Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Navigatie Android w204

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Incearca si asa ceva , pastrezi unitatea originala a masinii , Audio 20 , Audio 50 sau ce ai tu. Pe langa functiile existente de pe masina ai cam tot ce vrei : waze , internet , navigatie , youtube etc.

    https://youtu.be/JaRs4OU-Oxo se gasesc la vanzare pe alliexpress
    Urmeaza si la mine sper , cat mai curand
    Last edited by b97dmt; 01-28-2018, 18:45 PM.

    Comment


    • #17
      Arata bine, eu am probleme cu sistemul dupa o eroare de update a hartilor in genul ca nu mai merge decat radio si aux si vreau ceva sa inlocuiasca sistemul original,

      Comment


      • #18
        Asta tot pe aux merge .

        Comment


        • #19
          Originally posted by b97dmt View Post
          Incearca si asa ceva , pastrezi unitatea originala a masinii , Audio 20 , Audio 50 sau ce ai tu. Pe langa functiile existente de pe masina ai cam tot ce vrei : waze , internet , navigatie , youtube etc.

          https://youtu.be/JaRs4OU-Oxo se gasesc la vanzare pe alliexpress
          Urmeaza si la mine sper , cat mai curand
          Eu unul nu as modifica bordul masinii sa pun chinezaria asta...
          De ce as mergi pe asa ceva? Calitatea imaginii mi se pare aiurea.
          Mai bine faceti o treaba completa la CL600..
          Să știi să lupți când vrei să ai.
          Să nu regreți când pierzi sau dai

          Comment


          • #20
            Calitatea imaginii este peste ce ofera ecranul oem. Vezi ca exista si pt w212 .Se inlocuieste doar displayul , unitatea audio ramane pe masina.
            Si ecranele de la noile generatii tot China sunt din pacate.

            Comment


            • #21
              Originally posted by b97dmt View Post
              Calitatea imaginii este peste ce ofera ecranul oem. Vezi ca exista si pt w212 .Se inlocuieste doar displayul , unitatea audio ramane pe masina.
              Si ecranele de la noile generatii tot China sunt din pacate.
              Din ce am cautat pe net pentru w212 e tot varianta asa mare care acopera in totalitate navigatia, ceva gen ca la w204 cand iese din bord , poate nu am cautat eu ce trebuie.

              La ce pret ajunge o chinezarie din asta? Ar trebuii sa ofere multe chestii in plus din ce am vazut pe net..

              Si faza cu bordul taiat am vazut la un BMW E90 tot la fel review... a facut o taietura cu cutter-ul in bord de toata frumusetea )

              Dvs v-ati pune la w212 asa ceva , sau doar la w204?

              Daca schimba ecranul doar, merita , sa fie 100% functional cu toate butoanele,rotita..etc.. dar daca nu .. am tableta in geam la Opel, la w212 nu-mi mai pun )
              Să știi să lupți când vrei să ai.
              Să nu regreți când pierzi sau dai

              Comment


              • #22
                Navigatie cu Android sau Windows

                Puteti incerca la aceleasi preturi si


                http://xtrons.com/


                Sunt livrate din Anglia prin DHL. Aprox 20-30 de lire livrarea.

                Pentru cei cu sistem audio pe fibra optica au de vanzare si un adaptor foarte inteligent care pastreasa amplificatorul si conectica originala fara sa mai tragi cabluri pana in portbagaj

                Comment


                • #23
                  Sa ai sonorizare harman-kardon pe masina si sa renunti la ea pt un headunit china nu se merita , se pierde mult pe partea de calitate sunet.
                  Solutia cu inlocuirea de ecran in schimb si sa ai sunet , amplificarea de fabrica este altceva.
                  Pt cei care nu au navigatie , au magazia stricata , ecranul original face probleme , nu isi pot permite sa faca un update ( la command ajunge la cateva sute de euro un update ) este solutia ideala.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by b97dmt View Post
                    Sa ai sonorizare harman-kardon pe masina si sa renunti la ea pt un headunit china nu se merita , se pierde mult pe partea de calitate sunet.
                    Solutia cu inlocuirea de ecran in schimb si sa ai sunet , amplificarea de fabrica este altceva.
                    Pt cei care nu au navigatie , au magazia stricata , ecranul original face probleme , nu isi pot permite sa faca un update ( la command ajunge la cateva sute de euro un update ) este solutia ideala.

                    Ah.. Now i got it.

                    La mine este totul functional 100% si nu am de ce sa pierd calitatea sunetului , mai ales ca am command

                    Pe site-ul asta de la Englezi vad ca duce 380$ o navigatie de genul , in china sigur e 250-300 , pentru ca astia fac vanzare cu produs chinezesc doar prin site-ul lor.
                    Să știi să lupți când vrei să ai.
                    Să nu regreți când pierzi sau dai

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF