Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Navigatie Android w204

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Navigatie Android w204

    Astazi documentanduma pentru navigatia de w211 mi-a sarit in ochi asta :

    A vazut cineva asa ceva pana acum?Parca as risca sa o iau pentru masina sotiei.
    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

  • #2
    Le-am gasit si eu intamplator ....nu as renunta la harmann kardon pt chinezaria aia inteligenta ce-i drept.

    Comment


    • #3
      Eu nu am asa ceva pe masina sotiei.Daca as fi sigur cu ecranul ala ca se poate pune in locul ecranului mic...Am trimis mesaj vanzatorului vedem ce zice.
      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

      Comment


      • #4
        Uite aici ceva de genu

        Comment


        • #5
          Am vazut deja video ala.Aia e interfata care se instaleaza doar ca ecran nu are si partea clasica de "casetofon".Alea le gasesti de la 400 de euro in sus.Asta e interesanta ca e formata din 2 piese si pare sa stie o gramada de chestii inclusiv obd, wi-fi etc.
          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

          Comment


          • #6
            Astazi a ajuns unitatea Android 6.0 octacore si 8 gb de ram pentrunsistem si 16 gb stocare interna plus se poate pune si hdd extern pana la 1tb, are 2 sloturi card, 2 usb, a venit model full cu camera dvr, decoder dvb tv, modem 4g, diagnoza obd 2, vede senzorii de parcare , usile deschise...
            Instalata fara camera momentan functioneaza fenomenal absolut fara repros in orice functie.






            Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

            Comment


            • #7
              Cat te a dus cu totul ?
              Este foarte interesanta si cred ca si practica , cum se aude fata de cel stock al masinii si daca pe el scrie si ce producator este.

              Comment


              • #8
                Fara exagerare se aude la fel ca originala si in unele cazuri pare mai ok fata de unitatea audio 20 oem cu anumite setari!Pret total cu tot cu taxe vamale pana in 500 de euro dar face toti banii sa nu mai mentionam si ecranul de 7 inch!
                Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                Comment


                • #9
                  Ai montat camera ? Telefonul se conecteaza la fel de repede , raman functionale comenzile de pe volan si joytickul ?

                  Comment


                  • #10
                    Absolut totul functional.In plus vezi si senzorii de parcare fata spate impreuna cu, camera spate.Camera spate nu s-a montat cea din kit ci una mai profesionala (~20 €) si in plus s-a montat tunner-ul tv pe plafon plus camera dvr in spatele oglinzii.
                    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                    Comment


                    • #11
                      Salutare. Am montat si eu unul asemanator pe un w204 2008, care inainte avea un audio 20. Este totul functional dar are si unele lucruri putin cam ciudate:
                      1. Joystick-ul de pe cotiera nu face altceva decat sa schimbe postul radio sau melodia, nu poti naviga prin meniu cu el.
                      2. In bord, din meniul audio nu pot selecta postul. Apare numele lui si atat.

                      Partea cu joystick-ul este foarte aiurea pentru ca trebuie sa te intinzi pana la ecran pentru a schimba din radio in navi de exemplu.

                      @broscutza2001: la tine este la fel?

                      In rest totul merge struna iar sunetul este mai bun ca inainte.

                      Comment


                      • #12
                        Absolut totul ce tine de meniu si functionalitate nu sa schimbat doar ca in plus pe ecran apare clima si comenzile cand faci ceva la ea plus senzorii de parcare care apar pe ecran impreuna cu fiecare usa sau capota deschisa.Depinde ce model ao cumparat si daca montajul a fost efectuat corespunzator pentru ca si la mine am modificat ceva fire!
                        Joystick-ul bineinteles ca navugheaza acum in meniul androidului sau in ce program esti in momentul respectiv!
                        Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                        Comment


                        • #13
                          Salutare. Este un Witson B5704, identic cu al tau:


                          L-am montat singur si nu am modificat niciun fir, probabil de acolo problema. Mai stii ce fire ai modificat?

                          Am gasit o schema cu mufa masinii:


                          Maine demontez unitatea si ma uit sa vad daca schema unitatii se potriveste cu cea a masinii, daca nu, ma apuc de taiat si revin, poate o sa isi mai cumpere cineva si are nevoie de informatiile astea pe viitor.

                          Mersi!

                          Comment


                          • #14
                            Pai eu nu am montat Witson...Si diferente sunt sigur!Witson nu oferea tot ce aveam noi nevoie sinpartea audio era ceva mai slaba la ei.
                            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                            Comment


                            • #15
                              help

                              A montat cineva ceva navigatie android in locul sistemului ntg4, cel din poza. Am nevoie de o recomandare, un link, ceva. Tot caut dar nu gasesc decat pentru modelul cu ecran incorporat in consola, nu cel care iese.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF