Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Țeapa ”englezească”

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Țeapa ”englezească”

    A reaparut teapa englezeasca. http://www.tocmai.ro/mercedes-benz-a...18117187.html# este ultima aparuta.Anuntul apare seara in jurul orei 20 si a doua zi este dezactivat.
    In seara aceasta am avut noroc si am reusit sa trimit un mesaj in care ma aratam interesat de masina respectiva.Raspunsul nu a intarziat sa apara.



    Rusu Calin Ovidiu <rusu_ovidiu_calin@outlook.com>
    20:38 (Acum 30 de minute)

    către mine
    Buna ziua,

    Masina este inca de vanzare!
    Ultimul pret este: 2000 EURO.
    Am cumparat masina de noua, direct din reprezentanta!
    Eu sunt primul proprietar!
    Eu sunt de origine din Cluj-Napoca.
    In acest moment locuiesc in Estul Ungariei, intr-o mica statiune balneo climaterica numita Hajdúszoboszló.
    Eu si sotia mea am deschis o mica afacere aici.
    Singurul motiv pentru care vreau sa vand aceasta masina este ca avem nevoie de o Autoutilitara mai mare, gen duba.
    Daca te intereseaza sa vezi aceasta masina, suntem pregatiti sa venim in tara pentru a ne intalnii undeva la mijlocul drumului.
    Sunt de acord sa mergem la orice reprezentanta pentru verificare, inclusiv la orice sectie de Politie pentru a verifica actele masinii.
    Te rog sa imi spui unde locuiesti, deoarece sunt sigur ca putem sa gasim un loc de intalnire convenabil pentru amandoi.

    Apreciez daca putem sa continuam conversatia noastra pe e-mail.
    Semnalul mobil este slab, am de mers aproximativ 2 km pentru a purta o discutie telefonica.

    Cu Stima,
    Rusu Ovidiu Calin.

    ******************************

    12.2004 in acte.
    Taxa platita si nerecuperata, detin adeverinta ANAF, ofer fiscal pe loc.
    Alimentare duala din fabrica benzina+gpl omologata.
    abs+esp+tc
    faruri bi-xenon din fabrica cu lumini de viraj si spalator faruri.
    proiectoare ceata.
    scaun sofer si volan reglabil
    AC climatic.
    computer bord, consum instant etc...
    inchidere centralizata
    comenzi volan
    carte service stampilata reprezentanta
    2 chei
    model deosebit, nu bate nu troncane, bine intretinuta, tinuta in garaj.
    accept orice test reprezentanta pe cheltuiala mea.
    Ofer # VIN la cerere !!



    Model, Caroserie:
    Mercedes-Benz A 150, Hatchback
    Fabricatie:
    2004
    VIN:
    WDD1690311J076442
    Rulaj:
    126700 km
    Combustibil:
    benzina
    Motor:
    1498 cm³ (Putere 95 CP / 70 kW)
    Transmisie:
    manuala
    Emisii CO2:
    143
    Norma Euro:
    euro4
    Culoare:
    rosu
    Numari de usi:
    4/5
    Volan:
    pe stanga (normal)
    Tara de origine:
    Germania
    Tara inmatricularii:
    Romania
    Data primei inmatriculari:
    12/2004


    Teapa este descrisa pe larg de George Buhnici http://www.buhnici.ro/2013/12/05/teapa-englezeasca/
    Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!

  • #2
    corespondenta continua.....


    Rusu Ovidiu Calin
    21:52 (Acum 1 minut)

    către mine
    Buna ziua,

    Va multumesc pentru raspuns!

    Masina este inmatriculata in Romania. Numere valabile, RCA valabil.
    Eu sunt primul proprietar pe carte, ITP valabil pana in Februarie 2015.
    Toate reviziile sunt facute la reprezentanta, carte service completa!
    Taxa de poluare a fost platita si nerecuperata, detin adeverinta ANAF.
    Masina nu are defecte ascunse.
    Certificatul fiscal se elibereaza pe loc, NU am nici un fel de datorii la impozite si taxe.
    Masina este in perfecta stare de functionare, nu a fost avariata niciodata, vopsea originala ( nici un element nu a fost revopsit ). Masina arata si functioneaza impecabil, nu are zgarieturi In urma cu 1000 km am facut service complet ( schimb ulei, filtre, placute frana ). Distributia am schimbat-o in luna Mai, Nu bate nu troncane, interiorul nu este uzat, fiind foarte curat. Masina este de nefumatori. Eu personal nu fumez. Km sunt reali, verificabili la orice reprezentanta!
    Masina are anvelope de vara/iarna.

    Asa cum ti-am spus mai devreme eu sunt in Ungaria si sunt de acord sa vin in Romania sa ne intalnim personal.

    Iti sugerez sa ne intalnim in data de 11-22 Iulie( Vineri-Sambata ) dimineata in jurul orelor 08:00 in CLUJ-NAPOCA.

    Astept sa imi spui daca esti de acord sa ne intalnim in acest oras. In cursul zilei de astazi, nevasta mea va cauta un hotel pentru a ne caza in cursul noptii.

    Va multumesc!
    Cu stima,
    Rusu Ovidiu Calin.
    Nu furati!! STATUL detesta Concurenta!!!

    Comment


    • #3
      Datorită informațiilor găsite aici, am trimis un mail celor de la suport tehnic tocmai.ro și am avertizat potențialii cumpărători cărora acest individ le-a răspuns, cât și mie, într-un mesaj ca cel de mai sus. Anunțul real cred că e acesta http://www.auto.ro/mercedes_benz-a_150/2078612.html

      Speram însă la o autosesizare a celor de pe site și nu să mă pună pe mine să îl reclam la poliție. Atașez conținutul tichetului de suport.
      Va multumesc pentru sesizare.

      Voi efectua verificari suplimentare si, conform termenilor si conditiilor tocmai.ro, voi lua masurile necesare in legatura cu situatia semnalata. Va asigur ca echipa tocmai.ro face tot posibilul pentru a incuraja utilizatorii sa posteze anunturi cu datele corecte. Insa, utilizatorul este singurul raspunzator de materialele pe care le posteaza si de consecinta postarii sau publicarii lor, de stergerea acestora atunci cand nu mai sunt valabile, sau de modificarea lor atunci cand e necesar.

      Va recomand, in cazul in care considerati ca utilizatorul a incalcat anumite legi, sa faceti o reclamatie catre cea mai apropiata sectie de politie, iar noi le vom oferi informatiile pe care le vor solicita.
      Mai multe detalii referitoare la termenii si conditiile site-ului puteti gasi accesand http://www.tocmai.ro/termeni_si_conditii.html
      Va doresc o seara placuta

      Comment


      • #4
        Astia nu se mai satura. Bulangii. Mai e si smecheria aia cu "Nu cumva doriti niste motorina ieftina ? "
        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • #5
          Originally posted by liviu_tiutiu View Post
          A reaparut teapa englezeasca. http://www.tocmai.ro/mercedes-benz-a...18117187.html# este ultima aparuta.Anuntul apare seara in jurul orei 20 si a doua zi este dezactivat.
          In seara aceasta am avut noroc si am reusit sa trimit un mesaj in care ma aratam interesat de masina respectiva.Raspunsul nu a intarziat sa apara.



          Rusu Calin Ovidiu <rusu_ovidiu_calin@outlook.com>
          20:38 (Acum 30 de minute)

          către mine
          Buna ziua,

          Masina este inca de vanzare!
          Ultimul pret este: 2000 EURO.
          Am cumparat masina de noua, direct din reprezentanta!
          Eu sunt primul proprietar!
          Eu sunt de origine din Cluj-Napoca.
          In acest moment locuiesc in Estul Ungariei, intr-o mica statiune balneo climaterica numita Hajdúszoboszló.
          Eu si sotia mea am deschis o mica afacere aici.
          Singurul motiv pentru care vreau sa vand aceasta masina este ca avem nevoie de o Autoutilitara mai mare, gen duba.
          Daca te intereseaza sa vezi aceasta masina, suntem pregatiti sa venim in tara pentru a ne intalnii undeva la mijlocul drumului.
          Sunt de acord sa mergem la orice reprezentanta pentru verificare, inclusiv la orice sectie de Politie pentru a verifica actele masinii.
          Te rog sa imi spui unde locuiesti, deoarece sunt sigur ca putem sa gasim un loc de intalnire convenabil pentru amandoi.

          Apreciez daca putem sa continuam conversatia noastra pe e-mail.
          Semnalul mobil este slab, am de mers aproximativ 2 km pentru a purta o discutie telefonica.

          Cu Stima,
          Rusu Ovidiu Calin.

          ******************************

          12.2004 in acte.
          Taxa platita si nerecuperata, detin adeverinta ANAF, ofer fiscal pe loc.
          Alimentare duala din fabrica benzina+gpl omologata.
          abs+esp+tc
          faruri bi-xenon din fabrica cu lumini de viraj si spalator faruri.
          proiectoare ceata.
          scaun sofer si volan reglabil
          AC climatic.
          computer bord, consum instant etc...
          inchidere centralizata
          comenzi volan
          carte service stampilata reprezentanta
          2 chei
          model deosebit, nu bate nu troncane, bine intretinuta, tinuta in garaj.
          accept orice test reprezentanta pe cheltuiala mea.
          Ofer # VIN la cerere !!



          Model, Caroserie:
          Mercedes-Benz A 150, Hatchback
          Fabricatie:
          2004
          VIN:
          WDD1690311J076442
          Rulaj:
          126700 km
          Combustibil:
          benzina
          Motor:
          1498 cm³ (Putere 95 CP / 70 kW)
          Transmisie:
          manuala
          Emisii CO2:
          143
          Norma Euro:
          euro4
          Culoare:
          rosu
          Numari de usi:
          4/5
          Volan:
          pe stanga (normal)
          Tara de origine:
          Germania
          Tara inmatricularii:
          Romania
          Data primei inmatriculari:
          12/2004


          Teapa este descrisa pe larg de George Buhnici http://www.buhnici.ro/2013/12/05/teapa-englezeasca/
          salut... se pare ca era sa ma tapeasca, norok cu acest forum, thx god...
          uite aici un anunt tot de pe tocmai.ro, cu acest domn Rusu Calin Ovidiu

          bn ca l.am cautat pe goole pe acest domn, si multumesc forumului acestuia ca era probabil sa fac o erroare care ma cost 2800euro...

          si dupa cum spuneam, are acelasi text cred pt toate masinile...
          acesta este mailu trm de el:
          Buna ziua,

          Va multumesc pentru raspuns!

          Masina este inmatriculata in Romania. Numere valabile, RCA valabil.
          Eu sunt primul proprietar pe carte, ITP valabil pana in Februarie 2015.
          Toate reviziile sunt facute la reprezentanta, carte service completa!
          Taxa de poluare a fost platita si nerecuperata, detin adeverinta ANAF.
          Masina nu are defecte ascunse.
          Certificatul fiscal se elibereaza pe loc, NU am nici un fel de datorii la impozite si taxe.
          Masina este in perfecta stare de functionare, nu a fost avariata niciodata, vopsea originala ( nici un element nu a fost revopsit ). Masina arata si functioneaza impecabil, nu are zgarieturi In urma cu 1000 km am facut service complet ( schimb ulei, filtre, placute frana ). Distributia am schimbat-o in luna Mai, Nu bate nu troncane, interiorul nu este uzat, fiind foarte curat. Masina este de nefumatori. Eu personal nu fumez. Km sunt reali, verificabili la orice reprezentanta!
          Masina are anvelope de vara/iarna.

          Asa cum ti-am spus mai devreme eu sunt in Ungaria si sunt de acord sa vin in Romania sa ne intalnim personal.

          Iti sugerez sa ne intalnim in data de 25-26 Iulie ( Vineri-Sambata ) dimineata in jurul orelor 08:00 in CLUJ-NAPOCA.

          Astept sa imi spui daca esti de acord sa ne intalnim in acest oras. In cursul zilei de astazi, nevasta mea va cauta un hotel pentru a ne caza in cursul noptii.

          Va multumesc!
          Cu stima,
          Rusu Ovidiu Calin.

          From: bebe bebe
          Sent: Wednesday, July 23, 2014 3:56 AM
          To: Rusu Calin Ovidiu
          Subject: Re: VolksWagen Passat 1.9 TDI VOLL ALCANTARA NAVI PIELE
          pardon asta este al 2lea mail...


          acesta este primu:
          On Wednesday, July 23, 2014 1:31 AM, Rusu Calin Ovidiu <rusu.ovidiu10@outlook.com> wrote:




          Buna ziua,

          Masina este inca de vanzare!
          Ultimul pret este: 2.800 EURO.
          Am cumparat masina din Germania in anul 2013.
          Eu sunt primul proprietar! Masina este rulata foarte putin in Romania.
          Eu sunt de origine din Cluj.
          In acest moment locuiesc in Estul Ungariei, intr-o mica statiune balneo
          climaterica numita Hajdúszoboszló.
          Eu si sotia mea am deschis o mica afacere aici.
          Singurul motiv pentru care vreau sa vand aceasta masina este ca avem nevoie
          de o Autoutilitara mai mare, gen duba.
          Daca te intereseaza sa vezi aceasta masina, suntem pregatiti sa venim in
          tara pentru a ne intalnii undeva la mijlocul drumului.
          Sunt de acord sa mergem la orice reprezentanta pentru verificare, inclusiv
          la orice sectie de Politie pentru a verifica
          actele masinii.
          Te rog sa imi spui unde locuiesti, deoarece sunt sigur ca putem sa gasim un
          loc de intalnire convenabil pentru amandoi.

          Apreciez daca putem sa continuam conversatia noastra pe e-mail. Semnalul
          mobil este slab, am de mers aproximativ 2 km pentru a purta o discutie
          telefonica.

          Cu Stima,
          Rusu Ovidiu Calin.

          Comment


          • #6
            Citește regulamentul, respectă regulile de postare!

            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

            Comment


            • #7
              E incredibil sa poti sa pui botu la cardeala asta de 2 lei. In primul rand pozele care se vad clar ca sunt luate de pe net; textele bine ticluite etc Vrajeala e veche,un fe lde schema nigeriana cu masini prea bune,prea ca la tara. Romanul e foc de chilipir.

              În lumea reală, banii nu pică din cer. Totuşi, „afaceriştii” nigerieni amăgesc mii de persoane din întreaga lume cu promisiunea unui câştig mare fără efort. Nu vă lăsaţi păcăliţi!
              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

              Comment


              • #8
                Povestea asta e veche si se practica prima data pe mobile.de undeva in vara anului 2005 !!!!!Eu insumi am fost profund entuziasmat cand am gasit un Audi A4, an 2003 la doar 4000 de euro !!!Faza era ca propietarul era din Germania si plecase in concediu in Anglia,dupa care urma aceeas schema cu Western Union.El venea la intalnire dar vroia sa aiba o garantie si atunci cerea sa trimiti tu,pe numele tau o suma de 2-3000 de euro in orasul in care urma sa te intalnesti,dupa care urma sa-i trimiti si lui pe email o copie dupa chitanta.Suma era pe numele tau.nu putea sa o ia nimeni si el avea garantia ca tu vii acolo !!!Asta era vrajeala lor!!!Am fost la 3 agentii in Galati sa intreb daca e o problema,dar au spus ca treaba e sigura ca doar eu pot scoate banii de acolo cu un act de identitate pe numele meu!!!!Eroare!!!!!!Pe vremea aceea,cand inca nu era moda fraudelor bancare, in strainatate putea-i sa scoti banii doar cu codul unic de pe chitanta,fara sa ai nevoie de altceva!!!Acela era si motivul pentru care aveau nevoie de copie dupa chitanta!!!Stiu caz care a trimis 2200 de euro la Milano si au plecat apoi acolo,dar au ramas cu buza umflata cu toate reclamatiile facute ulterior pe la politie!!!Sincer,am fost si eu tentat de aceasta schema,dar in ultima fractiune de secunda un al n-spela simt sau poate ideea ca Mos Craciun nu exista m-a facut sa ma opresc!!Mai ales ca eu dupa 2 mail-uri am cerut un numar de telefon sa vorbesc,am primit unul de Anglia si in momentul in care am sunat a raspuns unul: Da ba,ce vrei!!??!!La intrebarile mele a balbait ca el e soferul ca masina e a sefului,dar ca totul e in regula ca omul e foarte serios !!!! Sa mori tu ??!!??Cand apare un roman la o schema cu ceva ieftin de vanzare,e clar ca e sigura tranzactia
                Asa ca se pare ca metodele de prostit nu se schimba ci doar se reinventeaza in functie de prostii gasiti !!!Cu stima, de la unul care a fost la o secunda de a fi un mare....ou, dar care are curajul sa recunoasca dupa ce a fost cat pe ce sa se parleasca !!!La mine era vorba de 3000 de euro daca mai tin eu bine minte....
                Last edited by Cristi Nazarov; 07-28-2014, 12:36 PM.
                Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                Comment


                • #9
                  Acelasi lucru l-am patit si eu anul trecut.

                  From: kOkEt! <contact@koket.org>
                  To: Alexandru Petea <alexandru.petea@yahoo.com>
                  Sent: Sunday, August 25, 2013 11:00 AM
                  Subject: Re: Mercedes, E320, 2005

                  Buna ziua, deci daca am inteles bine, trebuie sa rog un prieten de-al meu sa-mi faca transferul de bani catre mine dar cu ridicare din varsovia? si dupa sa va trimit chitanta?


                  În data de 25 august 2013, 00:10, Alexandru Petea <alexandru.petea@yahoo.com> a scris:

                  Buna ziua,

                  Daca tot e ziua ta miercuri , e ok 4500 EURO , dar nu mai jos .
                  O sa vezi ce cadou misto o sa iti faci de ziua ta . E o bijuterie de masina .

                  Eu maine dimineata o sa imi fac o cerere de parasire de tara sa pot veni in Romania.
                  Inainte sa pornesc vreau sa ma asigur ca nu vin in aiurea pana acasa , va dati seama sunt multi kilometri plus ca o sa am o saptamana neplatita aici . As dori sa fiu sigur ca o sa cumparati masina , sunteti singurul cu care am vorbit pana cum . Am o propunere pentru dumneavoastra si daca sunteti de acord ramane totul cum am stabilit .


                  Voi ruga maine un coleg sa trimita prin sistemul Western Union ( pentru ca este cel mai sigur si mai folosit serviciu din lume ) 4500 euro la Cluj Napoca pe numele meu. Colegul meu va fi expeditorul banilor iar eu voi fi destinatarul si voi lua înapoi banii de la Oficul Postal din Cluj cand ne vom intalni . De îndata ce transferul este facut, va voi trimite o copie a documentului de transfer. Aceasta va fi dovada mea ca voi veni la intalnirea cu dumneavoastra. Trebuie sa vin ca sa pot lua bani inapoi.
                  Acelasi lucru il vreau si de la dumneavoastra . Sotia sau un prieten poate merge la Oficiul Postal din localitate. Acesta trebuie sa faca un transfer de 4500 Euro pe numele dumneavoastra


                  From: kOkEt! <contact@koket.org>
                  To: Alexandru Petea <alexandru.petea@yahoo.com>
                  Sent: Monday, August 26, 2013 12:52 PM
                  Subject: Re: Mercedes, E320, 2005

                  Am rezolvat va trimit mai tarziu copia de chitanta, sa ajung acasa.

                  On Sunday, August 25, 2013, Alexandru Petea wrote:

                  Buna ,

                  Acum am apucat sa raspund .
                  Da ati inteles perfect , eu am si rugat un coleg astazi sa imi faca transferul catre Cluj si va atasez acum chitanta cum am promis .
                  Astept maine si de la dumneavoastra acelasi lucru ca sa pot porni la drum linistit .
                  Sunt convins ca v-a fi o afacere buna pentru amandoi .

                  Va doresc o duminica cat mai placuta .

                  Alexandru

                  From: kOkEt! <contact@koket.org>
                  To: Alexandru Petea <alexandru.petea@yahoo.com>
                  Sent: Monday, August 26, 2013 8:29 PM
                  Subject: Re: Mercedes, E320, 2005

                  V am atasat chitanta, moercuri voi fi la cluj. Aveti cumva seria de sasiu a masinii??

                  On Monday, August 26, 2013, Alexandru Petea wrote:
                  OK
                  Astept ,
                  intre timp depun cererea de parasire a tari , teoretic in 2 ore mi-o aproba .

                  Alexandru


                  kOkEt! <contact@koket.org>
                  27.08.2013

                  către Alexandru
                  V-am atasat din nou poza facuta cu telefonul de la chitanta, eu am ajuns de la amiaza la Cluj, si va astept. Sau am venit degeaba??


                  În data de 27 august 2013, 17:44, Alexandru Petea <alexandru.petea@yahoo.com> a scris:
                  eu nu am pornit ca nu am primit nimic de la dumneavoastra .
                  incep sa cred ca faceti glume cu mine

                  Alexandru


                  From: kOkEt! <contact@koket.org>
                  To: Alexandru Petea <alexandru.petea@yahoo.com>
                  Sent: Tuesday, August 27, 2013 2:25 PM
                  Subject: Mercedes, E320, 2005

                  Eu am ajuns in cluj acum o ora, ma cazez si va astept


                  În data de 26 august 2013, 21:26, Alexandru Petea <alexandru.petea@yahoo.com> a scris:
                  Buna

                  Cred ca nu ati atasat nimic sau nu am primit eu .
                  Inca astept .
                  O sa mai verific in jumate de ora emailul .

                  Alexandru

                  Transferurile internationale nu se pot anula. Numele Alexandru Petea nu exista , si nici celalalt al colegului dvs. In cluj nu e inmatriculat nici un E320 CDI v6. Ramane sa va localizez ip-ul dvs, si vom vedea cine e mai neserios.

                  On Wednesday, August 28, 2013, Alexandru Petea wrote:
                  domnule mi-ati spus de 3 ori ca mi-ati atasat si nu mi=ati atasat nimic .
                  ne batem joc cred . Eu am trimis azi pe colegul meu sa retraga transferul .
                  Multumesc pentru pierderea de timp si de bani

                  Va doresc o zi cat mai placuta

                  Alexandru

                  kOkEt! <contact@koket.org>
                  28.08.2013

                  către Alexandru
                  Ok , astept

                  On Wednesday, August 28, 2013, Alexandru Petea wrote:
                  mai da cum iti permiti sa iti bati joc de mine si de bani mei
                  stai sa vezi ce iti mesteresc cu siteu koket.org ha ,,, lasa ca ne vedem la urmatoru eveniment
                  Last edited by thekoket; 08-22-2014, 22:46 PM.
                  Mail : emi@koket.org
                  Tel : 0757 233 231
                  Reparatii electrice auto Iasi
                  Electrical Center Iasi

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF