Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Triple pe led Mercedes Vito.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu va mai chinuiti cu ebayul pentru niste chestii de 2 lei.. Sa zic asa.

    Da..este de pe masina mea,after...dar e foarte misto.Schimba putin interiorul ,nuanta de culoare.. (am albastru peste tot , inclusiv cdplayer) ) si l-am luat cu 40 lei de pe okazii
    ____________________________________________

    Comment


    • #47
      Multumesc pentru raspunsuri.

      L-am gasit si eu azi cu 35 de lei aici
      Ai cumva o poza mai "mare" cu locul in care l-ai montat? ca ma tot gandesc unde l-as putea pune ca sa arate ok si nu prea gasesc locul.

      Comment


      • #48
        Cam atat am dat si eu pe el ...si mai pui si transpotul..

        EU l-am montat...sus..pe plafon , in dreptul lampii.
        O sa fac o poza ca sa intelegi mai exact unde e..spre seara revin cu poza.
        ____________________________________________

        Comment


        • #49
          Foarte frumos! Imi dai si mie un PM de unde pot sa achizitionez LED-urile si restul componentelor? Foarte tare led-urile la manerul in usa! Culoadea de pe bord tot tu ai schimbat-o in albastru?
          Last edited by Zeus; 04-02-2013, 12:55 PM. Reason: Majuscule!

          Comment


          • #50
            Originally posted by djgrigo View Post
            foarte frumos! imi dai si mie un PM de unde pot sa achizitionez LED-urile si restul componentelor? foarte tare led-urile la manerul in usa! culoadea de pe bord tot tu ai schimbat-o in albastru?
            Bine ai venit pe forum... citeste cu incredere regulamentul de postare.
            Uite aici topicul unde povesteste cum a schimbat ledurile la bord:

            Last edited by Zeus; 04-02-2013, 12:56 PM.

            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

            Comment


            • #51
              Am pus poza .

              Salutare @Djgrigo si bine ai venit.

              Imediat primesti si pm-ul de unde poti cumpara ledurile.

              Zeus: multumesc pentru link-ul postat.

              Ca sa schimbi ledurile alea la ceasuri ,iti trebuie destula rabdare.Eu nici acum nu pot sa cred cata rabdare am putut sa am..
              Am mai bine de 1 an de cand am facut aceasta modificare si ma declar foarte multumit...Nu mi-a picat niciunul din leduri si vroiam sa mai spun ca schimba aspectul 100% sin start...AM numai rosu si albastru in masina( nu-s microbist...Nici nu stiu sa dau cu piciorul in mine macar) )
              Attached Files
              Last edited by Johnny_; 04-03-2013, 19:52 PM.
              ____________________________________________

              Comment


              • #52
                Multumesc mult! Sper sa fie la fel ceasurile mele oricum banuiesc ca e acelasi principiu. O sa incep si eu sa modific triplele si semnalizarile ca arata prea bine

                Comment


                • #53
                  Am uitat sa va zic ceva.
                  EU am renuntat la semnalizarile pe led .Seara se vedeau belea ,dar ziua erau foarte slabe si ma claxonau toti....
                  Problema e ca mi-am dat seama tarziu ,iar ca sa se vada ledul calumea ziua , plasticul trebuia sa fie mult mai transparent..

                  Oricum Acolo cel mai usor se poate modifica cu bec cu leduri smd ,gata facut .Costa vreo 25-30 lei bucata ,pe instalatie ii pui in paralel o rezistenta de 20 w(altfel palpaie repede ca nu are releul consumul care ii trebuie - masura gen bec ars) si se rezolva.,

                  Si o sa revin cu un set de poze cand o sa incep o noua modificare la becurile de frana.
                  Vreau sa fac frana foarte vizibila ziua si sa leg frana la lampile de proiectoare(la triple sunt ultimele becuri de jos)...

                  O sa vedeti cand o sa ma apuc de modificare.Momentan sunt foarte ocupat cu altele.

                  O zi buna sa aveti.Salut.
                  ____________________________________________

                  Comment


                  • #54
                    Merci de poza

                    Comment


                    • #55
                      Eu am pe masina http://www.accesoriiautotuning.ro/st...muriu/10015-2/ si asa a fost adusa masina din germania.
                      Intrebarea ar fii urmatoarea: Imi da eroare de bec ars si pe stanga si pe dreapta. E posibil sa se fi ars ceva prin ele? Si daca nu e ars nimic rezolvarea ar fii sa le duc la electrician sa-mi puna CE ?
                      Masina c220 an fab 2001 ( W203)

                      Comment


                      • #56
                        Ma poate ajuta si pe mine cu niste sfaturi cum sa pun leduri pe pozitii si numere fara sa palpaie?Ma refer sa imi spuneti mura-n gura cum sa leg rezistentele ca sa nu mai palpaie?

                        Comment


                        • #57
                          Salutare, vezi ca pentru poziții sunt Anulatoare dedicate cu mufele necesare, insa nu stiu cat de bune si reușite sunt, insa poti încerca . Sunt ieftine. Caută si pe net, Anulatoare becuri poziții.
                          La număr poti sa folosește tot Anulatoare ca la pozitii, insa va trebui sa faci mici adaptari mufelor.



                          @ La c220 tot Anulatoare de eroare iti trebuie. Sunt formate dintr-un condensator si o rezistența, iar alea mai destepte au si ceva calculator pe ele, insa sunt mai scumpe.
                          ____________________________________________

                          Comment


                          • #58
                            Ok,am sa caut.Multumesc de sfaturi.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF