Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

telefon pe c200 avangarde

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    buna ziua, detin un w204 din 2008. Nu are mufa in cotiera dar in meniul din bord are bluetooth care te lasa sa cauti cu el componente periferice dar nu gaseste telefonul pe care il am eu in dotare. Exista doar un anumit model de telefon compatibil ?

    Comment


    • #17
      Salut eu am w203 din 2005 tot cu bluetooth si merge conectat la telefon(BB 9000),dar nu folosesc metoda asta ca se duce bateria repede la telefon cu bluetooth conectat.Am si carkit dar nu l-am folosit niciodata in 3 ani ca nu stiu ce tip de caramida(tel) trebuie dar nici nu mai intereseaza.

      Comment


      • #18
        Modul Bluetooth

        Originally posted by QuaryO View Post
        Eu am unul de asta, dar vreau pe Bluetooth Handsfree e posibil cumva?
        Am dispozitivul de care ai nevoie , l-am folosit pe un ML si un SLK . Le-am vandut pe amandoua . Cea pe care am cumparat-o are in dotare acest modul . Am dat pe el 250 eur si vreau jumatate din pret adica 125 EUR . Pentru detalii contacteaza-ma la cosminalexandrescu@yahoo.com .

        Comment


        • #19
          bluetooth c200

          Stie cineva cum poti afla daca masina are bluetooth integrat? dupa cat ma pricep zic ca nu are, nu apare niciun semn si am incercat sa vad daca se intampla ceva cu telefonul pe vizibil....si nimic....am un mercedes c200 cdi din 2006. are menul in germana si ma descurc cam greu

          Ce adaptor bluetooth e compatibil cu modelul asta si de unde il pot achizitiona? ma ajutati cu ceva sfaturi?

          multumesc.
          IV

          Comment


          • #20
            Salut,

            In primul rand limba meniului se poate schimba
            Daca apesi pe butoanele de telefon (raspuns sau inchis) zice ca nu are functia asta? Daca da, nu cred sa ai nimic instalat pentru telefon.
            Ah, si ce sistem audio ai?

            Bafta,
            Alex
            W203 - 2004

            Comment


            • #21
              W204 au toate posibilitate de a conecta direct aproape orice telefon cu bluetooth, fie ca sunt dotate cu Radio Audio20, APS50 si orice model Comand.


              W203 daca are in cotiera conector, atunci doar cu un adaptor Cradle, daca nu are atunci e f complicat/scump de conectat.

              Butoanele pe volan, cele de radio sunt generice, nu au legatura cu optiunea din cotiera.
              http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


              www.mbretrofit.ro

              Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

              Comment


              • #22
                Salutare. Am si eu nevoie de putin ajutor. De putin timp am achizitionat un C-Class din 08.2004. In cotiera am acea mufa de conectare; Am cumparat device-ul OEM, am reusit sa conectez telefonul, se imperechaza, vede agenda, apeleaza. Ideea este ca cel de la capatul firului nu ma aude. Am verificat plafoniera unde normal trebuia sa am un microfon insa nu exista nici microfon, nici mufa sa ii pot atasa unul. Intrebarea mea este, daca se pricepe cineva, unde se conecteaza acest microfon ? In spatele casetofonului OEM sau trebuie sa merg cu el la cotiera ?

                Comment

                Working...
                X
                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF