Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

"Tancul" meu...

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Tancul" meu...

    Dupa o perioada de cautari am gasit in sfarsit masina mult dorita W 211, 270 CDI.
    Masina este de vis, merge impecabil, 183000 km, REALI.
    Am apelat la un prieten de la reprezentanta Mercedes-Benz sa imi decodifice seria de caroserie.
    Masina are urmatoarele dotari:
    Directie parametrica
    Sistem parktronic
    Oglinzi interioare si exterioare heliomate si rabatabile automat
    Volan si schimbator imbracat in piele
    Platforma de ajutor incarcare
    Antena telefon
    Pre-echipare completa pentru telefon mobil
    Acoperis panoramic, actioant electric
    Transmisie automata cu 5 trepte de viteza
    Suspensie sport
    Parasolare cu oglinzi luminate
    Climatizare automata THERMATIC
    Sistem de spalare al farurilor
    Faruri Bi-Xenon
    Jante din aliaj usor, 5 spite duble, anvelope late
    Roata de urgenta (minispare)
    Scaune fata incalzite
    Alternator de capacitate marita
    Rezervor cu volum marit
    Linie de echipare ELEGANCE
    Document COC si certificat de inregistrare
    Cruise Control cu SPEEDTRONIC
    Geamuri actionate electric
    ESP
    Scaune fata cu inaltime si spatar reglabile electric
    Oglinzi exterioare incalzite si reglabil electric
    Asistent faruri
    Stergator parbriz cu senzor de ploaie
    Airbag-uri cortina
    Airbag-uri laterale
    Airbag -uri fata (sofer si pasager)
    Pachet lunini interior ambientale
    Senzor de lumina
    Toate cele bune. (Mosul a fost darnic cu mine anul acesta)
    Attached Files
    Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

  • #2
    Sa-l stapanesti sanatos, a fost intr-adevar darnic Mosul.

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Zeus View Post
      Sa-l stapanesti sanatos, a fost intr-adevar darnic Mosul.
      Multumesc, Zeus.....am fost cuminte
      Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

      Comment


      • #4
        foarte draguta tipa

        Comment


        • #5
          Originally posted by Mercedes4ever View Post
          foarte draguta tipa
          Tks ...........
          Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

          Comment


          • #6
            Sa stapanesti sanatos masina! Niste detalii m-ar interesa si pe mine despre motor,consum bla bla bla etc,imi doresc si eu un E270 w211 si de asta as vrea sa aflu

            Comment


            • #7
              Originally posted by ediskan89 View Post
              Sa stapanesti sanatos masina! Niste detalii m-ar interesa si pe mine despre motor,consum bla bla bla etc,imi doresc si eu un E270 w211 si de asta as vrea sa aflu
              Motorul este foarte bun, de consum nu pot sa iti spun prea multe, am masina de 2 zile, am facut cam 500 km dar am mers sportiv.
              Astazi am fost la tara , am scos consum de 5,3 L, drum cu dealuri , se vede si in poza consumul, cel putin asa imi arata compiuterul de bord.(pozele sunt facute astazi)
              Toate cele bune.
              Last edited by SEBASTIAN 77; 12-23-2012, 22:29 PM.
              Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

              Comment


              • #8
                Ok... mersi mult,stiti cum se spune,la asemenea masina nu mai conteaza consumul masina per ansamblu ma interesa,oricum mersi mult! Sunt mai linistit si mai hotarat acum.

                Comment


                • #9
                  Felicitari, foarte frumoasa masina. Imi place mult W211. Sa te poarte sanatos!

                  Comment


                  • #10
                    Am avut azi onoarea sa vad URS-ul mai de aproape. Intr-adevar o masina frumoasa, care a fost intretinuta si ingrijita de vechiul proprietar.
                    La prima vedere, estetic ii dai nota 9,5 din 10, tehnic nu stiu, in schimb motorul suna ca un benzinar.
                    Minus-ul de 0,5 e pentru sistemul audio, dar avantajul e ca la acest model, un upgrade la Command 2.0 e super simplu fata de cei cu AGW si fibra optica la care eu nu ma indur sa imi leg capul.
                    Ar fi bine sa ii incanti si pe restul de colegi cu mai multe poze ca n-or vedea-o toti prea curand live.
                    Sa ai noroc de ea si cat mai multi kilometri fara evenimente si probleme.

                    Comment


                    • #11
                      Mult noroc cu sã ai cu noua achizitie! Sã înteleg cã urmãtoarea întâlnire ClubMercedes se apropie?
                      W202 elegance / 1.8 benzina,1993

                      Comment


                      • #12
                        Va multumesc tuturor pentru aprecieri, o sa mai pun poze, probabil in Ianuarie o sa fie următoarea întâlnire, noi vom deschide "balul" 2013!!! Toate cele bune si Crăciun Fericit !!!
                        Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                        Comment


                        • #13
                          Inseamna ca ai fost cuminte anul acesta de a venit Mosul cu asa cadou. Sper sa mai aiba in sac si pentru ceilalti copii cuminti ). Sa il stapanesti sanatos si sa te duca multi km fara probleme. Craciun fericit si numai impliniri!

                          Comment


                          • #14
                            Să ai parte numai de bucurii la bord ! Darnic Moşul, da !
                            Lord W126 500SE -> 2.5D
                            Lady W123 230C -> 240D
                            W124 -> 200D
                            W208 CLK200 -> 2.0

                            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                            Comment


                            • #15
                              Va multumesc, la fel sa aveti si voi parte de masinile voastre!!!
                              Toate cele bune.
                              Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF