Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W124 200d

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Wow! Nu ma asteptam! Suna logic! Trebe sa o incerc...cumva ) iata munca de azi.... In sfarshit!!
    Cheia mea inprovizata, a facut treaba 100% Garnitura veche VS noua. Mai mult timp a petrecut sa confectionez cheia aia, decat chimbatul garniturilor..) Sa fac acuma un testdrive gen, sa vedem rezultatul. Sper ca acolo a curs XD
    Attached Files
    "The wife should always be "legally" younger than the car"
    W124 200D
    W123 240D
    Prezentare W124
    Prezentare W123

    Comment


    • #92
      Cineva din zona nu are prezoane lungi pentru jante aliaj?
      "The wife should always be "legally" younger than the car"
      W124 200D
      W123 240D
      Prezentare W124
      Prezentare W123

      Comment


      • #93
        In drum spre Neamt....cu "noua incaltaminte"
        Attached Files
        "The wife should always be "legally" younger than the car"
        W124 200D
        W123 240D
        Prezentare W124
        Prezentare W123

        Comment


        • #94
          Până acum n-am zis nimic (nu am vrut să te jignesc, în fond și la urma urmei fiecare își pune pe mașină ce crede), dar celelalte jante erau din alt film Astea însă, DA ! Muuult mai elegantă mașină ! Să te poarte sănătos !
          Lord W126 500SE -> 2.5D
          Lady W123 230C -> 240D
          W124 -> 200D
          W208 CLK200 -> 2.0

          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

          Comment


          • #95
            Mersi Levi, dar ironia aduce ca jantele pe spate is 7j ET41(W124) alea pe fata is 6J ET49(W201) de si is acelasi modele, anvelopa pe spate este de 185/65, cam subtire pentru o janta 7J dar dragul nostru RAR atat imi "da" voie in carte, de si pe fata am 195/65 doar ca asa am cumparat jantele si am lasat. Am cumparat 4 din care una era sifonata urat, am mai cautat, 1 nu am gasit, dar am gasit 2(ca noi) asa ca am si rezerva cu aliaj si nu ar fi fost nici o jignire, parerea conteaza, si da, is mai hidioase(asa am luat tot cu masina), merg iarna, is de pe w210 daca nu gresesc. Am un set de w124 capace originale doar ca in stare mai sumbra... incerc sa vad daca pot face ceva cu ei ,pana si prezoane am cautat gramada, necesita unele extrem de lungi.
            Last edited by Hirig888; 07-28-2014, 16:48 PM.
            "The wife should always be "legally" younger than the car"
            W124 200D
            W123 240D
            Prezentare W124
            Prezentare W123

            Comment


            • #96
              Prima masina la care am facut un plin pana nu se mai putea(deaia su poza =) ), prima masina care chiar merita, ca pana acuma, fiecare se strica dupa jumat' de rezervor(daca a mers,VAGroup) apoi am ramas din fericire nu este cazul aici Am facut 5500km de cand o detin, fara interventii majore. Mai are viata multa
              Ceva update-uri cu trusa mercedes, rezerva aliaj, si o poza cu motorul, sa fie
              Attached Files
              "The wife should always be "legally" younger than the car"
              W124 200D
              W123 240D
              Prezentare W124
              Prezentare W123

              Comment


              • #97
                Scuze. Am uitat in postul precedent.
                Attached Files
                "The wife should always be "legally" younger than the car"
                W124 200D
                W123 240D
                Prezentare W124
                Prezentare W123

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Hirig888 View Post
                  Cine ma poate ajuta din zona cu asaceva sau unde se gasest? Sa schimb garniturile ca combustibilul nu vrea in motor, ci vrea in treaba lui afara =)....:
                  Multumesc anticipat!
                  Am vazut (cam tarziu) ca ati reusit sa gasiti (faceti) o cheie. Dupa ce m-am folosit de cheia facuta din sigurante ale unui vecin, am gasit de unde pot sa cumpar, si am si cumparat aceasta tubulara (mai bine mai tarziu decat niciodata): http://www.bgs-scule.ro/component/jo...s-33-dint.html

                  P.S. : tubulara pe care ati fabricat-o arata foarte bine

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by CMariusE View Post
                    Am vazut (cam tarziu) ca ati reusit sa gasiti (faceti) o cheie. Dupa ce m-am folosit de cheia facuta din sigurante ale unui vecin, am gasit de unde pot sa cumpar, si am si cumparat aceasta tubulara (mai bine mai tarziu decat niciodata): http://www.bgs-scule.ro/component/jo...s-33-dint.html

                    P.S. : tubulara pe care ati fabricat-o arata foarte bine
                    Multumesc! Puteam sa o inprumut, nici o problema, ca astea is cam de "unica folosinta" aici ma refer ca probabil nu o sa mai fie nevoie de schimbarea acelor garnituri, si altundeva nu se poate folosii tubulara respectiva doar pe elementele acestea, si pe alta masina
                    "The wife should always be "legally" younger than the car"
                    W124 200D
                    W123 240D
                    Prezentare W124
                    Prezentare W123

                    Comment


                    • Un inceput de saptamana mult mai buna doresc decat a mea pentru restul forumului!
                      Attached Files
                      Last edited by Hirig888; 04-20-2015, 18:29 PM.
                      "The wife should always be "legally" younger than the car"
                      W124 200D
                      W123 240D
                      Prezentare W124
                      Prezentare W123

                      Comment


                      • Se pare că nu tu ai fost de vină, dar crăpătura aia din bara ta îți ajunge ca pagubă ... Nu te consolează cu nimic că Daciwagenul avea de suferit mult mai mult ...
                        Lord W126 500SE -> 2.5D
                        Lady W123 230C -> 240D
                        W124 -> 200D
                        W208 CLK200 -> 2.0

                        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                        Comment


                        • Da, corect Levi, paguba e pagba cum spunea politistul si daca atat (nici nu e crapat,e doar o zgariatura mai adanca), da dansul "vai ca masina lui (a mea) nu a patit nimic" doar ca ma simt nitel mai bine totusi ca ruginamobil arata cum arata, ca mergem inante cu ochii undeva.....dar vroia el sa ma traga de asigurare, la un moment dat a aparut o varianta ca eu dadeam cu spatele in el si atat,ca masina lui e o coliba (ce se vede clar) si na, se stie cum e omul de prin meleagurile noastre.
                          Last edited by Hirig888; 04-20-2015, 22:03 PM.
                          "The wife should always be "legally" younger than the car"
                          W124 200D
                          W123 240D
                          Prezentare W124
                          Prezentare W123

                          Comment


                          • M-a lovit si pe mine una in Cluj, cu o Honda Civic si tot ea a sarit la scandal, dupa ce ca se uita dupa autobuz si s-a oprit in mine.. Si ca sa vezi omul prost si nesimtit! Normal ca nu ne-am putut intelege amiabil, am sunat la 112, am mers si am facut o plangere si cand a fost chemata, a scris pe procesul verbal ca nu accepta despagubirea RCA, deci tot ea dupa ce imi zice ceva de genul ca ea nu are timp de prostii, ca ce ca masina mea asa a fost si ca ea si-o face pe a ei si toata lumea e multumita.. Deci grija mare la oameni prosti!
                            Mercedes W124 200D - ex
                            Mercedes C124 CE200 - ex
                            Mercedes W124 300D Turbo - donatoare de organe
                            Mercedes W124 E250D - donatoare de organe
                            Mercedes C124 300CD - daily driven
                            Mercedes C124 300CE 12v
                            Mercedes C124 300CE 24v in proiect de restaurare
                            Mercedes S124 250TDT
                            Mercedes W210 E200 16v
                            Mercedes W906 2.2 CDI

                            Comment


                            • Da, stiu, cam asaceva am patit, singura problema era ca....eu eram oprit in statia de autobuz, sa iau pe cineva, omul meu destept, incerca si el asta, doar ca nu se uita in fata, ci dupa oameni in statie, in timp ce a intrat in statie,cand ma observa pe mine acolo, era cam tarziu, asa ca am ramas cu "paguba comuna" Ca nu aveam ce cauta in statie, da, drept e, doar ca omul nu a inteles ce-i aia "paguba comuna" si ma tara la politie 2 zile la rand de 3 ori ca el vrea neaparat asigurarea, si incerca sa ma puna sa-i platesc si masina. Dar pana la urma, a ramas cu nimic ca la ultima "intalnire" la politie nu a mai aparut.
                              "The wife should always be "legally" younger than the car"
                              W124 200D
                              W123 240D
                              Prezentare W124
                              Prezentare W123

                              Comment


                              • Am si eu un 200D, an '93, de 12 ani in familie.
                                Daca ai grija de el, are si el grija de tine.
                                Bafta in trafic si fara accidente!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF