Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

2012 cls 63 amg

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by fratilocu View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=qtxVKwkF0zg
    Cuvintele nu isi au rostul...extraordinar
    Incredibil ... Este in Bistrita un S65 amg model 2010 care a trecut pe langa mine cand eram cu spatele si prima data m-am gandit ca trece un avion din al II-lea razboi mondial ... Dar noah fiecare ce ii place ... Un sunet gros de amg/brabus(monstru) sau un sunet mai ascutit de bmw/ferrari(albina) ...
    Cu S-ul nu te pui.

    Comment


    • #17
      Originally posted by kriket View Post
      Un sunet gros de amg/brabus(monstru) sau un sunet mai ascutit de bmw/ferrari(albina) ...
      Ai pus punctul pe "i".
      Avem si noi in Constanta un S 65 AMG model 2010 negru. Este o masina la care nici macar nu indrasnesc sa visez.

      Comment


      • #18
        Originally posted by kriket View Post
        Sunetul unui motor aspirant este cel mai bun ex: ferrari, lambourghini, zonda toate au motoru natural aspirant ... Bine si cea mai multa treaba o face trompeta din toba , nu prea conteaza daca este turbo sau nu , daca are 6000 sau 2000cm3.Am vazut un polo de 1.2 cu o evacuare mofificata ce avea un sunet asemanator unui 63.
        Daca si polo ala de 1.2''aspirant''se aseamana cu un 6.2 atunci ia-ti tu polo ca probabil si performantele se aseamana..
        W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
        E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
        YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
        GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

        Asphalt F*ck*r

        Comment


        • #19
          Originally posted by SergiuMB View Post
          Daca si polo ala de 1.2''aspirant''se aseamana cu un 6.2 atunci ia-ti tu polo ca probabil si performantele se aseamana..
          Eu nu am spus asta .. am spus ca nu prea conteaza motorul, ca sunetul se poate face foarte usor numai din toba si am dat un exeplu ... Am spus ca si de la un motor de 1.2 poti sa scoti sunete asemanatoare unui amg. Asa cum poti sa iti pui nu stiu ce filtru sport ce are o elice in el si simuleaza sunetul de turbina asa poti sa modifici evacuarea unu-i smart sa sune ca un 7.3 AMG.Nu am zis nimica legat de performante.Si nu stiu dc ai sarit asa !!!
          Cu S-ul nu te pui.

          Comment


          • #20
            Si in Timisoara eram cu un prieten cu masina si ce sa vezi...in fata noastra un e 55 amg pfff,cand a bagat talpa in el am crezut ca o sa crape asfaltul

            Comment


            • #21

              Chiar am ramas fara cuvinte

              Comment


              • #22
                Mie, cel putin mi se pare foarte fumos sunetul asta
                Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by fratilocu View Post
                  Si in Timisoara eram cu un prieten cu masina si ce sa vezi...in fata noastra un e 55 amg pfff,cand a bagat talpa in el am crezut ca o sa crape asfaltul
                  E a lui Mitru masina....sunetu' apocalipsei
                  W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                  E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                  YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                  GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                  Asphalt F*ck*r

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by SergiuMB View Post
                    E a lui Mitru masina....sunetu' apocalipsei
                    Cam asa ceva .... este si un S 65 negru dar nu am avut norocul sa il aud in toata splendoare lui

                    Originally posted by cristy65 View Post
                    Mie, cel putin mi se pare foarte fumos sunetul asta
                    http://www.youtube.com/watch?v=zcLeinkf7ms
                    Este chiar superb...ca de altfel toate AMG-urile sunt asa
                    Last edited by mircea600sel; 11-22-2010, 16:21 PM.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by ionut_90 View Post
                      Sa stii ! Cel putin mie imi place mult mai mult sunetul unui 55 AMG fata de 63 AMG, dar pana la sunet sunt performantele, care la un motor biturbo sunt mult mai bune decat la unul aspirat.
                      O treaba excelenta facuta de inginerii de la AMG.
                      Despre acest CLS nu pot spune nimic, pentru ca m-a lasat fara cuvinte asa cum ma lasa orice model nou AMG. Nici nu indrasnesc sa visez la o asemenea masina.
                      De aceasi parere sunt si eu imi place mai mult cum suma un 55 decat un 63 ......dar yo nu inteleg de ce ziceti voi ca 55 are biturbo cand defapt v8 e supraalimentat cu un compresor mecanic ....doar si pe aripile din fata scrie clar v8 kompressor la modelele 55 amg

                      Comment


                      • #26
                        One week after my ride in Aventador I made a ride in this wonderful CLK 63 AMG of 481hp ! The acceleration is very strong thanks to 630nm and a 0-100km/h in ...

                        Aici va prezint un CLK63 AMG iar in urmatorul link un s65 AMG model 2012. Enjoy. Mie cel putin sunetul unui s65 mi se pare formidabil si 63-ul e uimitor. Nu ma pot decide intre cele doua. Fiecare are cate un demon diferit sub capota.

                        Mercedes S65 AMG V12 Biturbo Sound ExhaustPorsche 911 Onboard POV : https://youtu.be/bwEQZn4L88IBMW M5 E39 Onboard POV : https://goo.gl/VH6nWQC63 AMG Burnout...

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF