Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Amatori targuri de vechituri/talcioc/bazar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Levi View Post
    La noi a fost OK, în sfârșit am reușit să-mi iau o bormașină în locul celui ars, după câteva luni în care băteam la poarta vecinului când aveam nevoie se ea... 50 de lei.
    Cele de mai sus datează din noiembrie anul trecut... Se pare că la mine bormașinile sunt consumabile, ori așa am eu noroc de ele... În Mai am ars-o și pe cea menționată mai sus
    Azi mi-am luat alta... 35 de lei. Sunt curios, asta cât mă ține...
    În rest, mărunțișuri:
    - balsam de rufe en gros, 6 lei flaconul
    - gentuța de școlar, decor, 2 lei
    - dogurile din lemn, rața și lesa (ultimele 2, evident pt. cățel) 7 lei toate.
    Attached Files
    Lord W126 500SE -> 2.5D
    Lady W123 230C -> 240D
    W124 -> 200D
    W208 CLK200 -> 2.0

    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

    Comment


    • Cum duminica viitoare intenționez să plec din localitate azi am "rupt fâșu" ! Imi cer scuze anticipat pentru folosirea mai deasa a cuvantului argint. Am inceput sa caut astfel de obiecte in ideea că sunt mai vandabile pe viitor !
      -lant cu medalion negru argintat 10 lei;
      -lingura si furculita argintate 1 leu bucata;
      -lingurita de argint cu stanta veche 800 si bratara cu margele de sticlă 10 lei;
      -cutia cu placuta argint 15 lei;
      -cele 5 ornamente argintate/de argint 15 lei;
      -sapunurile exp 2023, 10 lei trei bucati;
      -samponul Garnier 10 lei ambele;
      -husa mobil pentru brat 3 lei;
      -rezerve periuta Braun 5 lei;
      -ceasurile argintate pt birou 5 lei bucata;
      -10 lei Lavazza;
      -ceas mână NoLimits 20 lei;
      -lant dama argint cu fluturas 10 lei;
      -iconita din Grecia 5 lei;
      -jucarie Clopotica 8 lei;
      -vaza cristal cu aplice de argint (cam 8 la numar) inaltime 60 cm, se vad stantele pe fiecare ornament 50 lei.
      Attached Files
      Stefan

      Comment


      • Deși azi a fost lume buluc (deci și destui vânzători), am cheltuit doar 7 lei, pe ce se vede în poze (ruletă, echer, lopățică de grădină și spray bord). Ruleta e foarte șmecheră, cel puțin eu nu am mai văzut așa ceva până acum: are o fereastră unde se poate citi instantaneu lungimea măsurată (are gradație dublă, pe ambele părți ale benzii).
        Attached Files
        Lord W126 500SE -> 2.5D
        Lady W123 230C -> 240D
        W124 -> 200D
        W208 CLK200 -> 2.0

        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

        Comment


        • La capitolul poze haioase din talcioc
          Attached Files
          Lord W126 500SE -> 2.5D
          Lady W123 230C -> 240D
          W124 -> 200D
          W208 CLK200 -> 2.0

          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

          Comment




          • Nu am fost in targ, am plecat sfarsitul asta de saptamana pe Transrarau - am luat aer curat, cules hribi si galbiori, reverificati de un prieten localnic - just in case !
            In drum spre munte am oprit la un magazin de vechituri din Tg Neamt la care merg ori de cate ori am drum pe acolo insa nu am gasit nimic la pret decent - ca idee aveau un turbojet la 280 lei, eu cumparand acelasi model din Leroy Merlin cu 179 lei cu 2 ani garantie.
            Sa nu ies cu mana goala am cumparat un cutit cu teaca 20 lei.
            Attached Files
            Stefan

            Comment


            • Toate ciupercile sunt comestibile,numai ca unele doar o singura data!

              Comment


              • Lavazza 10 lei, ghetuțe roz noi 20 lei, carte Troli în relief 20 lei, carte poezii iarna 5 lei, carti 3D + alea mici in engleza 15 lei toate 7, tricouri dama 3 x 4 lei iar cel roz Guess 2 lei, geaca polo 20 lei, talpici piele Clarks noi 5 lei, autobuz London si magnet frigider tip masca Venetia 10 lei, turturelele argintate 2 lei, marul cristal 1 leu, cutie bomboane argint pur 999 a fost 5 lei, cele trei ornamente Craciun 7 lei toate 3, Adidas copii sh stare f buna 10 lei .

                Ceasul Sekonda dama cu "diamante" de alea ieftine fara valoare, a fost 20 lei, pe net l-am gasit cu 78€.
                Sekonda 2063 is a beautiful and interesting Ladies watch. Material of the case is Stainless Steel, which stands for a high quality of the item and the Salmon dial gives the watch that unique look. The features of the watch include (among others) a date function. In regards to the water resistance, the watch has got a resistancy up to 50 metres. It means it can be submerged in water for periods, so can be used for swimming and fishing. It is not recommended for high impact water sports. We ship it with an original box and a guarantee from the manufacturer.
                Attached Files
                Stefan

                Comment


                • N-am mai putut edita, tricoul roz la 2 lei :
                  At McElhinneys we offer you an incredible collection of designer fashion brands and gifts at great prices. Browse our extensive range of Womens, Mens, Kids, Footwear, Jewellery, Home, Beauty and more online today. Experience our 5 star customer service with Next Day Delivery on orders made before 2pm in Ireland & NI.
                  Stefan

                  Comment


                  • Ai adunat ceva
                    La noi iarăși nu s-a ținut, tot din cauza unui festival...
                    Lord W126 500SE -> 2.5D
                    Lady W123 230C -> 240D
                    W124 -> 200D
                    W208 CLK200 -> 2.0

                    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                    Comment


                    • Azi am luat încă o bormașină Einhell cu 40 de lei, să am rezervă dacă iarăși reușesc să mai ard vreuna...
                      Plus disc diamantat (5 lei, mai are juma` din grosimea pastilelor), feliator ouă (1 leu), tavă cu capac (10 lei), sacoșă (3 lei) și rolă bandă film (cadou).
                      Attached Files
                      Lord W126 500SE -> 2.5D
                      Lady W123 230C -> 240D
                      W124 -> 200D
                      W208 CLK200 -> 2.0

                      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                      Comment


                      • Skechers kids, stare foarte buna dar cam murdari 20 lei, nu e problema apa este ; cizme scurte piele ca noi 20 lei , cupa Sheffield 10 lei in cutie, mai am una; sfesnice 6 lei bucata, elefantul 4 lei, ingerasul 2 lei, lebada si vrabiuta 5 lei buc, statueta cristal 3 lei - toate piesele enumerate sunt argintate, iconita pe cristal 5 lei, colier piele cu argint 3 lei.
                        Mai am un raft de umplut la vitrina si ma opresc cu argintariile .
                        Am si eu o bormasina identica acasa, cedeaza axul la ele daca le folosesti mai in forța.
                        Attached Files
                        Last edited by dog; 09-09-2018, 13:06 PM.
                        Stefan

                        Comment


                        • Dimineața (dacă la ora 9 se poate spune că e dimineață) a început să picure... mai era un pic și făceam cale întoarsă... dar dintr-o dată s-a înseninat și a început și Soarele să-și facă treaba
                          Am luat așa:
                          - telefon portabil 10 lei (nici acum nu știu de ce l-am luat )
                          - șampon 6 lei
                          - cafea Jacobs 500g 17 lei
                          - ștrampi 3 lei
                          - bătător de spumă mini 1 leu
                          - ochelari cu cutie 12 lei (muierea își rezolvă ieftin și repede consultațiile oftalmologice )
                          - 4 perii de dinți 5 lei
                          - CD și carte cu județul 2 lei
                          - portcheie cadou
                          Attached Files
                          Lord W126 500SE -> 2.5D
                          Lady W123 230C -> 240D
                          W124 -> 200D
                          W208 CLK200 -> 2.0

                          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                          Comment


                          • M-am straduit ieri sa postez dar din nu stiu ce motiv nu se incarcau imaginile.
                            Cafea am vrut si eu sa iau dar nu avea nici unul din cei trei care imi aduc de obicei.
                            -sandale dama Paradis Couleur sh de piele stare ca noua 10 lei;
                            -cizme Guess noi, dar nu mai au lanturile de la glezna - 20 lei link cu modelul:

                            -baterii Duracell 12 buc - 10 lei;
                            -clopotei ceramica fina 2 buc la 5 lei bucata;
                            -ornament cristal cu zodia sotiei 5 lei.
                            Atat mi-a permis timpul la ora 8 intram in tura !
                            Attached Files
                            Stefan

                            Comment


                            • Originally posted by dog View Post
                              baterii Duracell 12 buc - 10 lei
                              Nu știu dacă mai urmărește cineva topicul ăsta în afară de noi doi, dar înainte să ne reproșeze cineva (măcar în gând, chiar dacă gândurile nu se materializează aici) că luăm baterii expirate, vreau să spun că anul trecut cam pe vremea asta (în orice caz, era deja toamnă) am luat o cutie de 24 de bucăți la 15 lei, tot Duracell și nu am nicio problemă cu ele. Tensiometrul înghite 4 buc și îmi iau tensiunea de 2 ori pe zi (că deh, așa-i filmu ), iar bateriile mă țin 3 luni lejer ... și mai am din ele
                              Lord W126 500SE -> 2.5D
                              Lady W123 230C -> 240D
                              W124 -> 200D
                              W208 CLK200 -> 2.0

                              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                              Comment


                              • Da , am crezut ca vor participa mai mulți membri la topic, nu ma asteptam sa facem un duet !
                                Referitor la parerea celorlalți nu are nici o importanta - nu ma aștept ca cineva sa ințeleaga , fiecare cu nebunia lui.
                                Bateriile sunt Made in Belgium si au termen 2022 - se vede in fotografie. Patru bucați sunt deja in lanterna cu led, doua intr-o telecomanda care era mai leșinata.
                                Ps:
                                Ai ajuns la targul asta ? :

                                Conectează-te la Facebook şi începe să postezi şi să iei legătura cu prietenii, cu familia şi cu cei pe care-i cunoşti.
                                Attached Files
                                Stefan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF