Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

ULEI BARDAHL - intreaga gama de produse(Technos 5W30 5W40 XTC 10w40 10w50 , 10 w50 15

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ULEI BARDAHL - intreaga gama de produse(Technos 5W30 5W40 XTC 10w40 10w50 , 10 w50 15

    ULEI BARDAHL - intreaga gama de produse(Technos 5W30 5W40 XTC 10w40 10w50 , 10 w50 15w50 Racing 10w60 15w50 20w50 ) Recomandat de ROLLS ROYCE, Mercedes, Hummer, VW, Audi, Porsche, BMW

    Vand intreaga gama de produse BARDAHL , moto si auto .
    Tratament ULEI motor:
    > STOP FUM
    > Aditiv ulei 2 Oil
    > Curatator motor
    > Stop pierderi motor
    > Segmenti hidraulici
    > Tratament Long Life
    Tratament pentru BENZINA :
    > Curatator injectoare benzina
    > Aditiv crestere cifra octanica
    > Aditiv pentru protectia valvelor
    > Aditiv multifunctional Benzina
    Tratament pentru DIESEL
    > curatator injectoare diesel
    > aditiv preventiv anti-inghet
    > aditiv multifunctional diesel
    > tratament curatare injectoare TIR
    > eliminator apa
    Produse speciale :
    > stop pierderi radiator
    > anti pierderi radiator
    > tratament curatare sistem racire
    > curatator carburator
    > curatator frane
    > stop pierderi autotransmisie
    > pasta de spalat pe maini
    > reparator pana anvelope
    > silicon baie ulei
    > curatator circuit climatizator
    Motoare 4 TIMPI ( benzina si diesel):
    > Ulei motor TECHNOS 5W-30 , 5W-40 ,
    > XTC C60 5w-40 , 10w-40
    > BM7 10w-40
    > XTC 15w-50
    > XTC RACING
    > XTC RACING SPECIAL COMPETITION
    > XTC C60 20W-50
    Schimbatoare - diferentiale :
    > T & D ADDITIVE
    > T & D Gear Oil 80w-90
    > T & D Gear Oil 85w-140
    > ATF SPEED
    > T & D Synthetic Oil 75w-90
    Produse TEHNICE
    > Spray Degripant
    > Lichid de frana special pentru competitii
    > Antigel
    > Ulei special Fitre de Aer
    > Antigel Concentrat
    > Antigel Concentrat Plus
    Ulei Pentru INDUSTRIE si TRANSPORT
    > Ulei pentru industrie si transport ELCOSORB
    > Supliment ulei transmisii
    > Ulei EURO4/EURO5 (100.000 km) LDI TRUCK LOW SAPS 10w-40
    > Ulei EURO3/EURO4 (60.000 km) LDI TRUCK C60 10w-40
    > Ulei Mineral Euro2/euro3 (40.000 km) Turbo Diesel Motor Oil 15w-40
    > Ulei Mineral euro2/euro3 (40.000 km) Turbo Diesel C60 15w-50
    > Ulei Mineral Euro2 (18.000 km) BM7 High Preotection 15w-40
    > Ulei Hidraulic - HYDRAULIC OIL POLAR PLUS
    > Ulei Angrenaje industriale - Gear TECH C60
    > Ulei Transmisii si sisteme hidraulice
    > Ulei Utilaje Agricole
    > Ulei T-Multitech 10w-30 UTTO
    > Lubrifiant Sistem Transmisie T-TECH 30 Transmision 30
    VASELINE:
    > Vaselina (articulatii, balamale, rotule)
    > Vaselina Special Grease
    > Vaselina - HTX SYNT Grease
    > Vaselina Rulmenti - M.P.G. 2
    PRODUSE MOTO (MOTOCICLETE , SCOOTER , SKY-JET, SNOW-MOBIL)
    MOTOARE 4 TIMPI MOTO:

    > XT-4
    > XTC C60 5w-40
    > XTC C60 10w-30
    > XTC C60 10w-40
    > XTC C60 10w-50
    > XTC C60 15w-50
    > XTC C60 20w-50
    MOTOARE 4 Timpi SCOOTER
    > SO4 SCOOTER 5w-40
    > SO4 SCOOTER 10w-40
    MOTOARE 2 Timpi si Nautica
    > KXT Racing
    >RMC Racing
    > KGR Injection
    > KTS Scooter Racing
    > SCOOTER Synt
    > VBA SYNT
    > VBA PLUS
    > AQUABIKE RACING
    > DIRECT Injection
    > Green Power Pplus
    > OUTBOARD Gear Oil
    > OUTBOARD Grease
    TRANSMISIE
    > GEAR BOX Special Oil 10w-30
    > TRANSMISSION OIL
    > XTF FORK SYNT oil
    > XTF Special Oil 5w
    > XTF Special oil 10w
    > XTF Special Oil 20w
    ALTE PRODUSE:
    > Lichid de Frane special pentru competitie
    >Antigel
    > Spray de lant
    > Spray de lant Special
    > Ulei Special Filtre de AER
    > Spray DEGRIPANT
    > Vaselina Rulmenti - M.P.G. 2
    > Curatator FRANE
    > Reparator Pana Anvelope
    > Pasta de spalat pe maini
    > Aditiv special crestere cifra octanica Benzina


    Preturile se negociaza in functie de cantitate.
    Comenzile considerabile primesc diferite bonusuri (aditivi, filtre de ulei/aer, produse de intretinere moto si auto si echipamente promotie).
    Trimit ramburs oriunde in tara. pretul expedierii este suportat de catre destinatar.
    In bucuresti, livrarile se fac personal.
    Pentru orice informatie, nu ezitati sa ma contactati.
    Informatiile legate de orice produs, vi le pot oferi detaliat pe o adresa de mail.

    Multumesc.



    PF import porduse BARDAHL


    Va propun cea mai avansata solutie de protectie si revitalizare a motorului motocicletei / masinii dumneavoastra prin gama completa Bardahl, ce cuprinde pretratament , ulei de calitate superioara, tratamente folosite dupa schimbul de ulei, precum si gama completa de aditivi si produse conexe.

    Intreaga gama Bardahl este realizata dupa tehnologia folosita de Armata S.U.A. in cele mai grele conditii de lupta, dovedindu-si fiabilitatea in mai multe teatre de razboi (incepand cu al II-lea razboi mondial si contunand cu cel din Coreea, Vietnam, pana in zilele noastre la razboiaele din Irak si Afganistan), aceasta fiind poate cea mai buna recomandare. Daca cea mai buna armata din lume foloseste uleiul Bardahl, inseamna ca este cel mai bun ulei din lume!



    Lubrefiantii Bardahl au incorporata cea mai inalta tehnologie cunoscuta, dezvoltata in cel mai modern institut de cercetaredin SUA, si cuprinde toata gama de aitivi, ulei auto, moto, barci, transport, industrie, agricultura, etc.
    O formula exclusiva. Lubrifiantul Bardahl este un produs sintetic pe baza organo-metalica, complet diferit de produsele derivate din petrol. Prin urmare, si reactiile sale chimice si termice sunt diferite, compensand slabiciunile uleiurilor, completand calitatile lor si intarind actiunea lor.

    O actiune polarizanta.

    Bardahl se fixeaza pe metal formand o pelicula moleculara, in perfecta afinitate cu potentialul electric al fiecarui metal.

    Rezistenta la temperaturi si presiuni ridicate.

    Aceasta pelicula moleculara evita daunele efectului ridicaturilor, cauza uzurii premature si a gripajului pieselor mecanic. Gratie caracteristicilor sale EP (presiuni extreme),
    Bardhal ofera o rezistenta superioara conservand un randament intact pana la 500 grade C.

    FORMULA BARDAHL

    Lubrifiantii BARDAHL sunt creati pe baza de agenti “polari activi” (Formula de atractie Polara Polar Plus).
    Acesti compusi se comporta ca niste micro-magneti care prezinta o mare afinitate cu suprafetele metalice pe care se fixeaza si formeaza o pelicula lubrifianta extrem de rezistenta. Aceasta pelicula moleculara evita daunele provocate de efectul “ridicaturilor”, care reprezinta cauza uzurii precoce si a gripajului partilor mecanice. Evidentierea peliculei lubrifiante moleculare a agentilor activi poate fi efectuata prin intermediul aparatului nostru mobil, “frictionometru” care permite confruntarea uzurii de pe suprafata metalica a unui element mecanic cu si fara Bardahl.


    Pentru cei care inca nu cunosc uleiul si nu sunt convinsi de calitatile lui, va rog sa urmariti urmatoarele filme:

    Test Ulei Bardahl 1


    Test Ulei Bardahl 2


    Test Ulei Bardahl 3


    Test Ulei Bardahl 4

    Test Ulei Bardahl 5

    Bardahl World Wide



    Aduc pe baza de comanda orice produs din gama Bardahl Auto/Moto

    Astept solicitarile dvs. de preturi si comenzi telefonic sau pe mail

    telefon : 0741 102 320
    0763 072 249

    mail : hummerro@yahoo.com
    rrrazvan112@yahoo.com

  • #2
    stoc nou. reinnoit pe data de 23.multumesc

    Comment


    • #3
      salut

      niste preturi poti sa pui?

      de ex pentru 5w40; 10w40; 10w50; 10w60

      atat pe diesel cat si pentru benzina

      Multumesc

      Comment


      • #4
        Va salut!

        Incep cu technos-ul care este recomandat diesel-urilor cu turbine(sau benzinarelor cu sau fara kompressor) .

        5w30 - 66,7 ron
        5w40 - 46,48 ron / litru ( 2244,28/50litri ; 8015,27/200litri).

        BM7 - 10w40 - 35,85 ron (pentru motoare diesel td , cu injectie clasica)

        gama pentru motoare pe benzina avansate cu kompressor si diesel avansat :

        XTC C60 5w40 - 49,53 ron (2171,74 ron/50 litri)
        XTC C60 10w40 - 41,67 ron (1780,24 ron/50 litri)
        XTC 15w50 - 37,51 ron
        RACING XTR - 98,77 50n (ulei de competitie).
        XTR - Racing special competition - 69,38 (destinat competiilor)
        XTC C60 20W50 - 49,39 ron .


        Va stau la dispozitie cu toata gama de produse. listele de preturi le pot trimite pe mail , fara nicio problema.

        multumesc!

        Comment


        • #5
          Stoc nou.actualizat pe 27 ianuarie. multumesc

          Comment


          • #6
            Trimte-mi si mie lista cu preturi

            mihai_antony@hotmail.com

            Multumesc

            Comment


            • #7
              Originally posted by 300d View Post
              Trimte-mi si mie lista cu preturi

              mihai_antony@hotmail.com

              Multumesc

              V-am trimis mail-ul de pe un alt mail.
              Mail-ul firmei este : bardahl_romania@yahoo.com

              Va multumesc si astept sa colaboram in viitorul apropiat!

              Comment


              • #8
                aditiv anti-inghet motorina si eliminare apa !

                stoc nou , oferte noi!

                Comment


                • #9
                  ridic anuntul in lista. multumesc.

                  Comment


                  • #10
                    salutari.

                    discountul saptamanal este de 10% la gama 10w40 XTC C60.

                    multumesc!

                    Comment


                    • #11
                      Asa pentru curiozitatea mea cine ti-a dat tie dreptul sa folosesti videoclipurile mele personale si private de pe contul meu de youtube sa-ti vinzi marfa ?
                      Iei videoclipu de la mine, nu ma intrebi nu nimic, te pui si postezi asa ca iti vine tie cheful. Mai induci si in eroare pe alti membrii in baza unui test neconcludent facut de mine in garaj cu prietenii sa-ti vinzi marfa.
                      Pentru curiozitatea astora care mai cititi pe aici am refacut testele cu ulei uzat si ulei supus la temperaturi mari in timpul frecarii si bardahlu nici nu se apropie de uleiul original mb. Asa ca lasati balta smecherii de teapa astuia care vand gogosi vopsite galben si cu actiune polarizatoare si verze murate la borcan.
                      Last edited by white8snow; 02-23-2012, 17:39 PM.
                      +40758148228 whats app active

                      Proud owner of Lady Blue W140.

                      Comment


                      • #12
                        1. nu ai nicio dovada ca sunt videoclipurile tale.
                        2. NU am spus nicaieri ca sunt videoclipurile mele (ci preluari de pe net)
                        3. cand le-ai pus pe un site public, FARA DREPT DE AUTOR, (devenind publice), iti asumi
                        responsabilitatea de a fi publicare ORIUNDE, de catre ORICINE, FARA a-ti cere DREPTUL DE AUTOR.
                        fa-ti videoclipurile cu drept de autor (chiar si pe youtube), si dupa le voi sterge si eu.
                        4. "gogosi" de la "smecheri" ca tine, am tot auzit. ca este prost, ca este nu stiu cum. doar sa-si vanda produsul lor de rahat . sau pentru ca unii au licenta de a-l vinde intr-o anumita zona (EXCLUSIVITATE CONTRACTUALA) , ii fac pe ceilalti sa moara de ciuda.

                        asa ca nu este primul FORUM unde incerci sa arunci cu pietre-n mine. la cerere, EU pot pune link-ul cu alt forum unde, dumneata, ai incercati sa faci pe nenea cu 3 perechi de c...oite.si ai picat de prost.
                        si din cate observ in videoclipuri, uleiurile sunt perfect curate. asa ca...ne auzim la telefon, sa iti vand niste ulei BARDAHL!

                        iar invidia si repulsia asta, pe care oa i dumneata fata de acest BRAND, (si fata de mine implicit), e lesne de inteles.
                        daca titus a fost mai destept ca tine si ti-a luat-o inainte, nu mai plange acum.
                        asta e viata. unii au curaj.altii nu.

                        sanatate multa si calmeaza-te . te vei bucura mai mult timp , de placerea de a conduce un MERCEDES!

                        Revino la un ton civilizat, te rog.
                        Last edited by cutaresku; 03-01-2012, 15:20 PM.

                        Comment


                        • #13
                          Uite dovada de proprietate :

                          Acuma sunt private ca asa vreau eu sa fie, si nu mai are nimeni acces sa le vada nici chiat tu care le-ai postat.
                          Vinde ce vrei tu din partea mea eu doar am vrut sa-mi spun parerea pentru cei care citesc.
                          Am masina acasa, am testat uleiul ala in toate felurile, l-am si folosit o vreme crezand ca e bun, atat in masina cat si in motocicleta, am facut apoi teste pe uleiul uzat si la temperatura mare , teste la care a cedat lamentabil comparativ cu alte marci.

                          Vrei martori ? cauta-i pe aia din film , is toti amici de-ai mei, vrei filmu original, no problem il am eu , asta pt ca eu cu mana mea l-am filmat.

                          Da tu vinde in continuare bardahl ca or fi destui care sa-l cumpere, doar asa e legea firii aia prosti tre sa fie ca aia destepti sa traiasca.

                          Toate testele : bardahl test 1 2 3 4 sunt ale mele. Sunt 4 pentru ca filmarea nu am dorit sa fie editata si taiat din ea nimic si era prea lunga.

                          Uite putin aici daca esti asa mare fan teste one arm bandit , ce zici ? poate de maine recomanzi la oameni sa bage sampon de par in motoare de mercedes. Mama lor motoare de mercedes ca o mers 1 mil de km si fara bardahl pana acuma ...

                          Filmu de mai jos e proprietatea altuia care l-a facut public pe youtube.
                          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                          +40758148228 whats app active

                          Proud owner of Lady Blue W140.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by white8snow View Post
                            Uite dovada de proprietate :

                            Acuma sunt private ca asa vreau eu sa fie, si nu mai are nimeni acces sa le vada nici chiat tu care le-ai postat.
                            Total de acord cu dumneata.
                            Am si spus, cand vei dori sa le faci private, vor fi private.

                            De asta exista forumuri, de asta se discuta. pareri .
                            Intotdeauna vor exista pro si contra.

                            Dar din cate sute de clienti am avut, nici macar unul nu s-a plans la mine...
                            imi pare rau, dar nu cred varianta ta.

                            Si inca ceva. nu este nimic concludent in testul OAB .il cunosc de foarte multa vreme.

                            stiti de cand??? de cand era super trambitat, duralube-ul. atunci au aparut si ei in forta (ma refer la AMSOIL), cu cateva teste neconcludente totusi, dar care cica au dat in cap produsului.
                            Sunt oameni care pun ulei La Bunica in motoare. si sunt multumiti.
                            Sunt oameni care vor sa puna doar ce este mai bun.

                            Eu nu fortez pe nimeni sa cumpere. imi fac publicitate. este dreptul meu.
                            atat timp cat eu am facut niste teste, pe care le voi publica cat de curand, cu privire la temperatura uleiului si a vascozitatii acestuia (inclusiv verificarea lui la pnctele extreme - a uleiului, bineinteles).
                            Nu ma intereseaza sa fac teste uleiului folosit (uzat). din moment ce el se schimba, este pentru ca a trecut de foarte multe ori, prin acel ciclu de rupere al structurii molecurale . de aia se si schimba uleiul, nu?

                            Sau stiti vreun ulei care nu se schimba niciodata ?)

                            acum sper sa fiti linistit cu video-urile. le voi pune pe ale mele.
                            si va voi cauta, sa va arat rezultatele.

                            sanatate, posesor de stea!

                            Comment


                            • #15
                              COMPLETARE ULTERIOARA!

                              Originally posted by white8snow View Post
                              Uite dovada de proprietate :

                              Acuma sunt private ca asa vreau eu sa fie, si nu mai are nimeni acces sa le vada nici chiat tu care le-ai postat.
                              Total de acord cu dumneata.
                              Am si spus, cand vei dori sa le faci private, vor fi private.

                              De asta exista forumuri, de asta se discuta. pareri .
                              Intotdeauna vor exista pro si contra.

                              Dar din cate sute de clienti am avut, nici macar unul nu s-a plans la mine...
                              imi pare rau, dar nu cred varianta ta.

                              Si inca ceva. nu este nimic concludent in testul OAB .il cunosc de foarte multa vreme.

                              stiti de cand??? de cand era super trambitat, duralube-ul. atunci au aparut si ei in forta (ma refer la AMSOIL), cu cateva teste neconcludente totusi, dar care cica au dat in cap produsului.
                              Sunt oameni care pun ulei La Bunica in motoare. si sunt multumiti.
                              Sunt oameni care vor sa puna doar ce este mai bun.

                              Eu nu fortez pe nimeni sa cumpere. imi fac publicitate. este dreptul meu.
                              atat timp cat eu am facut niste teste, pe care le voi publica cat de curand, cu privire la temperatura uleiului si a vascozitatii acestuia (inclusiv verificarea lui la pnctele extreme - a uleiului, bineinteles), nimeni nu-mi poate schimba parerea despre produs, cu 3 vorbe contra.
                              Nu ma intereseaza sa fac teste uleiului folosit (uzat). din moment ce el se schimba, este pentru ca a trecut de foarte multe ori, prin acel ciclu de rupere al structurii molecurale - implicit de a-si pierde proprietatile initiale.
                              de ce exista o anumita limita de km , cu un ulei?(cred ca imi veti spune, pt ca producatorii de ulei sa faca $ ) .
                              gresit. pt ca au fost testate toate uleiurile de pe piata. ( de la cel mai ieftin , pana la cel mai scump). toate au un ciclu , care trebuie
                              respectat cu strictete.si nu teste de care ne permitem noi (eu sau dumneata).
                              De unde vin uzurile, faptul ca papa un motor ulei?
                              De la dorinta de a impinge putin, limita producatorului.
                              pentru ca omul pune ce considera el, nu ce este bun motorului.


                              Sau stiti vreun ulei care nu se schimba niciodata ?)aaa...ala era samponu de par. am uitat.

                              acum sper sa fiti linistit cu video-urile.
                              fara prea multe comentarii si tipete, le dadeam la cerere dumneata ta jos.
                              dar vedeti dvs, exista o diferenta intre bun simt, intelegere si ... nu vreau sa spun ce.

                              il voi supara din nou pe domnu admin. (imi cer scuzele de rigoare , cu aceasta ocazie, fata de administrator)
                              le voi pune pe ale mele.
                              si va voi cauta, sa va arat rezultatele.

                              si motoarele evolueaza , lumea la fel, uleiurile la fel.
                              daca acum 50 de ani, se produceau motoare cu un anumit joc tehnologic, si se accepta un ulei, mai putin performant,
                              nu inseamna ca daca pui in acel motor, ulei performant, va tusi sau nu ma mai face 1,5 mil de km.
                              detinem o masina (impreuna cu toti posesorii de pe astest forum, si nu numai), cu unele dintre cele mai
                              fiabile motoare din lume (nu vreau sa spun CELE mai, cu toate ca nu as gresi daca as spune asta).
                              asa ca, nu isi are rost comentariul dumneata, vis-a-vis de motorul de mercedes si ulei.

                              MULTUMESC!

                              sanatate, posesor de stea!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF