Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Auto Schunn DEVA - parere FOARTE PROASTA !

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Auto Schunn DEVA - parere FOARTE PROASTA !

    Va salut, as vrea sa va povestesc intamplarea mea referitoare la seriviicile prestate de Mercedes AutoSchuun Deva.
    In luna Februarie imobilizatorul si modulul de cheie al C Klasse'ului meu din 2007 au incetat sa functioneze, am tractat masina pana la ei, mi-au spus ca trebuie facut comanda in Germania si inlocuite amandoua piesele. Am platit 3000 de lei pentru toata afacerea asta si am primit masina in 10 zile. Nimic neobisnuit pana aici, numai ca problemele au inceput sa apara dupa.
    Cand m-am prezentat sa ridic masina am observat ZGARIETURI pe toata suprafata capotei motorului, zgarieturi provocate de cainele de paza din curtea reprezentantei, pe capota fiind vizibile urme de fire de par de animal si urme de laba de caine. Am chemat baiatul care mi-a luat comanda si mi-a spus ca se va revopsi capota fara ni-un cost pentru mine. Pana am primit masina inapoi au mai durat inca 9 zile timp in care colegii de la munca mi-au spus de 2 ori ca au vazut masina mea in Deva ca este condusa de o doamna, care am aflat mai tarziu ca este directoarea de acolo, masina fiind vazuta vineri. Afland cele spuse am sunat pe baiatul care s-a ocupat de mine si mi-a spus ca el este in concediu si ca masina mea nu are cum sa fie pe strada ca atunci cand a plecat el adica joi masina avea capota data jos si m-a asigurat ca luni masina e gata. Luni am sunat si am primit raspuns negativ ca nu este gata si sa vin miercuri, deja facusem 3 drumuri sa o ridic de hunedoara-deva pe consumul meu. Marti cand am sunat mi s-a spus ca intr-adevar masina a fost scoasa din autoSchunn si ca a fost condusa de directoare care A PLECAT CU EA LA ARAD PENTRU VOPSIRE, fapt pentru care nu am fost anuntat si nici nu mi-am dat acordul. Miercuri masina era la Deva cu 300 de km facuti in plus fata de cum am adus-o siiiii cu urmatoarele NEREGULI pe care le-am constatat din pacate peste cateva zile dupa ce am ridicat-o :
    - 3 jante zgariate de borduri
    - un port de ventilatie rupt (cel din stanga soferului)
    - suportul din spatele scaunului pasager de depozitare rupt
    - bara fata zgariata la nivelul proiectorului

    Ma asteptam la profesionalism ridicat din partea lor si am dat peste nesimtire si nepasare maxima, si la dacia presupun ca primesti masina spalata dupa ce platesti 3000 de lei, eu am primit masina murdara si zgariata si deteriorata !

    Vreau sa anunt mai departe evenimentul meu si daunele aduse, unde ma pot adresa mercedesului despre acestea ?

  • #2
    OPC in primul rand. Se va rezolva mai repede decat ai crede, o sa fii uimit. AutoSchunn e dealer Mercedes sau e doar dealer auto ?

    Comment


    • #3
      E dealer Mercedes Benz dar dupa parerea mea cel mai rau din Tara..sfat de la mine nu mergeti la ei.

      Comment


      • #4
        Asa a patit si un prieten de al meu din Deva(o cunostiinta de familie) cu un e220 din 2007. L-a primit inapoi dupa foarte multe zile si tot asa cu multe defecte pe care nu le avea...Niste nesimtiti in toata regula, jacmaneala de bani si servicii de proasta calitate...Dar asa cum a zis si colegul forumist de mai sus, Opc-ul e solutia.
        w202 c180: http://www.clubmercedes.ro/baby-benz...ce-t41101.html
        W202 c220: http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...20-t44125.html
        W210 e220: http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...20-t44126.html

        Comment


        • #5
          Si eu am schimbat la ei un furtun intercooler,dar nu am avut evenimente neplacute,cei drept masina a stat la ei 1-2 ore si plus ca eram la 5 case distanta de ei.Frecvente erau furturile de piese de pe masina acum vad ca e la moda si plimbarea cu masina,macar benzina au pus sau au mers pe gazul clientului.Ciudat ca Autoschunn Deva am vaut ca au destule masini in curte cu care sa se plimbe tot angajatii firmei.

          Comment


          • #6
            Salutare tuturor,este vreun membru care imi poate da o parere despre serviciile reprezentantei AutoSchunn Arad ?Am un prieten in zona aia si ar vrea sa isi rezolve ceva probleme mecanice la un W204,va multumesc!

            Comment


            • #7
              Originally posted by andrei.tba View Post
              Salutare tuturor,este vreun membru care imi poate da o parere despre serviciile reprezentantei AutoSchunn Arad ?Am un prieten in zona aia si ar vrea sa isi rezolve ceva probleme mecanice la un W204,va multumesc!
              DA! Atata timp cat ai alta optiune fereste-te de ei!
              W123 280E Blue Green Metallic

              W126 280SE Champagne Metallic
              W126 280SE Black Blue Metallic
              W126 500SE Lapis Blue Metallic
              W126 500SE Midnight Dark Blue

              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

              Comment


              • #8
                O recomandare,un service bun pe MB in zona Arad?! Multumesc

                Comment


                • #9
                  Singurul service la care am fost (in afara de reprezentanta) cu Mercedes-ul meu, desi nu e specializat doar pe MB:

                  Contactează-ne. S.C.M. AUTOSERVICE U.T.A., ARAD. S.C.M. AUTOSERVICE U.T.A ofera urmatoarele servicii: reparaţii mecanice si electrică auto, vopsitorie si...


                  Eventual, aici:



                  E reprezentanta Dacia dar se ocupa si cu alte marci (am vazut incluziv S-Klasse la ei) (si am fost si eu pe vremuri cu W126-le la reglat geometrie si test telescoape). Cel putin au un service bine echipat (merg des la ei cu masinile firmei).

                  Cam nasol pe urgenta, ambele sunt cu programare macar cu 24 h in avans...
                  W123 280E Blue Green Metallic

                  W126 280SE Champagne Metallic
                  W126 280SE Black Blue Metallic
                  W126 500SE Lapis Blue Metallic
                  W126 500SE Midnight Dark Blue

                  W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                  W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                  Comment


                  • #10
                    Dar nu e problema timpul,important sa ii rezolve problemele,multumesc mult!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF