Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cumpar diverse pt A klasse CDI W169 din 2005

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar diverse pt A klasse CDI W169 din 2005

    Masina este un A 180 CDI w169 din 2005, si cumpar pentru ea urmatoarele:
    - maner interior dreapta fata pt deschidere portiera, cromat
    - cotiera originala pt W169
    - maner reglaj pe inaltime scaun sofer
    - oglinda interioara simpla

    Oferte aici sau la 0786.115.005.

    Atasez poze ca exemplu cu ce am nevoie:




    Mercedes A-Class, W169, A180 CDI - 2005

  • #2
    ce problema are oglinda ta?
    am facut transplant de oglinda de Golf 4 pe nuca oglinzii de Rino Clio; Poate ai si tu noroc sa fie acelasi diametru si te mai scoti, ca nu platesti piesa de Mercedes

    Comment


    • #3
      Sticla la oglinda este exfoliata pe margini, motiv pt care caut alta sticla sau oglinda cu totul
      Mercedes A-Class, W169, A180 CDI - 2005

      Comment


      • #4
        Minerul si oglinda sint 100 lei. Oglinda are la baza un inceput de sfirsit dar posibil sa o duca mai mult ca a ta. Minerul e demontat de mine personal ca sa nu il rupa copii. Suna la 0740256186 pina raspunde. Minerul de scaun se da cu tot cu scaun pt ca nu e defect/rupt... uploadfromtaptalk1431760848378.jpguploadfromtaptalk1431760856033.jpg

        Trimis de pe al meu Lenovo K910 folosind Tapatalk

        Comment


        • #5
          Originally posted by DragosR View Post
          Minerul si oglinda sint 100 lei. Oglinda are la baza un inceput de sfirsit dar posibil sa o duca mai mult ca a ta. Minerul e demontat de mine personal ca sa nu il rupa copii. Suna la 0740256186 pina raspunde. Minerul de scaun se da cu tot cu scaun pt ca nu e defect/rupt... [ATTACH]121568[/ATTACH][ATTACH]121569[/ATTACH]

          Trimis de pe al meu Lenovo K910 folosind Tapatalk
          Lasa-mi nr tau de telefon, ca baiatul de l-am sunat ieri pe nr ce mi l-ai lasat aici nu stia despre aceste piese. Multumesc!
          Mercedes A-Class, W169, A180 CDI - 2005

          Comment


          • #6
            Deci, acum am nevoie asa:

            - cotiera originala pt W169
            - maner reglaj pe inaltime scaun sofer
            - portiera pasager dreapta fata, GRI la culoare
            - bara spate, modelul fara bandouri Chrome, poate fi si cu gauri senzori parcare

            Astazi in parcare am gasit a doua supriza: portiera infundata, dupa ce acum cateva saptamani am gasit bara spate sparta. In stilul asta ma vad nevoit sa ma incarc si cu un CASCO!
            Mercedes A-Class, W169, A180 CDI - 2005

            Comment


            • #7
              bara cu senzori si portiera mai erau cind am fost eu pe acolo dar nu sint gri ci un fel de gri verzui asa;
              hayonul era lovit, luneta sparta, bara parea in mintile ei, dar daca ma duc pe acolo ma uit cu atentie, si poate au mai bagat marfa.

              Comment


              • #8
                Au mai ramas:

                - cotiera originala pt W169
                - maner reglaj pe inaltime scaun sofer
                - bara spate, modelul fara bandouri Chrome, poate fi si cu gauri senzori parcare
                Mercedes A-Class, W169, A180 CDI - 2005

                Comment


                • #9
                  Mai am nevoie:

                  - cotiera originala pt W169
                  - maner reglaj pe inaltime scaun sofer
                  - set jante tabla R15 pt roti iarna 5x120, ET44



                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Mercedes A-Class, W169, A180 CDI - 2005

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF