probleme mari de rugina si sa fie completa si vei reusi sigur s-o inmatriculezi! Bafta!

                          Comment


                          • #14


                            Coupeul meu este de vanzare.inmatriculat ca vehicul istoric ,scutit de plata impozitului si a rovinetei.

                            Comment


                            • #15
                              CABRIO w115 au fost fabricate ?
                              pe google am gasit, dar nu pareau originale, adica una chiar facuta dintr-un sedan de 4 usi

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF