Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W211 E200 Kompressor

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Momentan vor fi doar incalzite scaunele fata si la fel incalzita si bancheta spate.Apoi cand o sa am ocazia si pretul cat de cat ok ii plantez 2 DESIGNO sau parca asa se cheama.Trebuie sa mai schimb un brat pentru ca nu vreau sa schimb doar pivotul ca nu am presa asa ca l-am comandat complet(lenea asta).
    Urmeaza sa schimb si lichidul de frana pentru SBC si uleiul in grup.
    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

    Comment


    • Originally posted by broscutza2001 View Post
      Trebuie sa mai schimb un brat pentru ca nu vreau sa schimb doar pivotul ca nu am presa asa ca l-am comandat complet(lenea asta).


      Iti dau eu presa.

      Comment


      • Eu sunt deja in Italia.Oricum nu am vrut sa pierd timpul asa ca am luat brat complet original.Si daca vreodata face vreo galagie pe dreapta il schimb tot complet nu are rost sa schimb cate un pivot.E doar opinia mea.
        Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

        Comment


        • Salut cat te-a dus bratul original Mercedes??

          Comment


          • Era 218 euro pret de lista cu discount 140 si ceva de euro.Mai trebuie si timpul sa il pun sus.Mai am de montat si niste calculatoare de confort si de facut ceva calblaje dar cand o fi timp.Abia de marti pot sa o scot iar pe strada ca asigurarea a fost inchisa 30 de zile inainte ca sa vin in tara.Asa nu platesc aiurea si masina sa stea parcata.
            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

            Comment


            • Buna treaba cu asigurarea da o poti opri In Franta nici gand de asa ceva pretul pentru brat E super corect mie In Franta la MB mi-au luat 250€ sa imi schimbe pivotul ala mare care intra prin presare In fuzeta....cred ca e ceva mai ieftina Italia😊😊😊

              Comment


              • Pivotul costa separat intre 25 si 40 euro.Avem colegii yanis si xbg care au schimbat doar pivot.La 1200€ pe an macar am castigat o luna si legea asta o au toti asiguratorii te poti interesa.
                Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                Comment


                • Scumput asigurarea e gen Casco?ai totul acoperit?
                  Eu dau la 270 in jur de 600 pe an si am tractare gratuita si parbrizul asigurat in afara de asigurarea standard

                  Comment


                  • Nu.E doar rca, acoperire la toate geamurile, asigurare speciala pentru sofer plus pasageri si sunt obligati sa ma tracteze oriunde in Europa pana la primul dealer MB in maxim 60 de minute.Gen casco am la w204 care are si furt si incediu si pachet pentru doamne dar e pe sotie inmatriculat si platesc 1260 pe an.Femeile platesc mai putin la asigurari.
                    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                    Comment


                    • Si ca sa nu ne iesim din mana mai programam cate ceva mai invatam si mai vedem ce ascunde masina.Vad ca uneori se stinge lunina din acul de la km dar se reaprinde.Sa fie un sn ca trebuie ceasuri AMG?!?.


                      Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                      Last edited by broscutza2001; 08-25-2016, 21:40 PM.
                      Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                      Comment



                      • [emoji85][emoji87][emoji111]


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by yanis2222 View Post

                          [emoji85][emoji87][emoji111]


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Provocare acceptata.Multumesc de ajutor Mihai!Acuma saptamana viitoare sa ajunga si sa le codez!
                          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                          Comment


                          • [emoji41]


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • Si cum deja e comandata si alarma oem completa si ceasurile amg plus stikerele laterale si spate de pe un e55 amg, iata care e urmatorul pas:
                              Bineinteles colegului Mihai ii datorez multe pentru ca el e ce care merge si gaseste/cumpara toate astea intrucat eu sunt in Italia.Cu ocazia asta o mai spun odata:jos palaria!Mai rar oameni intradevar pasionati si motivatinsa ajute si pe altii cu timpul si toate resursele lor!


                              Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                              Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                              Comment


                              • Hai ca ma faci sa rosesc...[emoji5]


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF