Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Oferte interesante gasite pe net

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oferte interesante gasite pe net

    Dupa cum zice titlul, propun sa postam aici lucrurile interesante de vanzare de care ne lovim cand navigam pe net. Mai zilele trecute gasisem niste jante pe 19, foarte interesante, cu buza nichelata si polishata la doar 200 de euro. Personal, nu le-as fi luat pentru ca eu prefer confortul jantelor pe 16. Insa, eram constient de faptul ca era o oferta foarte buna. O sa caut anuntul si o sa-l postez.


    PS: Anunturile expira, insa, pentru arhiva postati si textul si pozele.

  • #2
    Am gasit ceva anunturi interesante.



    Vand jante Penta model ce au echipat modelele Mercedes ///AMG in ani 1984- 1991
    dimensiune fata 205 si spate 225/60R15 Michelin

    SAU SE DA LA SCHIMB CU 4X100 R16 9J DIFERENTA DIN PARTEA MEA
    KESKIN KT1 SAU KT5

    Brock b1 , Azev A , Borbet BS

    BORBET A SAU T

    Produsul este FOLOSIT

    Pret: 700 LEI

    Se pare ca le vinde colegul nostru, Optimus.

    Si astea:



    VAND 4 JANTE KESKIN KT 1 R 16
    5 X 112
    AUDI
    MERCEDES
    VW GOLF
    J 7,5 FATA ET 35
    J 9 SPATE ET 15
    JANTELE SUNT IN STARE IREPROSABILA,AU BORDURILE POLISHATE,NU SUNT LOVITE SAU ZGRIATE...
    SIGLELE DE PE CAPACE SE POT SCHIMBA IN FUNCTIE DE PREFERINTA..
    JANTELE SUNT ORIGINALE NU REPLICI....

    Produsul este FOLOSIT

    Pret: 300 EURO

    Comment


    • #3
      Keskin sunt dragutze,dar se preteaza la masini cu gume diferite fata-spate,din pacate...

      Comment


      • #4
        reconditionare faruri

        De ceva timp doream sa polishez farurile caci erau ingalbenite insa nu am gasit niciun atelier/service/spalatorie care sa faca asa ceva, la preturi rezonabile, in Bucuresti. Astazi, intamplator, am fost indrumat catre un baiat care executa aceasta operatiune asa ca le-am polishat. sunt foarte multumit de rezultat. Tipul care a executat aceasa operatiune nu imi este amic si nici prieten deci nu sunt "vanator" de clienti, ca sa zic asa. Pur si simplu sunt un client multumit.
        Punctul de lucru se afla in Bucuresti, zona Dristor (f. aproape de MC Donald's) iar telefonul acestuia este: 0736532166 (imi pare rau, nu i-am retinut numele)
        http://www.w204.ro

        Comment


        • #5
          Mie nu imi pare prea Sticky

          Comment


          • #6
            Bine, hai sa incercam o "revergorare".
            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

            Comment


            • #7
              Configurator de ulei+filtre Mercedes Benz

              http://www.oilmag.ro/uleimotor/merce...fpu_mk-26.html

              Iti alegi tipul de masina si vezi dintr-un sut cat te costa consumabilele pentru urmatoarea revizie.

              Comment


              • #8
                5l de 229.3 norma 5w40 pe mediagalaxy.ro la 112 lei:
                Attached Files
                Last edited by cutaresku; 09-10-2017, 19:34 PM.
                https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                Comment


                • #9
                  5l 229.5 norma 5w40 pe e-piesa la 117 lei.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF