Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vreau sa cumpar un ML 230 1998 . Ajutor

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vreau sa cumpar un ML 230 1998 . Ajutor

    Salutare.
    Dupa cum spune si titlul, m-am decis sa cumpar un ml 230.
    Am gasit unul din 1998 cu 220000 km ,se pare ca sunt reali, dar nu stiu la ce sa ma astept.
    Masina nu am vazut-o decat in cateva poze, eu fiind in Bucuresti iar vanzatorul in Cta. Pretul cerut este de 6000 euro.
    Problema este ca nu ma pricep deloc la Mercedes, caut de 2 zile pe net pareri si opinii despre ml 230 ,dar nu am gasit mai nimic.
    Rog pe cei care detin unul, sau se pricep, sa ma ajute cu cateva lamuriri:

    -care sunt problemele intalnite la modelul asta
    - ce ar trebui sa verific inainte de cumparare
    -care ar fi comsumul real ( intentionez sa pun GPL).

    Multumesc anticipat,
    Marius
    2.2 TiD
    http://www.markbugs.ro/

  • #2
    Originally posted by mark78 View Post
    -care ar fi comsumul real ( intentionez sa pun GPL).
    City: 13.8 mpg (17 L/100Km)
    Highway: 24 mpg (9.8 L/100Km)
    Combined: 18.5 mpg (12.7 L/100Km)

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • #3
      Multumesc pt info.
      Inca mai astept si info de la detinatori de ML.

      PS. Ma puteti ajuta cu un VIN: WDC1631361A046282
      Multumesc
      2.2 TiD
      http://www.markbugs.ro/

      Comment


      • #4
        Parerea mea personala, este ca masina este submotorizata.Repet, este doar o parere. 150cp cred ca are acel motor si pentru o masina de cel putin 2 tone , cred ca este cam putin. Asta nu se va simti la drum intins ci in depasiri probabil. Depinde si in ce maniera vreo s-o conduci si pe unde vrei s-o folosesti. Pune aici cateva poze sa-si dea cu parerea cei care poseda cunostinte mai avansate in ceea ce priveste ML. Cu respect si multa bafta!
        1988 Mercedes-Benz 300E 4matic

        Comment


        • #5
          Vanzari - Cumparari Auto, Intermedieri vehicule, Second-Hand si noi, Servicii, Inmatriculari, Acte auto, Reprezentare, RAR, ITP, Financiar, Politie, Asigurari,Traduceri, Anunturi, Publicitate, Informatii,Statistici, Bursa Auto, Constanta, Romania
          2.2 TiD
          http://www.markbugs.ro/

          Comment


          • #6
            doc

            cam atat zice la mine, scuze de asezarea in pagina, le deslusesti tu.
            Attached Files
            Vand jante A class cu anvelope vara 600lei.
            https://diagnoza-auto-cta.blogspot.r...255517-ms.html

            Comment


            • #7
              Motorul ala e pus pe w210,ca apoi sa puna si compresor pe el,din motive de putoare.Pus pe W163 e cam de ris,parerea mea.Cit despre gpl,se pune fara probleme....Se merge pe politica fiscala,in sensul ca daca nu poti plati impozit peste o cilindree anume,automat iti iese din gusturi o masina mare si puternica,sau esti de ris cu 150 de cai in 4 cil pusi pe w163

              Comment


              • #8
                Cel mai bine ar fi sa dai o fuga pana la Constanta sa vezi masina si sa te plimbi un pic cu ea sa vezi cat e de legata si in ce masura iti satisface nevoile de putere. Cum zice si colegu` de mai sus, din punct de vedere fiscal iesi bine cu ea. Bafta!
                1988 Mercedes-Benz 300E 4matic

                Comment


                • #9
                  Are unul aici una linga mine si a pus-o si pe gaz metan,iti spun eu ce face,urla motorul si in rest nimic saracul...

                  Comment


                  • #11
                    Originally posted by carmine View Post
                    N-arata rau, acuma depinde ...
                    Pozele puse in anunt sunt ispititoare.Site-ul este unul de intermedieri( inca nu am discutat cu proprietarul),din ce am vorbit cu unul dintre reprezentantii firmei masina este ok. Am sunat astazi din nou,dar nu pe cel cu care am vorbit initial,ci la un alt numar. Raspunde o doamna amabila si zice: Stiti....masina nu arata chiar asa de bine ca in poze.
                    Bunn,sun mai pe seara pe cel cu care al luat legatura initial,primesc un set de poze artistice facute cu masina ,exact dupa o spalare, dar surpriza mare ..nici o poza cu interiorul. La exterior masina pare atinsa mai peste tot.
                    Cred ca m-am potolit cu acest ML.

                    Multumesc pentru sfaturi,au fost decisive.
                    2.2 TiD
                    http://www.markbugs.ro/

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF