Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce tip de motorina folositi (OMV, Petrom, Lukoil, Rompetrol, MOL)...

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce tip de motorina folositi (OMV, Petrom, Lukoil, Rompetrol, MOL)...

    Salut...scuzati dk deschid un thread cu acest nume si va plictisesc insa am gasit o groaza de opinii privind tipul de carburant folosit, si am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa te duci sa alimentezi in Austria . Ma intereseaza ce tip de combustibil recomandati pt un C 200 cdi 2003 euro 3. multumesc.

  • #2
    Originally posted by Emilliano View Post
    Ma intereseaza ce tip de combustibil recomandati pt un C 200 cdi 2003 euro 3. multumesc.
    Rompetrol Efix Euro4.

    Pana anul asta bagam tot OMV si MOL, dar astia s-au cam obraznicit la preturi in Ardeal (de exemplu diesel simplu la OMV costa azi 4,21lei ceea ce consider ca e o bataie de joc tinand cont ca barilul de petrol a scazut din nou sub 99$).

    Oricum nu pretul e cel mai determinant, e scump si la Rompetrol (dar mai ieftin ca dincolo) dar Efix-ul de la Rompetrol a fost rontzait cu placere in trafic de masinile noastre.

    Comment


    • #3
      pana acum o sapt doar de la petrom v bagam, am trecut pe efix de la rompetrol si sunt foarte multumit
      DIESEL FAN

      Comment


      • #4
        In general de la camionari, dar in ultimu' timp nu prea mai e, am bagat o perioada de la petrom (e cea mai apropiata din zona) si trageam de ea ca de caine mort. De cateva sapt. bag de la MOL si se simte.
        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • #5
          Pana acu un an si jumatate mai mergeam cu un ford mondeo 2003 tdci euro 3(al lui taticu) adus din afara. Alimentam de la lukoil si masina mergea extraordinar. Acu 2 saptamani am luat un C 200 si am alimentat de la lukoil-dezamagitor fata de cum a mers cu motorina de la petrom cu care a fost alimentat de fostul proprietar. Nu pot sa zic ca e vba de consum ci de felul in care se accelereaza. Deocamdata raman la petrom, nu la efix ci cel normal..Astept in continuare propuneri.

          Comment


          • #6
            Si eu tot Rompetrol Efix folosesc. Am ramas la acest tip dupa ce am incercat tot ce exista pe piata. Am fost multumit si de motorina de la PetromV.

            Comment


            • #7
              80% de la OMV. Daca nu am nici un OMV prin drum, de la Petrom, dar prefer statiile mari, und eriscul de a baga apa in loc de motorina e mai mic.

              Comment


              • #8
                sa va zic ceva stiti cum se intampla la ARPECHIM PITESTI ?? de unde alimenteaza cisterna de la OMW alimenteaza si cisterna de PETROM .eu sunt convins ca nu sunt diferente intre produsele celor 2
                Mercedes w211 E220CDI
                Bmw e46 320 d 150 cp, 330Nm
                Mercedes w124 2.5 d 90 cp

                Comment


                • #9
                  Originally posted by andrei190d View Post
                  sa va zic ceva stiti cum se intampla la ARPECHIM PITESTI ?? de unde alimenteaza cisterna de la OMW alimenteaza si cisterna de PETROM .eu sunt convins ca nu sunt diferente intre produsele celor 2
                  Si eu sant de aceeasi parere, au exact aceeasi calitate de combustibili.
                  .. ________ ..
                  o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                  (Oo\==/oO)
                  ..U...............U.
                  Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                  http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc pt opiniile si parerile voastre, iar dk nu mai este nimik de adaugat as ruga adminu sa inchida topicul.

                    Comment


                    • #11
                      Mai bine ar baga un Poll!
                      Aerodynamics are for people who can't build engines.
                      Enzo Ferrari

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Logan | Dacia Logan |Anulare DPF