Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W204 C200 Kompressor

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si folia are vreo protectie asupra pietrelor? Asteptam.
    Să știi să lupți când vrei să ai.
    Să nu regreți când pierzi sau dai

    Comment


    • Are cam aceeași protecție la pietre pe care o are o folie pe ecranul telefonului. Adică se strica folia nu farul. Mai mult decât atât și în caz de impact e posibil sa nu se facă farul țăndări ca și unul fără folie. E ca și cum ai avea sticla armată.
      Și eu am făcut operațiunea asta și ma apropii de un an de când am aplicat folia. Farurile arată la fel ca și după polish. Consider ca merită făcut în ideea ca mașina arată mai îngrijită.
      E220 cdi W210, 2001

      E320 W210, 1997
      C180 W202, 1994
      W123 200D, 1978 cu inima de W124


      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

      Comment


      • Probe si iar probe...


        Cum bunul meu prieten Mihai aka yaniss2222 mi-a atras atentia cand ne-am vazut ca jantele arata cam urat am trecut la actiune.
        Stresat colegul xbg si colegul b97dmt si dus jantele la vopsit!
        Referitor la folie protejeaza la pietre mizerie orice.E cea mai groasa si dupa ce se va demonta folia farul ramane exact ca in momentul polisharii.


        Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
        Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

        Comment


        • Eu am ales cea mai ieftina/subtire din motive de transparenta, iar folia pusa pe motiv de UV, nu neaparat de protectie la impact.
          W211 meu are farurile la unghi, de aia nu m-am stresat chiar asa. Daca au rezistat neprotejate cu brio 14 ani, eu ma declar multumit.
          Nu am nici o ciobitura in ele, doar lac exfoliat si material imbatranit in adancime de soare/vreme.

          Passat-ul din '98 la 360mii km nereali! are farurile originale, doar mici ciobituri de pietre care dupa polish aproape ca dispar.
          Daca era sa rad mai mult din material le eliminam complet, dar am considerat ca nu merita pt 2-3 ciobituri minore sa iau o buna parte din material.
          Dupa polish sticla e ca noua.
          La passat suprafata e perpendiculara pe directia de mers, deci iei pietrele din plin.
          Totodata passatul are un far polishat din luna Mai, si inca arata ca nou. Folie inca nu am apucat sa ii pun din motive de timp si alte prioritati.
          Nu da urme de ingalbenire inca.
          Passatul e folosit aproape zilnic, sta in soare, nu in garaj ca mercedesul.

          Nu e dracul chiar asa de negru.

          Comment


          • Si cam la ce pret ajunge cea mai scumpa folie ?

            Sa-i faci o pana lui yannis data viitoare ca a schimbat marca..
            Să știi să lupți când vrei să ai.
            Să nu regreți când pierzi sau dai

            Comment


            • 170 de lei m-a costat pe mine folia si 100 lei polish-ul.300 cu ciubuc si satisfactie maxima!In realitate se vad mult mai bine si stralucitoare farurile.Maine iau jantele si pandesc portita pentru cand o sa pot infolia total masina fie anul asta sau la anul o "comit" oricum.
              Cat despre pana lu' Mihaita never ever nici in gluma!L-am mai necajit eu asa putin dar ma mai suporta inca.
              Last edited by broscutza2001; 08-18-2017, 18:19 PM.
              Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

              Comment


              • Pana la urma la ce culoare te-ai gandit?

                Mie mi-a placut mult asta... vazuta recent.... si cred ca ar da foarte bine pe w204

                Să știi să lupți când vrei să ai.
                Să nu regreți când pierzi sau dai

                Comment


                • Probabil ca am spus si pe la intalniri masina se va face alb perlat mat cu grila Avantgarde si stea luminata.
                  Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                  Comment


                  • Infoliere totala? MErita? Cat costa?

                    Comment


                    • Da infoliere totala!Pentru mine merita pentru altii probabil nu.Va proteja mai bine caroseria si in plus oricand vrei te intorci la original!E culoarea preferata a sotiei si am vazut un w204 alb mat si efectiv e ce trebuie!Pretul e irelevant chiar daca e destul de mare, dar spun ierelevant din cauza ca banii tot se duc si macar daca tot pot face o dorinta sa devina realitate!
                      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                      Comment


                      • Originally posted by broscutza2001 View Post
                        Probe si iar probe...


                        Cum bunul meu prieten Mihai aka yaniss2222 mi-a atras atentia cand ne-am vazut ca jantele arata cam urat am trecut la actiune.
                        Stresat colegul xbg si colegul b97dmt si dus jantele la vopsit!
                        Referitor la folie protejeaza la pietre mizerie orice.E cea mai groasa si dupa ce se va demonta folia farul ramane exact ca in momentul polisharii.


                        Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                        Dau bine si jantele negre , cele de schimb, sa le vad si pe cele noi.
                        Colegul xbg si-a dus si el jantele acolo?
                        Ps : Nu m-ai stresat cu nimic .

                        Comment




                        • First shoot


                          Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                          Comment






                          • Clar o echipa de profesionisti!Fara cusur totul efectuat cu atentie nici urma de vreo zgarietura veche de pe la borduri!

                            Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                            Last edited by broscutza2001; 08-19-2017, 13:33 PM.
                            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                            Comment


                            • Sa va poarte sanatosi! Cum i-am zis si lui Traian, arata super super!

                              Comment


                              • Supeerbee......

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF