Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Sfaturi cumparare merced 100 MB

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by nel View Post
    Am un prieten care a avut un MB100 camioneta si era cu 2 axe pe spate-cred ca era unic pe la noi ,intradevar se putea conduce doar cu permis categoria C (avea peste 3,5 t). Masina era faina rau ca aspect(cred ca in Germania ducea butoaie de bere)dar la drum plangeai langa ea. Masina era foarte grea si avea motorul normal de cobra(2,4 d).Pe al meu scrie 100D-KB de exemplu si pot sa-ti spun ca este varianta lunga cu 9 locuri motor 2,4 diesel normal af.93.
    Mis tare curios sa vad si eu cum drac arata un MB100 cu 2 axe pe spate. Nici pe net nu gasesc macar o poza cu un asemenea exemplar.
    .. ________ ..
    o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
    (Oo\==/oO)
    ..U...............U.
    Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
    http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

    Comment


    • #17
      La avut pus de vanzare pe autovit acum vre-o 2 ani era crem si cu o prelata joasa,oricum la dat foarte greu ca se conducea cu c-ul. Daca mai are vreo poza o sa o pun.

      Comment


      • #18
        Cele pe trei axe sunt in doua variante de lungime .Unul de 7,35 m si altul de 6,75. Primul are roti pe 16' si cel de-al doilea pe 14 ' .Practic sunt doua sasie legate unul de altul pentru ca ecartamentul din fata este mai mic decat cel din spate.Sasiul din spate este tip AL-KO. Credeti ca un motor de 2,4 d este mic pentru o caroserie de 3-3.5 tone? Deoarece cam atat au greutate proprie...MM Autorizata este de 4,2 t. Dealtfel nu imi pot da seama daca la nr de km care il au cam 150-160 mii km sunt ,,obosite'' motoarele.
        Attached Files
        Last edited by Dbr; 09-10-2008, 17:05 PM.

        Comment


        • #19
          A prietenului meu era camioneta si era joasa ,identica la latime cu asta galbena. M-am dat si eu cu ea si pot spune ca era puturoasa rau,motorul de 2,4 e prea mic pentru ea.Al meu are 240.000 de km (motorul) si merge ca nou.

          Comment


          • #20
            Multam fain de sfaturi.
            O sa incerc sa fac un test cu una normala adica MB 100 minibus sau van.
            Eu ,prin anii 95-99 am avut un w123 cu motor de 3000cmc D (5 cil) cutie automata si trageam fara probleme o rulota de 1400 kg.
            As fi multumit daca asta cu motor de 2,4 l ar merge cu 80-90km/h.
            Cred ca o sa o iau pana la urma ...Am incredere in marca Mercedes.
            Cineva scria pe aici de un Mops de care era f indragostit.Si eu am avut unul in 92 pe care l-am vandut abia prin 2000 ! Intre 91 si 92 schimbasem 2 x Citroen C 35 si un Ducato (toate de pana in 3,5 tone)pe care mai mult le reparam decat mergeam cu ele.Nu mai stiu de cate ori am venit la shtanga acasa cu ele...
            Asa ca de multi ani mi-am format o parere f buna despre Mercedes.
            De asta ce spuneti?
            Attached Files

            Comment


            • #21
              Renunta .
              A fost un model bun,dar s-a invechit !!

              Comment


              • #22
                De pus la treaba ocazional, in regim de uz personal sant inca foarte bune.
                .. ________ ..
                o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                (Oo\==/oO)
                ..U...............U.
                Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                Comment


                • #23
                  Sunt cu 2 axe pe spate,dar din motiv de motor de 2.4,te rogi rau de ele.Totusi nu cred ca sunt de serie,am dat si peste un MB100 cu motor de cobra de 5 pistoane,camper,si cind am ridicat oala ce acopera motorul era vajnicul 2.4 de 4 cil.Totusi unul mai dibacsi,ii pune alt grup si fuge mai repede,in detrimentul tractziunii..

                  Comment


                  • #24
                    Daca nu v-ati gasit inca ceea ce cautati va pot oferii masina mea http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...24-t13356.html model asemanator cu MB100 (sasiu pe rotund, motor de cobra, tractiune fata) insa e camioneta de 2.8T cu 5 locuri + cutie (1.70x2.95) foarte buna pentru ceea ce vreti dumneavoastra sa faceti.

                    Comment


                    • #25
                      Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                      Se vorbea acu cativa ani de MB100 cu 2 punti

                      Comment


                      • #26
                        Salut,nu tot ce este vechi nu mai e bun,in unele cazuri chiar din contra.

                        Comment


                        • #27
                          Ce consum are un Mercedes 207 cu punte simpla spate ? Motor de 2.4 d
                          Suntem cei mai buni : in aer , pe apa si pe pamant !!

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF