Mercedes Benz Forum
Atentie :
Acest forum este destinat pasionatilor de Mercedes Benz din Romania.Orice informatie oferita de dvs va contribui la buna dezvoltare a acestui forum.Nu uitati sa va inregistrati pe forum.

Go Back   Mercedes Benz Forum > Limuzine > Mercedes Benz E Klasse > Probleme tehnice - E Klasse

Zgomot in mers W211 manual

Probleme tehnice - E Klasse

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-10-2018, 12:30 PM   #1
vasi3300
Member

vasi3300's Avatar

Motorizare : 2200
:
[Member]
Default Zgomot in mers W211 manual

Va salut, problema mea ar fi urmatoarea, in timpul mersului, incepand de la 20-30 km/ora, se aude un zgomot care creste odata cu viteza, dar cateodata se intrerupe. Am schimbat uleiul in grup, am schimbat rulmentul intermediar si un rulment dreapta faț„ (parerea a 2 mecanici) dar zgomotul este la fel.
Precizez ca o perioada s-a estompat si nu prea s-a auzit, dar de doua zile suna iar foarte tare. Mercedes E220 CDI, (W211 facelift) manual. Multumesc.
vasi3300 is offline   Reply With Quote
Old 04-15-2018, 14:44 PM   #2
Bogdan Ciupe
Junior Member

Motorizare : 220 cdi automat
:
[Junior Member]

Quote:
Originally Posted by vasi3300 View Post
Va salut, problema mea ar fi urmatoarea, in timpul mersului, incepand de la 20-30 km/ora, se aude un zgomot care creste odata cu viteza, dar cateodata se intrerupe. Am schimbat uleiul in grup, am schimbat rulmentul intermediar si un rulment dreapta fa„ (parerea a 2 mecanici) dar zgomotul este la fel.

Precizez ca o perioada s-a estompat si nu prea s-a auzit, dar de doua zile suna iar foarte tare. Mercedes E220 CDI, (W211 facelift) manual. Multumesc.

Salut , am avut ceva problema asemanatoare doar ca la w210, am dus-o la mecanic si a zis ca e diferentialu. Nu stiu exact daca asta a fost ca am vandut-o asa. O zi buna

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bogdan Ciupe is offline   Reply With Quote

Reply

Tags
manual, mers, w211, zgomot

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules