Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Colegul 200CE_Marius s-a dus dintre noi

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • L-am cunoscut de curand. Am stat o ora in parcare la Bila vorbind despre masini.
    Un om deosebit...
    Dumnezei sa-l ierte ! Condoleante familiei !

    Comment


    • Dumnezeu sa-l odihneasca, iar steaua care i-a incantat aceasta viata trecatoare sa-l calauzeasca si dincolo spre lumina si pace. Drum bun Marius!

      Comment


      • Sincere condoleante familiei.

        Comment


        • Sincerele noastre condoleante.

          Comment


          • Marius a plecat intr-o lume mai buna si ne priveste zambind de sus...
            Attached Files

            Comment


            • Dumnezeu sa-l ierte. Sincere condoleante familiei si prietenilor apropiati.

              Comment


              • condoleante ..........

                Comment


                • Condoleante!

                  Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace. Sincere condoleante familiei si prietenilor. Ramas bun, Marius!

                  Comment


                  • Dumnezeu sa-l ierte si sa-i miluiasca sufletul. Pentru rugaciunile tuturor sfintilor ,ale Preacuratei Maici Sale si ale tuturor membrilor forumului (rugaciuni exprimate sau nu).Amin

                    Comment


                    • Acum regret ca nu am putut sa ma intalnesc cu el personal cand a venit odata la Satu Mare desi tot vorbiseram la telefon. Din pacate cam tarziu pt pareri de rau. Abia cand unii pleaca brusc dintre noi stai si te gandesti ca puteai face mai multe cu ei sau pentru ei.

                      Odihneasca-se in pace!

                      Comment


                      • Ne ducem cu totii din cauza statului si a alimentatiei proaste (inconstienti "de ce", foarte des) imi pare nespus de rau ca nu am avut ocazia sa il intalnesc cu toate ca stateam aproape , Condoleante si R.I.P , Marius.
                        SMS / Call (preferably after) - 0754555444 sau 0740957736

                        Comment


                        • Decit niciodata...

                          Sunt pe aici de ani buni. Mai exact de la inceputuri. Si privind in urma, cred ca ma regasesc printre cei mai prezenti zilnic pe forum. Nu pot spune ca am avut placerea sau onoarea sa cunosc multa lume pe viu, programul de munca si problemele de acasa m-au impiedicat. Dar, dupa ceva ani, incepi sa iti simti colegii de forum. E sentimentul acela pe care nu cred ca il am numai eu, atunci cand vorbesti cu cineva pe mess ani de zile iar prima oara cand il vezi in fata totul e ceva firesc. Am aflat de colegul disparut printre primii, dar un simplu RIP sau niste banale condoleante mi se pareau seci. Am constatat cu regret ca sunt multe persoane cu care am interactionat virtual prin intermediul forumului pe care nu am avut ocazia sa le cunosc. Si ca sa fie regretul si mai profund, nu voi mai avea ocazia niciodata.
                          Trag speranta ca sufletul lui Marius si-a regasit linistea aceea pe care nu o ai decit atunci cind te nasti. Si singura consolare a faptului ca nu am apucat sa ii string mina vreodata este ca o lumanare a stat aprinsa, din partea mea, la capataiul lui. Dumnezeu a dat, Dumnezeu a luat, sa ii fie tarana usoara, Dumnezeu sa ii ierte toate pacatele.

                          Comment


                          • Foarte frumos scris si....adevarat!!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF