Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, frumos. Presurile, jantele si eleronul sunt din alt film!
    W123 280E Blue Green Metallic

    W126 280SE Champagne Metallic
    W126 280SE Black Blue Metallic
    W126 500SE Lapis Blue Metallic
    W126 500SE Midnight Dark Blue

    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

    Comment


    • Originally posted by dan500se View Post
      Presurile ... sunt din alt film!
      Pe astea nu se cunoaște murdăria
      Lord W126 500SE -> 2.5D
      Lady W123 230C -> 240D
      W124 -> 200D
      W208 CLK200 -> 2.0

      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

      Comment


      • Originally posted by Levi View Post
        Pe astea nu se cunoaște murdăria

        Levi, sti pe care nu se cunoaste murdaria? Pe alea de cocos. Am pus pe masina din dotare presuri crem si credeam ca se va vedea murdaria instantaneu... Deloc... Pe cele negre (dedicate MB, dar AM) se vedea inclusiv daca urcam doar cu pantofii prafuiti... lasau urme. Astea de "cocos" "absorb" si nisipul... Sunt extrem de multumit de ele!

        P.S. Inca mai pastrez presurile OEM de pe 500SE. Nu am vazut nicaieri la vanzare. Apropo, sti ca la 280SE mi-am facut la comanda presuri de "cocos" pe culoarea interiorului (gri). Deci si la masina aceasta se preta un set de presuri crem. Zic si eu, ca interiorul arata chiar foarte bine. Chiar si exteriorul (minus jantele si eleronul care nu are nicio treaba cu acest tip de masina si motorizare).
        W123 280E Blue Green Metallic

        W126 280SE Champagne Metallic
        W126 280SE Black Blue Metallic
        W126 500SE Lapis Blue Metallic
        W126 500SE Midnight Dark Blue

        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

        Comment


        • Buna ziua,

          Daca stie cineva masina :https://www.olx.ro/oferta/mercedes-b...c-IDbzVgB.html asta as fi interesat de ea.

          Daca ar ajunge sa o si vada as fi recunoscator.
          Sunt interesat dar nu sa merge degeaba pana in Satu Mare din Timisoara.

          Multumesc frumos.

          Mercedes E200 / W211 - 2004
          Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

          Comment


          • Aceeasi rugaminte dar pentru asta : https://www.olx.ro/oferta/vand-merce...tml#5cc80940f5

            Sunt interesat sa cumpar o masina acest model "sincera" da un pret corect.

            Mercedes E200 / W211 - 2004
            Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

            Comment


            • Chiar daca e mai scumpa cea din capitala pare mai ingrijita iar cutia automata cel putin pentru mine e mai atractiva. Interiorul la prima pare mai obosit dar cu diferenta de pret s-ar putea rezolva. Suna, cere poze pe watsup mai clare cu defecte, etc.

              124 din '96 :
              Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
              Stefan

              Comment


              • Votez pentru cea din capitală. Prețurile pieselor sunt mari și sunt greu de găsit. In plus, domnul din Satu Mare aduce des mașini pentru vânzare, de obicei resturi. Diferența de bani o vei plăti poate dublu sa aduci masina în stare bună.
                Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele.

                Comment


                • Am avut 2 cobre coupe pe care le-am vandut ptr ca nu aveau AC.
                  Crede-ma ca oricat de clasice ar fi, vara te coci in ele, mai ales daca au piele.
                  Acum am ales alta clasica, mai noua - w124 coupe/1991, full electric si clima.
                  Iarna iti ingheata fundul fara incalzire in scaune, vara te coci fara AC.
                  Coupeul de la B pare mai ingrijit.

                  Comment


                  • Salut,

                    Initial am vrut w115 coupe foarte dificil de gasit o masina ok,sau sincera, am facut un compromis pentru w123 coupe pentru care am ramas.
                    Da.Toti aveti dreptate.Pentru cel din Bucuresti eram cel mai pro si atras sincer;dar are o poveste ciudata si de 2 zile imi zice ca imi trimite poze cu pret fix.
                    Cel din Satu Mare e mormant de cand i-am cerut pozele.

                    In ambele cazuri am cerut acelasi set de poze specifice masinii dar nimeni nu bunavoieste sa imi trimita sa ma pot sa am hotarasc sau sa fac o evaluare mai corecta a masinii.

                    PS: Multumesc tuturor pentru sfaturi si indrumare.

                    Mercedes E200 / W211 - 2004
                    Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                    Comment


                    • Ce parere aveti de asta : https://www.olx.ro/oferta/mercedes-w...4-IDbGCuk.html ?

                      Comment


                      • W124 motor 2,5 turbodiesel an 92, in 3 ani jumatate pretabila retro daca e originala. Turometrul pare sa funcționeze, presiunea la ulei pare cam joasa la turația aia.
                        @alexander_d - scump
                        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                        Stefan

                        Comment


                        • dog, de ce ti se pare scump coupe-ul acela? Cat trebuie sa coste unul in stare foarte buna?

                          Comment


                          • Probabil ca nu e mult, poate am ramas eu in urma cu prețurile, am tras o cautare pe Olx și intradevar una mai ok sare de 4 mii.
                            Vreau sa rectific : scumpa pentru mine .
                            Stefan

                            Comment


                            • Sa stii ca nu am intrebat la misto, chiar ma intereseaza subiectul. Se pare ca preturile la w124 coupe au crescut considerabil, eu ma uit pe Germania si sub 4000 nu iei nimic decent. SA nu mai zic ca daca vrei stare foarte buna a se traduce fara rugina deloc sari de 5-6000 pt masini cu aer si km sub 300 de mii. Partea proasta e ca ce se gaseste pe olx sunt muncite si fara istoric cert.

                              Comment


                              • ...Iar cea postata din Constanța cu toate că scrie "fara rugină" datorita aerului de mare ma gandesc ca sunt mai afectate.
                                Ca fost posesor de 124 aș cauta un c124 cu motor de 3000 benzina, in Italia, din '88 pretabila pentru retro, sunt destuli baieti care aduc masini din cizmă - cu siguranța ieși sub 5200.
                                Personal nu aș da banii munciți de mine pe o mașină pe care se cere cat pe un w211. Doar daca ar fi bani de la tata !
                                Stefan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF