Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intâlniri Tg-Mureș

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ... sau pe email, sau la telefon ... că nici eu n-am feisbuci ... și telefonul mobil e cu butoane ...
    Originally posted by Hirig888 View Post
    pe facebook sau pe email imi@defender-music.net. Telefon 0757.991586.
    Last edited by Levi; 05-24-2016, 18:58 PM.
    Lord W126 500SE -> 2.5D
    Lady W123 230C -> 240D
    W124 -> 200D
    W208 CLK200 -> 2.0

    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

    Comment


    • Incerc sa ma trezesc ca Sambata sunt la nunt la cort .
      Te sun pentru detalii

      Sent from my SM-N910C using Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by Kaliope View Post
        Te sun pentru detalii
        Nu e nr. meu, ci al organizatorului, el îți va răspunde
        Lord W126 500SE -> 2.5D
        Lady W123 230C -> 240D
        W124 -> 200D
        W208 CLK200 -> 2.0

        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

        Comment


        • Rusine noua! 5 masini, din care 1 era doar in trecere, 2 de la mine.
          Last edited by Hirig888; 06-08-2016, 11:39 AM.
          "The wife should always be "legally" younger than the car"
          W124 200D
          W123 240D
          Prezentare W124
          Prezentare W123

          Comment


          • Salutare dragi colegi, in aceste zile caniculare vorbeam cu colegii nostrii despre o noua intalnire , am ramas sa ne vedem in data de 9 iulie, la 9 dimineata pe racoare sa ne bem cafelutele impreuna. Ca si locatie , eu propun Vatman, orice alta sugestie e binevenita!
            Lista este deschisa.
            1. SEBASTIAN 77
            2. zsolti1981
            3. Levi
            4. Mercedes4ever
            5. Arpi ( nu stiu cate masini )
            6.....
            Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

            Comment


            • Rog un moderator să modifice titlul acestui topic în Întâlniri Tg-Mures 2011 - 2016. Cred că nu este necesar să apară toți anii în care s-au organizat întâlniri.

              Mulțumesc!
              W202 elegance / 1.8 benzina,1993

              Comment


              • Sau, si mai simplu...

                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                Comment


                • Salutare all, azi ne-am întâlnit mai multi de o grămada , adică 3 😂😂😂😂, dar a fost o întâlnire reușită , va multumesc , Levi si Zsolt !
                  Attached Files
                  Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                  Comment


                  • Decat nimeni, mai bine asa...felicitari
                    Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                    W126 280SE
                    W123 280CE
                    W126 500SEC
                    W220 500L

                    'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                    Comment


                    • Se mai fac intalniri? Masinuta mea a fost achizitionata din Tg. Mures si cred ca i-ar fi putin dor de casa (locuiesc in Bucuresti acum)

                      Comment


                      • Originally posted by MS08MGZ View Post
                        Se mai fac intalniri? Masinuta mea a fost achizitionata din Tg. Mures si cred ca i-ar fi putin dor de casa (locuiesc in Bucuresti acum)
                        De facut se mai fac , cu participanții e problema .
                        Daca vrei sa organizam ceva , hai cu o propunere concretă .
                        Toate cele bune .
                        Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                        Comment


                        • Ceva prin noiembrie daca e dar sa nu fie prea frig. Si sa mai intre lumea pe forum ca e pustiu rau...


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • Salutare dragi colegi, in aceste zile vorbeam cu colegii nostrii despre o noua intalnire , am ramas sa ne vedem in data de 19 noiembrie, la ora 12. Ca si locatie , eu propun Platoul Cornesti, orice alta sugestie e binevenita!
                            Lista este deschisa.
                            1. SEBASTIAN 77
                            2. zsolti1981
                            3. Levi
                            4. Mercedes4ever
                            5. Arpi ( nu stiu cate masini )
                            6.....
                            Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

                            Comment


                            • Ce nu as da sa vin si eu...


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • Evenimentul a avut un ecou răsunător. Interviurile cu sutele de participanți au fost difuzate în direct și în reluare de toate posturile din Antarctica, la oră de vârf...
                                Noi am fost (aceeași) trei...
                                Attached Files
                                Lord W126 500SE -> 2.5D
                                Lady W123 230C -> 240D
                                W124 -> 200D
                                W208 CLK200 -> 2.0

                                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF