Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

SLK R170 2.0 Kompressor pachet AMG

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SLK R170 2.0 Kompressor pachet AMG

    Va salut, urmaresc acest forum de ceva vreme, find posesor de w201, w203, iar acum de R170... si indraznesc prin a ma prezenta:

    Numele meu este Sorin, sunt de langa Bucuresti, mai exact Cornetu-Ilfov, am 23 de ani, iubesc la nebunie aceasta marca, fiind nascut si crescut in ea tata fiind in trecut proprietar inrait de Mercedes si in prezent pot spune ca detine o masina suv cu motor MB 2.7 diesel... deci este o boala genetica.

    De curand am achizitionat un fluture din asta, asa imi place sa ii spun deoarece este tot ce as vrea de la o masina la varsta mea, inainte am detinut un Ford Focus RS mk1 si nu exista grad de comparatie, momentan doar la putere dar il ajut sa creasca si mai mult (adaug drojdie sa creasca )-resoftare, admisie noua, poate si alta galerie de evacuare cu traseu)

    Masina in cauza este un SLK 2.0 Kompressor 192cp din `98 cu pachet AMG(bara fata + spate, praguri, jante, evacuare completa) si o am mai exact de 2 saptamani si 1 zi... 6 mai a fost data cand am achizitionat-o a2a zi de Pasti motiv pentru care nu am putut sta linistit nici de sarbatori din cauza ei, am vazut-o, mi-a placut si nu am avut stare pana nu a fost a mea !

    La masina am ceva de munca deoarece are probleme cu debimetrul, vasco-cuplaj si electroventilator, bobine de inductie si instalatia de vacum... si bineinteles o voi inmatricula pe RO; am stiut de la bun inceput toate acestea, dar nu m-am descurajat.

    Cat despre modificari va primi o vopsea mai speciala (inca nu m-am decis dar tot un argintiu cu perle-fulgi sau cum ii se zice), acum fiind argintie, cauciucuri noi ZR-uri pe 18 + alte jante pe 18 tot AMG, oglinzi cu semnal in ele iar semnalele de pe aripi vor disparea, xenon si cam atat, nu vreau sa o stric sa o impopotonez ca nu-i Focus RS aaa si sa nu uit, o antena din aia mica pe aripa stanga spate ca la AMG 3.2 si bineinteles un subwoofer + alte boxe si poate un dvd.

    Atasez cateva poze pentru moment si pe parcursul lucrarilor va tin la curent ca vreau sa termin ce am de facut la ea cat mai repede sa plec in plimbari.

    Va salut si numai bine ! Sorin D
    Attached Files

  • #2
    Arata foarte bine masina,dar pun pariu ca va arata si mai bine dupa ce te ocupi de ea...cat mai multi km fara probleme!!

    Comment


    • #3
      Succes la upgrade si sa te plimbe sanatos!
      https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

      Comment


      • #4
        multumesc frumos, maine ma ocup de debitmetru si vascocuplaj cu un bun prieten de al tatalui meu, doctor in mercedes, doar a vazut-o ieri si a stiut ce are... are piese pentru orice model de mercedes si as putea face 2 slk-uri )

        am si eu o intrebare, daca imi voi schimba rotile cu unele tot AMG dar pe 18... ar trebui roluite aripile sau nu voi atinge cu ea ? poate s-a confruntat cineva cu situatia asta, ca este cam joasa masina oricum.

        Litera mare, citeste regulamentul!
        Last edited by Zeus; 05-22-2013, 13:16 PM.

        Comment


        • #5
          Frumoasa masina, sa ai noroc de ea
          Nu ar trebui sa ai probleme cu jante de 18'' atata timp cat respecti dimensiunile.
          Daca acum ai 225/55/16 sau 245/45/17 poti inlocui linistit cu 245/40/18. Am si eu pe masina mea jante amg model aproximativ ca ale tale numai ca sunt edition II puse pe masini in perioada 2000-2005...

          Comment


          • #6
            Multumesc Frumos pt urari, asemenea si tie, am pus momentan 235/40/ZR17 pe spate si a vrea sa le pun pe fata in locul celor 225/45/ZR17 si pe spate sa montez 270/40/ZR17... dar cred ca imi va trebui si flanse/distantiere... sunt tare curios cum va arata caci acum arata mult mai bine cu roti mai late pe spate. Va tin la curent oricum.
            P.S. detin un set de jante AMG pe 19" aproape noi noute, model de S-class 2011, daca doreste careva revin cu poze si detalii.
            Va salut, Sorin.

            Comment

            Working...
            X
            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF