Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate spui si care din ele ca apar cateva cand intri pe link!

    Comment


    • Din păcate s-a vândut repede, avea cutie automata și 143 cp, văd ca au adus alta dar de 116cp.Cum vi se pare?Mai pot negocia?

      Sunt mai fiabile cele de 143cp sau am înțeles eu greșit din ce am mai citit?

      Comment


      • Masina arata binisor. De negociat poti sa incerci dar parerea mea este ca mai mult de 200 de euro nu lasa. In general cam asta e "negocierea standard" pe la noi dar nu-s expert la din astea.
        Personal nu as lua masina de la nimeni din Romania ci direct din Germania. Dar aici sunt multe de spus si depinde de posibilitati.
        Legat de cai e de preferat varianta cu 143 dar nici cu 115 nu ramai in drum. Pe de-alta parte creste fiabilitatea motorului ceva-ceva avand in vedere ca e mai "relaxat".
        E220 cdi W210, 2001

        E320 W210, 1997
        C180 W202, 1994
        W123 200D, 1978 cu inima de W124


        Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

        Comment


        • Dacă ma hotărăsc sper sa negociez mai mult cealaltă avea mult mai multe dotări și practic sunt la același preț, dacă avea și scaune încălzite cred ca nu mai ezitam...mulțumesc pentru răspuns !

          Comment


          • Preturile pentru modelu asta din 2002 (si cu volanu pe stanga) vad ca incep de la aproximativ 2000 de euro la noi pe olx/autovit, bineinteles pretul depinde de dotarile masinii si starea in care este. Dar ai grija ca masina din anuntul pus de tine este polisata, spalata, curatata, aranjata la maxim, straluceste bine dar poate ascunde defecte serioase, nu ai vrea za vezi cum arata unele masinile duse din germania si cat de bine arata dupa cand ajung in piata (chituit direct peste rugina, chit gros cat 2 degete in loc de indreptat...etc). analizeaza-o atent si baga de vina la orice defect gasit
            Si ca negociat, ofera-i o suma mult mai mica decat esti tu dispus sa dai pe ea, ca suma ofertata de tine oricum nu e ultimu pret, mai creste un pic.
            Mergi cu banii in buzunar si ii promiti omului ca pe loc se scapa de ea, daca iti convine masina.

            Comment


            • Am oferit 2500 ai nu a vrut! Am mașina cu care circul și cred ca aștept una fin Germania, in sensul ca tu o aleg de pr net ai un amic o sa o aducă acasă cravate oricum drum de acolo in 2 luni! Am mai văzut între timp și ceva benzinare, oricum le duc la reprezentanta pt un test, doar ca nu pot duce 20 la testare și încerc ai eu sa triez...
              Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

              Mi a spus ca are 230k km reali și extrem de putina rugina, vopsea originala

              Comment


              • Daca ai timp si nervi, Germania e cea mai buna solutie. Acolo vezi masina asa cum este, nu aranjata frumos de piata
                Asta de exemplu: https://www.mobile.de/ro/Automobil/M...246732402.html La noi nu vezi asa ceva in piata, deoarece o vopseste bisnitaru si crede-ma ca o face asa, la misto, ieftin si cat sa tina pana este vanduta, nu se compara cu o reparatie facuta bine, ca pentru tine.

                Comment


                • Si la nemti s-a schimbat treaba.E plin de turci si alte nationalitati care cosmetizeaza masinile, sa fie ok pana iesi pe usa cu ele. Nu mai ai niciunde garantia ca masina e asa cum spun ei. La o masina din anii 2000 e imposibil sa afli nr de km, e vorba de noroc pana la urma.

                  Comment


                  • Originally posted by Radu_G View Post
                    Daca ai timp si nervi, Germania e cea mai buna solutie. Acolo vezi masina asa cum este, nu aranjata frumos de piata
                    Asta de exemplu: https://www.mobile.de/ro/Automobil/M...246732402.html La noi nu vezi asa ceva in piata, deoarece o vopseste bisnitaru si crede-ma ca o face asa, la misto, ieftin si cat sa tina pana este vanduta, nu se compara cu o reparatie facuta bine, ca pentru tine.
                    Nu cred ca se incurca nimeni sa cosmetizeze asa ceva, nici macar de suprafata. Asta parc-o stat pe fundu' marii. Mai degraba cred ca iau cu km multi, lovite sau cu probleme la motor / nedeplasabile si le fac cu piese din dezmembrari.
                    Am vazut platforme si tiruri intregi pline ochi cu masini pocnite, cand ma intorceam cu a mea din Germania, indreptandu-se spre Ungaria / Romania / Bulgaria.
                    Last edited by dkmg; 08-04-2017, 12:16 PM.

                    Comment


                    • Originally posted by grizzlee View Post
                      Si la nemti s-a schimbat treaba.E plin de turci si alte nationalitati care cosmetizeaza masinile, sa fie ok pana iesi pe usa cu ele. Nu mai ai niciunde garantia ca masina e asa cum spun ei. La o masina din anii 2000 e imposibil sa afli nr de km, e vorba de noroc pana la urma.
                      Sau dai un ban in plus si iei una cu istoric complet si verificabil la reprezentanta. Si sunt si masini din anii 80' - 90 ' care il au, nu doar din 2000.

                      Comment


                      • dkmg iti garantez eu ca se practica, si daca are o mana buna mesteru,nici nu trebuie revosita integral masina. Uite cateva poze, pacat ca nu am si dupa vopsire. Scuzati ca nu este Mercedes, dar e o dovada ca sunt masini cu origine AU-DE de pe piata romaneasca sunt niste gunoaie aranjate bine cu pretext de kilometrii reali si ca o fost a lu o baba care circula numai de sarbatori
                        Attached Files

                        Comment


                        • Am un buget de maxim 5000, as vrea un c 200 sau 220, preferabil Facelift, benzina sau motorina, nu contează, doar ca amicul meu fiind sofer de tir, are trasee exacte și poate cumpara doar din anumite parcuri, pe lângă care trece, asta a foat motivul pentru care căutam ceva in țara, in fine, am mașina și caut...:
                          Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                          Comment


                          • Azi mi-am facut ziua mai frumoasa.Am vazut asa ceva live https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...Id=C&fnai=next .Daca nu o cumpara cineva curand cred ca o sa am si eu in sfarsit un turism de acest gen in batatura....E la 5 minute de miine.....
                            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                            Comment


                            • Daca nu te deranjeaza culoarea interiorului, eu zic ca e o masina care isi merita banii. Omul zice ca nu are nici rugina asa ca merita vazuta cel putin.

                              Comment


                              • Danke schon .Dupa cum scriam in postare am vazut masina live ,intr-un parc auto la 5 minute de casa...Doar ca neavand nimic scris pe ea si fiind inchis am cautat si am dat de ea pe net...Masina e tipla, iar interiorul pe visiniu e cel care m-a da pe spate....Nu sunt tigan, dar imi place de mor acel interior
                                Pentru mine un buget ok pentru asa ceva era de cel mult 2000 epuroi asa ca mai studiem...Oricum in Germania nu sunt multi amatori deoarece masina nu are grunne plakete, ca sa poti circula cu ea in oras si ca sa obtii asa ceva trebuie montat filtru de particule,aproximativ 300-500 euro extra,asa ca mai asteptam,poate scade pretul...
                                Un alt aspect ar fi ca nu stiu ce inseamna 75 cp pe o asemenea caroserie, o merge sau e doar de oras...De aceea vreu intai sa ma duc sa fac o tura cu ea...
                                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF