Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W202, Mercedesul meu...

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by sauron View Post
    Salut Mircea,

    Transportul pana in Romania este de 15 euro, cel putin atat am platit eu cand am comandat-o( dar putem intreba daca vrei)
    Plata se face prin paypal, direct pe ebay( pot sa comand eu)
    Nu trimit decat daca ai cont pe ebay si esti utilizator verificat!
    Daca e cineva interesat, imi vireaza banii pe card la BRD la cursul zilei vanzare + 7-8 ron in plus care reprezinta diferenta de curs intre BRD si cursul de schimb paypal!
    Deci e pretul de pe site+ 15 euro transportul in Romania + transportul de la mine pana la destinatia dorita in Romania!
    Toba ajunge cu curierul din Germania la mine cam intr-o saptamana!
    Eu nu vreau niciun leu, ma bucur daca pot sa ajut pe oricine!

    Ar ajunge cam 55euro(250lei) toata afacerea,nu?

    Cat despre transportul de la tine pana la mine nu este o problema.Dau eu o fuga pana la Arad.
    O sa te sun saptamana asta pe numarul ce l-ai afisat mai sus.

    Cu respect!

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • #47
      Originally posted by sauron View Post
      Ti-am trimis mail cu detaliile, nu l-ai primit?
      Magazinul este unul on-line pe ebay.de
      Au tot felul de tobe nu doar pt. Mercedes si niste preturi foarte bune:



      Daca vrei detalii suplimentare suna-ma: 0742038195
      Salut! Pana la aceasta ora inca nu am verificat mailul, insa pana aseara nu primisem nimic pe mail. Toba mea este ft buna deocamdata, dar partea finala, teava care apare sub spoiler este cam ruginita, si arata urat rau... Ma uit intai pe site, si in functie de ce vad pe acolo, te voi apela sa ma ajuti s-o comand.

      Iti multumesc pt informatii! O seara faina!! ADRIAN
      Ne-am nascut in pieile goale, si tot ce e pe noi, e de castig! http://vimeo.com/26415970

      Comment


      • #48
        Originally posted by sauron View Post

        Salut Costine,

        Steluta merge, aduna kilometri ....mai apar si mici probleme inerente totusi la varsta ei
        Multumit deplin, chiar de e babuta merge de rupe asfaltul. Bani de benzina sa fie...

        Sanatate
        Luciane,

        Noi sa fim sanatosi...ca babutele noastre or sa ne poarte pe drumuri mult si bine. Tocmai ce am terminat o super tura cu "babutul" ) ...si vreau sa spun ca sunt in al noualea cer...Cat despre babuta, si a mea a "suferit"
        unele cosmetizari in bine...si o tura pe masura , insa din pacate nu am avut timp sa mai scriu pe aici.
        Te salut si eu, si cine stie...poate ne vedem intr-o zi cu soare.

        Costin
        Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
        https://w124-coupe.com

        Comment


        • #49
          magazin .. . piese Germania

          Originally posted by sauron View Post
          Astazi a primit o toba finala nou noutza si parca a mai intinerit un pic)
          Apropo pt cine vrea sa schimbe toba, am gasit un magazin in Germania cu niste preturi mai mult decat oneste...am primit toba acasa cu 50 euro, noua, calitate foarte buna!
          La noi in magazin e 500-600 ron... No comment!
          bine v-am gasit ! nu aveti un nr. de telefon ? tot din Arad, tot c180 / 94 Multumesc

          Comment


          • #50
            Bine ati venit pe forum!
            Daca va pot ajuta cu ceva 0742038195, Lucian!

            Stima!
            1994...Mercedes Benz...w202, c180
            Dragoste la prima vedere...

            http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

            Comment


            • #51
              Daca va dau nr. de identificare ... WDB 2020181F310968 ma puteti ajuta cu ceva date despre masinuta ? Multumesc

              Comment


              • #52
                Din pacate nu, dar va pot ajuta sigur colegii care au acces la programul care decodifica VIN-ul masinii.
                1994...Mercedes Benz...w202, c180
                Dragoste la prima vedere...

                http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

                Comment


                • #53
                  Exista topic, DECODARE VIN, posteaza-l acolo si te va ajuta cineva.

                  https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                  Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                  Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                  Comment


                  • #54
                    I l-am decodat si i l-am pus ca mesaj de vizitator.

                    Comment


                    • #55
                      pastreaz-o asa cum este ,fara prea mari modificari

                      1.1. Limba română
                      Forumul se adresează vorbitorilor de limba română. Toate subiectele și mesajele trebuie să fie scrise în limba română și textul trebuie să fie cât mai îngrijit:

                      Literă mare la început de propoziție. Semne de punctuație se folosesc de fiecare dată când este nevoie.
                      Un singur spațiu după fiecare semn de punctuație (nu înainte).
                      Fără prescurtări, cu excepția celor clasice: dvs., dl., șamd, etc. - cred că ar trebui să mai completăm lista dacă ne mai vin idei
                      Folosirea diacriticelor nu este obligatorie, însă nu se acceptă înlocuirea lor cu alte grupuri de literă de genul sh în loc ș, tz în loc de ț sau alte combinații.
                      Nu se acceptă scuze pentru nerespectarea acestor reguli. Nu contează cât ești de grăbit sau cât ești de obișnuit să scrii prescurtat.
                      Last edited by Zeus; 11-18-2012, 09:08 AM.
                      ....''Daca Dumnezeu Are Masina, Sigur Are Mertan''...

                      http://www.facebook.com/claudiu.laurentiu.96

                      Comment


                      • #56
                        Va multumesc ! pentru VIN

                        Originally posted by gmihai24 View Post
                        I l-am decodat si i l-am pus ca mesaj de vizitator.

                        Comment


                        • #57
                          Multi km fara pbme.
                          Chiar daca unii te sfatuiesc sa schimbi cate ceva, lasa masina originala.

                          Comment


                          • #58
                            mercedes w202

                            imi voi cumpara si eu unul din 2000 motor 2.0 , si vreau sa va intreb daca pot sa schimb sistemul de evacuare sau doar toba finala cu una de amg eventual Brabus) va fi semnificativa schimbarea ? sau daca inlocuiesc toba intermediara cu una dreapta iar dupa sa vin cu cea finala ?

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF