Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ce meserii avem?... Cum ne castigam painea?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce meserii avem?... Cum ne castigam painea?

    Sa ne cunoastem si noi oleak mai bine....care face ce face si cum face ca sa aiba o FRANZELA pe masa?!?..
    Sau ce ti-ar place sa faci?....daca nu faci!...personal as vrea sa fiu sofher de tir...
    W110-2.0 D 1966
    W115-2.0 D 1971
    W123-2.4 D 1982

  • #2
    Chiar mă gândeam când va apărea şi topicul ăsta, dar mă gândeam că e prea personal. Eu lucrez în învăţământul superior militar, de obicei îmi place ce predau, însă ceea ce mă atrăgea la început, adică regulă şi disciplină începe să mă calce pe nervi - cu alte cuvinte spre maturitate încep să ma răzvrătesc, ca să nu zic să mă prostesc (oricum nici acum nu m-am obişnuit cu trezitul la 6 şi regulile stupide). Mi-ar plăcea mai multe meserii sau domenii de activitate (ceva în legătură cu animalele, maşinile vechi, cărţile, şi muzica bineînţeles), cu program liber ales neapărat. Ia uite frate cum mă pui tu să visez, iar eu mâine am temă nouă de predat la o grupă de colonei impuiimei .
    Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
    Mercedes W116 200D (Amalia)
    Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
    BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
    Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
    http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

    Comment


    • #3
      I-auzi ma, colonei alea...ce le predai domne alora?!
      W110-2.0 D 1966
      W115-2.0 D 1971
      W123-2.4 D 1982

      Comment


      • #4
        eu momentan frec menta ,si in reprize mai tai si frunze la caini..am avut o gramada de vise,dar m-am trezit la realitate,din pacate..am vrut in armata,in politie,sa fiu medic(imi place foarte mult meseria asta,dar mi-e frica),am vrut sa fiu pompier ..dar din toate astea pana la urma m-am dedicat psihologiei..mda..unde dai si unde crapa..
        “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

        Comment


        • #5
          Au mama pshihologii.....
          Eu am o meserie ushoara...sunt baiat REBEL...sau nu ca-s insurat !!!
          Liber profesionist domne!
          W110-2.0 D 1966
          W115-2.0 D 1971
          W123-2.4 D 1982

          Comment


          • #6
            Originally posted by pneu View Post
            sunt baiat REBEL...sau nu ca-s insurat !!!
            Liber profesionist domne!
            liber profesionist??ia mai citeste o data..D
            “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

            Comment


            • #7
              Originally posted by pneu View Post
              I-auzi ma, colonei alea...ce le predai domne alora?!
              Păi teme din vreo 3 discipline (management de mai multe feluri), spre care n-am prea mare aplecare, şi psihologie, sociologie, iar mâine încep şi management public. Toate astea deşi eu am terminat comunicare, fac master în psihologie şi doctorat în ştiinţe militare (nu vă speriaţi, doar aşa se cheamă). Atracţia către militărie mi se trage de când predam engleză termeni militari la Centrul Judeţean de Recrutări Suceava. Am venit apoi în Bucureşti, unde am fost pe rând asistent manager, secretară, translator, consilier de vânzări, expert relaţii internaţionale. De atâta carte, îmi vine uneori să fac şi lucruri foarte banale, gen reparaţii, săpături prin grădină, etc.
              Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
              Mercedes W116 200D (Amalia)
              Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
              BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
              Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
              http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

              Comment


              • #8
                Originally posted by kryssa_rja View Post
                liber profesionist??ia mai citeste o data..D
                Adik fac ce-apuc si io ca-s apucat!!!
                .
                Esti din Suceava colega castomanie?!?..batranu meu era militar la viatza lui...
                W110-2.0 D 1966
                W115-2.0 D 1971
                W123-2.4 D 1982

                Comment


                • #9
                  Păi normal că sunt din Suceava, and I'm proud of that!
                  Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                  Mercedes W116 200D (Amalia)
                  Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                  BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                  Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                  http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                  Comment


                  • #10
                    Aham...esti consateanca cu mine!!!...
                    .
                    Nu mai castiga nime franzele?!
                    Last edited by pneu; 03-18-2008, 15:02 PM.
                    W110-2.0 D 1966
                    W115-2.0 D 1971
                    W123-2.4 D 1982

                    Comment


                    • #11
                      eu la capitol feliate in punga de plastec...sclav in domeniu it dar mi-ar fi placut sa fiu mecanic...

                      PS: din ce in ce mai multe threaduri de tenta hi cu cinci

                      Comment


                      • #12
                        Desi nu imi pun franzele pe masa, ci mai mult ma distrez de banii aia
                        am fost pana acum asa : Agent paza(6 luni) si acuma sunt Account Executive la o firma de Web Development- si anume ma ocup cu prospectarea de clienti , vanzarea site-urilor si relatii cu clientii actuali.
                        Cu putin noroc , imi schimb serviciul din nou, saptamana asta..astept cu interes rezultatul)

                        CINE VREA UN SITE WEB FACUT DE O ECHIPA DE PROFESIONISTI, nu de un student,pe genunchi, PRV ME!
                        Last edited by sebaa; 03-19-2008, 14:59 PM. Reason: completare

                        Comment


                        • #13
                          Grafica e treaba mea... de la cart de vizita la brosuri, pliante, bannere, reviste, carti.
                          Nu pot spune ca m-am saturat de asta ca-mi place, dar am avantajul de a fi freelancer si sa fac ce vreau cui merita

                          Comment


                          • #14
                            Pe cont propriu alea, visez si io, fac amenajari de interior, nu mi place ce fac...pentru ca lucru la patron deci...
                            Am terminat o facultate de arta in Iashi.....cam atat..
                            Last edited by pneu; 03-18-2008, 17:11 PM.
                            W110-2.0 D 1966
                            W115-2.0 D 1971
                            W123-2.4 D 1982

                            Comment


                            • #15
                              Am atestat de desenator tehnic nu s-a lipit de mine, facultate I.E.F.S. adica profesor educatie fizica am burta si nu vreau sa o dau jos, facultate finante contabilitate imi plac atat de mult banii incat sunt pericol public in preajma lor, ca meserii sunt operator imagine, fotograf, operator montaj dupa ani de alergatura stiri, emisiuni, spoturi publicitare mi-am luat lumea in cap mi-am facut o micuta casa de productie si acum intradevar pot spune ca fac bani dar ii dau inapoi la stat ca de ceea ce am realizat a fost cu credite si nu putine si nici mici.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF