Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

BH 07 DOX W140 300 SEL 1992 (Cutie Manuala) Achizitie?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BH 07 DOX W140 300 SEL 1992 (Cutie Manuala) Achizitie?

    Salutare tuturor.

    Ma intereseaza masina asta: http://www.tocmai.ro/mercedes-s-320-...o-3564178.html

    In caz ca nu puteti accesa link-ul:

    1992 300 SEL(W140)-cutie de viteze manuala(asta ma intereseaza cel mai mult)

    Nr. Inmatriculare: BH 07 DOX
    Km: 225.000

    E din Stei, Bihor tipul care o vinde si desi el a facut niste modificari inacceptabile(din punctul meu de vedere) la ea, nu e nimic ce nu poate fi schimbat.

    Eu i-as schimba jantele(i-as pune originale MB pe 16 inch), as da jos toba sport si as pune una originala de W140 si as schimba suspensiile(i-a taiat arcurile sa o lase mai jos).

    Si ornamentele din lemn de nuc, le-as schimba cu unele negre din lemn de artar.


    Deci, cunoasteti careva masina? Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?


    Eu mai am o balena din '98 S280, tot manuala care a fost a tatalui meu si-mi pare rau sa o terfelesc toata ziua prin orasul meu plin de gropi si as vrea-o pe-asta de oras si aia de drum lung...deci cat de cat stiu cu ce se mananca masina asta, dar nu sunt un mare mecanic.


    Multumesc frumos.


    P.S. Joi ma duc in Bihor sa o vad, poate o si iau daca e OK, dar mi-ar prinde bine cateva sfaturi de la cei cu experienta sau cei care cunosc masina/proprietarul.
    Attached Files

  • #2
    ai cumparat masina?

    Comment


    • #3
      Salut! Am fost pana la urma la Oradea si dupa un drum montan infernal am ajuns in Stei si am vazut-o. Era intr-o stare execrabila. Uite, daca stii engleza si te intereseaza halul in care poate ajunge o balena pe mana unora, am descris aici toata aventura.


      Hello folks! I've driven 1500Km's in the last 2 days on horrible mountain roads, forgotten by time and have put my beloved W140's suspension through hell, just to check out that manual trans. S320 I was telling you about.

      After 700 Km's of driving I arrived at the destination and the owner had his cell phone shut! I was going to go to the nearest city to stay overnight and forget the car, but I saw it parked(spotted it from about 700 meters) and stopped behind it to check it out:

      The exterior was extremely dirty and looked like it barely survived a war. It had dents and scratches all around and only that would cost a small fortune to repair. While checking it out, the owner got off a van and apologized on behalf of his phone's dead battery. We talked and he showed me the inside which I must admit, for 220.000km's was not so warn up. He showed me the engine which I think was replaced with one from a CE W124 because that did not look like an M104.

      Now, regarding the functioning state of the gar:

      The transmission probably had problems with 1st gear because he spewed some A-Class Bull$hit on me, regarding the Limited Edition transmission where 1st gear goes down and left(like 2nd gear on normal manuals). I have never, in my entire life heard of such a thing on any car.

      He turned the engine one which didn't fire the first 3 times and when it did it sounded like a V10 with Irritable Bowl Syndrome and farted like no other. It was like a Ferrari's Dead Engine.

      He also had an attempt to install a turbo on it and also had an LPG System which didn't work properly.

      Oh, I almost forgot, the car also caught on fire 2 years ago and you can still see burnt components in the engine bay.

      The car was so lowered, that if you had any baggage or 2 passengers in the back, when you hit a bump on the road, the tires would scratch the inside of the fender.


      All in all, the car was a total mess, but I did enjoy the 800 Km's on my way back south. I took a different path and the roads were just finished last autumn. Amazing Highway on which I really gave my car a special treatment...220 Km/h and I raced a Seat Leon FR for about 80Km's
      Sper ca nu e vreo problema daca pun link-ul de la un thread de pe alt forum aici.

      http://www.benzworld.org/forums/w140...iece-shit.html

      Comment


      • #4
        Din ce descrii tu acolo avea cutie dogleg de care tu nu ai auzit in viata ta.Mai documenteaza-te.Si colegul Dan are pe 190-ul lui asa ca exista cu a 1-a in stanga jos.E bine de stiut ca e praf masina.Pacat de kilometrii facuti aiurea.Daca cereai poate mergea vreun coleg din apropiere sa o vada si nu faceai drumul asta degeaba.
        Mercedes W202 C180 Sport
        Mercedes W245 B180 cdi

        Comment


        • #5
          OAUUUU!!!
          Ai avut parte de o surpriza destul de neplacuta!
          De obicei asa se intampla cu masinile ieftine, mai rar se gasesc masini bune si ieftine! Ai dreptate drumul catre Stei este teroareeeee!!! ultima data cand am fost pe acolo acum 2 ani era prapad!

          Comment

          Working...
          X
          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF