Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C43 amg w205

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Eu zic sa o foliezi pe toata , un revopsit nu va iesi ca la fabrica niciodata .

    Comment


    • #47
      Felicitari pentru achizitie. Te asteptam la intalnirile de duminica sa o admiram cu totii.


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comment


      • #48
        O sa urmaresc si incerc sa ajung. Mici sanse in urmatoarele 2 saptamani din pacate

        Comment


        • #49
          Ok, cateva update-uri. Am terminat oficial rodajul peste weekend, am ajuns la 1900km aproape si am inceput sa ma bucur de ea. Masina este pur si simplu incredibila pe S+, de abia astept sa o mai duc pe vreun drum de munte. Ce ma impresioneaza este versatilitatea. Pe 'comfort' este un cruiser perfect, iar pe S+ pur si simplu iti tine un zambet permanent pe buze. Cred ca daca luam rotile pe 18" ar fi fost si mai ok. O sa vad la iarna.

          In alta ordine de idei, trebuie sa gasesc o solutie pentru a avea Waze. Nu e vorba de mers nebuneste, dar ieri am fost oprit pentru ca am accelerat-o pana pe la 70 pe S+. Ma rog, oficial a fost pentru control documente.

          Comment


          • #50
            Vorbeste cu CL600 el te poate ajuta pe domeniul asta.

            Comment


            • #51
              Da, am discutat deja in principiu, se pare ca ar fi un NTG model nou si ca trebuie sa faca niste teste. Astept si eu cu nerabdare rezultatele

              Comment


              • #52
                Grija de carnet.
                Eu umblu relativ rar, dar am vazut cu ochii mei 4 masini in civil cu radar in ele.
                Waze evident ca nu stie nimic de ele si cateodata nici colegii cu statia nu le recunosc.
                Blitz-uri exclus!

                In Cluj spre Turda e un logan albastru, f des il vad de trec pe acolo, tot in acelasi loc sta, dar rar l-am vazut raportat pe waze.
                Spre Baia mare/Sighet e un audi, pe langa Sibiu pandeste un logan galben si pe autostrada misuna un passat B5 break verde metalizat cu numere de Sibiu.
                Cu ultimul am avut un noroc porcesc, l-a prins pe altul, din mers, fix in fata mea!
                Nu toate au numere de MAI asa ca nici macar ala nu mai e un reper.

                Cand l-am anuntat prin statie toata lumea s-a aratat mirata.

                Asa ca nu te baza ca waze iti arata ca e liber si ramai la viteze la care nu iti ia carnetul pe unde suspectezi ca ar fi pericol.
                E pacat sa ai asa masina si sa nu o poti conduce.
                Nu o sa vezi niciodata cate un pandar dinasta stand in locuri periculoase si care impun o viteza redusa. Toti se pun langa tabla de iesire din localitate.
                Cel de pe Turda e clasic, intra lumea in localitate, pastreaza 80-90 si fix la iesire, la locul de panda unde nu mai sunt case, incetinesc toti, preventiv.

                In Bistrita l-a luat pe un prieten cu 61 la ora, pe coborare de la podul dinspre Viisoara.
                I-am spus prin statie ca sa fie atent ca aici mai stau la panda cu intermitente, pana lumea anunta ca e liber, apoi ies iar.
                El a incetinit, dar se pare ca fiind la vale, masina i-a fugit un pic peste limita.
                Noroc ca eram in spatele lui si nu avea cum sa ma vada radarul.
                Motivatia agentului : siguranta rutiera si alte bla bla-uri.
                Cam aici eram noi cand politia si-a aprins girofarurile si s-a facut vazuta.

                Un loc extrem de periculos, ce sa zic...
                Nici macar avertisment, amenda direct. Penibil!

                Pe de alta parte, f bine ca ne-a prins acolo si nu cu vreo 30 minute inainte, cand avea motiv serios.

                Cu waze nu ai cum sa prinzi, prin statie mai afli de la cei care fac drumul respectiv des cam care sunt locurile de stat la panda si incetinesti preventiv.

                Comment


                • #53
                  Colegu' e din Bucuresti

                  Pe Bucuresti ai doar radare simple, gasesti pe Facebook grup " Radare in Bucuresti si Ilfov "
                  Pe A1 a aparut clasicul BMW 5'ar din 1900 toamna.. negru.. Daca nu ai auzit de el lasa-mi un reply si iti dau poza cu el in PM..

                  Iar pe DN 1 e un Audi argintiu.

                  Mare grija , eu cu 136cp nu simt cand sare de 60... dar tu!
                  Să știi să lupți când vrei să ai.
                  Să nu regreți când pierzi sau dai

                  Comment


                  • #54
                    Se simte ca trece de 60, nu asta e problema, ci ca odata ce ai apasat pe "loud pedal" nu mai vrei sa ridici piciorul... si pana reusesti sa te convingi sa faci asta ai deja 3 cifre in dreptul acului....

                    In Bucuresti mai avem si minunatul pistol cu laser. M-am intalnit de cateva ori cu el pe Splai (pe directia CB -> Vitan), pe Bucuresti-Ploiesti in zona Fantanii Miorita; in general pe unde sunt tufisuri mai dese.
                    [city]: Silver Smart ForTwo Coupe MHD | Pulse | Navi | Leather

                    [open roads]: Designo Selenite Magno Grey AMG C43 4matic | AMG Ride Control | AMG Performance Exhaust/Seats/Steering wheel | LED ILS | Command online | HUD | 360-degree camera | Driving assist plus | Keyless-go comfort | Webasto | Panoramic sunroof | Burmester Surround

                    Comment


                    • #55
                      Stiu ca e din Buc, datele sunt pt exemplificare si pt cine mai citeste.
                      Daca eu care ies o data la 2 sapt din oras am vazut atatea, in mod sigur aceste radare sunt un pericol real pt carnetele noastre.

                      Asa e cu pistolarii, dar aia sunt usor de reperat, mai ales de colegii cu camioanele.
                      In schimb cate unul sub acoperire in masina civila sta pitit si putini il vad.
                      Cam aia e ideea, cu statii sunt soferii de camioane, care zilnic isi risca permisul de conducere.
                      Pe waze mai mult cei care circula ocazional, iar comunicarea e redusa, nu exista knowledge sharing/injuraturi sharing.

                      Ce mai mesaj privat cu bmw-ul, baga aici sa il vada lumea:


                      Pe de alta parte cand aveam vechiul cazan opel l-am facut pe un fraier tot asa.
                      Era cu hummerul si incerca sa ma enerveze, statea in fata mea cu 80 la ora, cand vroiam sa depasesc accelera. Apoi iar incetinea.
                      Cum eu stiam ca urmeaza radar si el nu... am aruncat momeala si le-am facut ziua politistilor.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by wert View Post
                        Se simte ca trece de 60, nu asta e problema, ci ca odata ce ai apasat pe "loud pedal" nu mai vrei sa ridici piciorul... si pana reusesti sa te convingi sa faci asta ai deja 3 cifre in dreptul acului....

                        In Bucuresti mai avem si minunatul pistol cu laser. M-am intalnit de cateva ori cu el pe Splai (pe directia CB -> Vitan), pe Bucuresti-Ploiesti in zona Fantanii Miorita; in general pe unde sunt tufisuri mai dese.
                        Sau pe Kiseleff la rond..

                        Aia e masina Sharky, si poza e fix in zona unde stau eu la tara facuta +ca am vazut masina la Petrom km. 36 .
                        Să știi să lupți când vrei să ai.
                        Să nu regreți când pierzi sau dai

                        Comment


                        • #57
                          Salutare,

                          S-o stăpânești sănătos!

                          În locul tău, aș pune folia de protecție cât mai repede.
                          Eu am tras de timp câteva luni... și după două drumuri Germania-România deja aveam 2 semne “frumoase” pe bara față. Bonus, mici semne pe bara spate, partea de jos, în dreptul roților.

                          P.S.: Mai multe poze nu strică!

                          Regulament general Club Mercedes.

                          Comment


                          • #58
                            Revin si cu pozele dupa detailing, foarte multumit de operatiune. A aparut doar o mica problema la farul din stanga, cu folia, dar se va rectifica cu prima ocazie.

















                            Comment


                            • #59
                              Sa o stapanesti sanatos, e crima masina!

                              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by alexxs View Post
                                Ok, cateva update-uri. Am terminat oficial rodajul peste weekend, am ajuns la 1900km aproape si am inceput sa ma bucur de ea. Masina este pur si simplu incredibila pe S+, de abia astept sa o mai duc pe vreun drum de munte. Ce ma impresioneaza este versatilitatea. Pe 'comfort' este un cruiser perfect, iar pe S+ pur si simplu iti tine un zambet permanent pe buze. Cred ca daca luam rotile pe 18" ar fi fost si mai ok. O sa vad la iarna.

                                In alta ordine de idei, trebuie sa gasesc o solutie pentru a avea Waze. Nu e vorba de mers nebuneste, dar ieri am fost oprit pentru ca am accelerat-o pana pe la 70 pe S+. Ma rog, oficial a fost pentru control documente.
                                Gata, AppleCarplay si Android Auto cu Waze merge si pe W205. Te asteptam pe la noi!
                                Attached Files
                                Last edited by cl600; 11-11-2017, 10:40 AM.
                                http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                                www.mbretrofit.ro

                                Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF