Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

"Circulatia si integrarea MERCEDES-ului in natura"

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Circulatia si integrarea MERCEDES-ului in natura"

    Cele mai fericite momente pe care ti le poate oferi un MERCEDES sunt si cele din concedii sau plimbari in tara sau strainatate.Invit toti membrii sa posteze cint mai multe fotografii cu imagini din tara si strainatate in care sa fie un peisaj sau orice alta locatie interesanta din care sa nu lipseasca totusi MERCEDESUL
    Last edited by Carmine; 12-17-2011, 22:19 PM.

  • #2
    f tari pozele...am si eu vr`o 2...ca nu prea am avut chef de poze...le`am mai pus si pe la galerie..dar...daca tu vrei sa punem...punem


    asa.....pe la transfagarasan...etc..tipa blonda..e nevasta...(remorca) ......hhehe glumesc....da imi place sa le vad pe aman2 in poze ...desi trage la bmw..dupa cum vedeti...


    p.s. aici aveam il 21 vio...acum am il 26wgd..daca ma vedeti pe strada(mai mult prin buc)......faceti cu mana ...
    Attached Files
    Last edited by mezzo; 09-26-2007, 20:58 PM.
    1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
    2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
    Si o panarama de scuter

    Comment


    • #3
      super.......poze cit mai multe poze!asa vom fi tentati sa mergem in zone pe care poate nici nu stim de ele....

      Comment


      • #4
        ....... asfalttango m-ai rascolit rau, zau asa!
        Anul asta am plimbat MB-ul si rulota Buc - Transfagarasan (Cabana Cumpana) - Fagaras (lacurile Beclean) - Brasov (camping Darste) - Tusnad - Lacu Rosu -
        Bicaz - Piatra Neamt - Manastirea Agapia - Slanic Moldova - Covasna (camping Valea Zanelor) - Cheia (camping Mos Martin) - Slanic Prahova - Buc.
        La anu vreau sa fac Maramuresu si sa ma intorc pe la Drobeta, sa vad si partea aia, pe urma 'afara'.
        Ce ma bucura este ca mai sunt si altii pasionati MB si de NATURA!
        Hai Emile, zii si tu ceva, ca doar stii despre ce vorbesc
        Da-ti un click aici www.clubrv.ro si poate vi se face pofta de rulota.
        Ptr orice detalii despre acest 'sport' sau 'hobby' va stau la dispozitie.
        ..... de la ultima iesire de la Bran http://www.clubrv.ro/film.html
        Sa calatoriti bine!

        Comment


        • #5
          Pozele inseamna amintiri si natura inseamna viata.Si pe mine ma batea gindul la o rulota(ca cu preturile de cazare nu e de joaca)

          Am vazut fotografiile--super colectivitate!Adevarata petrecere in aer liber!
          Last edited by doktor4carz; 10-15-2007, 16:18 PM.

          Comment


          • #6
            ..............
            Last edited by Carmine; 12-17-2011, 22:26 PM. Reason: poze sterse de user.

            Comment


            • #7
              cat imi place traseul ala....de fiecare data o iau pe acolo..super tare...eu nu l`am prins niciodata cu zapade pe sosea
              1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
              2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
              Si o panarama de scuter

              Comment


              • #8
                ...................................
                Last edited by Carmine; 12-17-2011, 22:25 PM.

                Comment


                • #9
                  felicitari Dok, esti super tare plus ca ai real talent la fotografii, super misto pozele, mi-au placut tare mult, si sa sti ca ai dreptate poti sa faci si milionul de km admirand frumusetile patriei care vorba ta e pacat ca e locuita(uneori)

                  Comment


                  • #10
                    ..........................
                    Last edited by Carmine; 12-17-2011, 22:25 PM.

                    Comment


                    • #11
                      cheile gradistei rulzzz....unul dintre locurile mele preferate..nu exista iesire la munte..fara o vizita la restaurantu` ala ) ..sa nu mai zic de betiile prin vilele alora ...aam poze..da cu mine beat de acolo..si nu sunt in masina..deci nu pun!
                      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                      Si o panarama de scuter

                      Comment


                      • #12
                        bine..eu cu un tovaras d`al meu..eu=ala cu red bullu`...si aia era prima sticla...
                        Attached Files
                        1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                        2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                        Si o panarama de scuter

                        Comment


                        • #13
                          Ati vazut ca se poate.Clipele acestea tot datorita masinilor sunt posibile...ca ne scutesc de griji.....

                          Comment


                          • #14
                            dap...merceedes rulzzzzzzzzzzzzzzzz
                            1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                            2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                            Si o panarama de scuter

                            Comment


                            • #15
                              Putine poze. My bad. O sa mai fac cat de curand pe langa vreo balta de pe langa Dunare cand ma bag la un pescuit...

                              Cum merge cobra asta ... mai ales in natura!
                              Pozele sunt facute cu un telefon... Scuze calitatea.
                              Attached Files
                              Last edited by doktor4carz; 10-15-2007, 16:09 PM.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF