Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Retrofit Audio 20 -Ntg 1

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Este OK.. NTG1, dar nu are intrare video.

    Comment


    • #17
      Originally posted by babanu_ralu View Post
      Pentru video in motion din pacate trebuie sa revii la un soft mai vechi. Din 2006 nu se mai poate video in motion.
      Am reusit sa intru in engineering mode dar imi trebuie combinatia urmatoare pt activare video in motion.ciao
      mercedes e classe 220cdi w211

      Comment


      • #18
        Salut, am si eu o enigma in legătura cu schimbarea unui audio 20 cu un ntg 1, in ideea ca nu reușesc sa găsesc firele potrivite pt alimentare
        Un vechi proverb spune: "Masinile se impart in 2 mari categorii... Mercedes si celelalte masini!"

        Comment


        • #19
          Lamuriti-ma si pe mine, NTG1 e navi oem ?


          Sent from my Benz

          Comment


          • #20
            Schimb titlu ca poate ne intelegem om cu om...
            http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


            www.mbretrofit.ro

            Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

            Comment


            • #21
              @gianny Ideea este urmatoarea: daca ai apucat sa faci update de soft nu mai poti debloca video in motion. Nemtii s-au prins ca toata lumea stie de engineering menu si, pentru siguranta, la noul soft au scos functia aia. Vestea buna e ca, se poate activa cu Starul.
              Nu poti ingenunchia un popor deprins sa se tarasca.

              Comment


              • #22
                Ve rog sa ma ajutati cu o lamurire .
                Eu am CD playerul asta :
                ImageUploadedByTapatalk1416484096.834355.jpg
                cu mufa asta :
                ImageUploadedByTapatalk1416484118.788686.jpg.
                Intentionez sa cumpar o navigatie dedicata AM, si nu am inteles exact din discutiile de pa aici daca aparatul care il am eu pe masina are amplificare interna sau externa., fiindca am inteles ca nu as mai avea acelasi sunet ( am si wooferul original ), sa stiu daca merita sau nu sa fac pasul acesta.
                Multumesc si astept raspuns de la cunoscatori.


                Sent from my Benz

                Comment


                • #23
                  Aparatul tau are amplificarea integrata. Difuzoarele le regasesti in conectorul portocaliu.
                  Daca poza este exact a conectorului tau, nu cred ca avea si subwoofer conectat.
                  Last edited by cl600; 11-20-2014, 21:41 PM.
                  http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                  www.mbretrofit.ro

                  Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                  Comment


                  • #24
                    Retrofit Audio 20 -Ntg 1

                    Cu 2 intrebari te mai deranjez :
                    - wooferul din spate are amplificare separata ?
                    - teoretic Dynavinul are amplificare proprie , nu ? Deci nu ar trebui sa fie mare diferenta de sunet .
                    Este mufa mea in poza, si subwooferul isi face treaba perfect.
                    Mersi.


                    Sent from my Benz

                    Comment


                    • #25
                      Daca subwoofer-ul este original al masinii, poti pune seria masinii sa vedem despre ce vorbim.

                      Vezi ca acum au aparut aftermarket unitati cu Android nativ, ecrane capacitive, etc cu toate nebuniile specifice, Google Map, Viber, Facebook, etc.

                      Daca ai drum prin Pta Victoriei poti vedea asa ceva.
                      http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                      www.mbretrofit.ro

                      Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                      Comment


                      • #26
                        VINWDB2110061A485770


                        Baumuster 211006


                        Sales nameE 220 CDI


                        Order number0 4 212 50080


                        Delivery date2003-12-19


                        PAINT1744U


                        Interior color831A


                        Engine646961 30 170403


                        Variant A 646 010 56 44


                        Front axle 2AL231131159096


                        Gearbox722699 04 984566


                        HEATING0-23502556


                        Class1


                        Infotable on engineA01044646 56


                        General data for model code 211006





                        054YEAR OF MODIFICATION 03/2


                        202BOWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN


                        220PARKTRONIC SYSTEM (PTS)


                        235LWUERZBURG BRANCH


                        249INSIDE AND OUTSIDE MIRROR AUTOMATIC DIMMING


                        250BMOBILO LIFE/EUROPE SERVICE PACKAGE


                        260TYPE DESTINATION ON TRUNK LID - ELIMINATION


                        280LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB


                        287THROUGH-LOADING FEATURE


                        2XXLFEDERAL REPUBLIC OF GERMANY


                        4235-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION


                        474DIESEL PARTICULATE FILTER


                        580AIR CONDITIONER


                        672LIGHT-ALLOY-WHEEL 5-STAR DESIGN


                        690EMERGENCY SPARE TIRE (MINI SPARE)


                        744UBRILLIANT SILVER METALLIC


                        804YEAR OF MODIFICATION


                        830AAMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE


                        831AAMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE - BLACK/ANTH.


                        873SEAT HEATER FOR LEFT AND RIGHT FRONT SEATS


                        910DYNAMO WITH HIGHER CAPACITY (FFO)


                        926EXHAUST GAS CLEANING WITH EURO 4 TECHNOLOGY


                        955EQUIPMENT PACKAGE ELEGANCE


                        985COC PAPER EURO 4 TECHNOLOGY W. REG. CERT. PART II


                        M002ENGINES WITH EXH.TURBOCHARGER WITH INTERCOOLER


                        M22DISPLACEMENT 2.2 LITER


                        M646R4-DIESEL ENGINE OM646


                        Sent from my Benz

                        Comment


                        • #27
                          Pe asta vreau sa o iau :



                          Sent from my Benz

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF