Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez:w124,w163,w202,w203,w209,w210,w211,w 220,Vito,Sprinter

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salutare din nou!

    Imi pare rau ca nu pot sa ajut pe nici unul dintre voi,volanele de balena nu sunt cu lemn nici unul,daca gasesc ceva te anunt,iar la C'u am o comanda pentru tot interiorul si deocamdata nu dau nimic separat.
    Cu respect,Luchian!
    Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
    BENZ4LIFE
    Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

    http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

    Comment


    • #17
      Pentru W203 ai "radioul" original (care merge cu comenzile de pe volan)?
      Daca da, ce model este, este functional, ai codul, un pret, etc? (eventual o poza)
      Cu multumiri,
      R V
      2002 MB C220 CDI Avantgarde

      Comment


      • #18
        Aveai, la un moment dat, si un W210 la dezmembrat. Daca mai e, atunci ma intereseaza:
        1. tetiere fata? daca da, ce culoare?
        2. husa superioara (care imbraca buretele) scaun sofer? culoare?
        3. pret/uri.
        10x.
        Last edited by cutaresku; 01-11-2009, 00:22 AM.
        https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

        Comment


        • #19
          Originally posted by nyc_tdi View Post
          Pentru W203 ai "radioul" original (care merge cu comenzile de pe volan)?
          Daca da, ce model este, este functional, ai codul, un pret, etc? (eventual o poza)
          Cu multumiri,
          R V
          Nu era pe masina cand am luat-o,poate o sa-ti fac rost zilele astea,daca fac rost iti trimit un PM.

          Originally posted by cutaresku View Post
          Aveai, la un moment dat, si un W210 la dezmembrat. Daca mai e, atunci ma intereseaza:
          1. tetiere fata? daca da, ce culoare?
          2. husa superioara (care imbraca buretele) scaun sofer? culoare?
          3. pret/uri.
          10x.
          Acum am doua la dezmembrat...daca vand,vand scaun complet,dar in general la mine o sa gasesti interior complet la vanzare.Daca te intereseaza altceva?
          Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
          BENZ4LIFE
          Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

          http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

          Comment


          • #20
            N-am ce face cu scaunul intreg... la tetiere sunt desprinse husele la zip-ul care le prinde si mi-e lene sa le cos/lipesc. Husa de scaun e putin roasa in stanga de la centura (nu o port in oras si am scaunul dat in spate aproape maxim, deci atinge si roade).
            Ornamentele laterale (pe bandourile portierelor) si cele de pe bara spate/fata ce culoare sunt? si cat vrei pe ele? ma gandesc ca daca le mai harjai (eu sau vecinii) sa am un set de rezerva. Da-mi eventual si o poza cu ele.
            Last edited by cutaresku; 01-11-2009, 19:18 PM.
            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

            Comment


            • #21
              Salut vreau o pompa vacum pt w124 motor 300d, ai?

              Comment


              • #22
                Catalizatoarele de la W210 320?In ce stare sunt?

                Comment


                • #23
                  Originally posted by cobreti View Post
                  Salut vreau o pompa vacum pt w124 motor 300d, ai?
                  Acum nu stiu ce sa iti spun, dar mai bine suni la numarul de telefon afisat pentru mai multe detalii.

                  Originally posted by ionutc View Post
                  Catalizatoarele de la W210 320?In ce stare sunt?
                  Nu mai am decat unul si este in stare buna.


                  Momentan am calculatorul defect, voi verifica mai rar anunturile, daca aveti vreo urgenta sunati la numarul de telefon de mai sus.
                  Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                  BENZ4LIFE
                  Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                  http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                  Comment


                  • #24
                    Momentan am calculatorul defect,voi verifica mai rar anunturile, iar daca aveti o nevoie urgenta sunati la numarul de telefon afisat mai sus
                    Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                    BENZ4LIFE
                    Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                    http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                    Comment


                    • #25
                      La ce pret e catalizatorul?
                      Last edited by florineasca; 01-14-2009, 18:12 PM.

                      Comment


                      • #26
                        Salut. Oglindă stânga pentru w202... dacă ai, în ce stare şi un preţ, te rog ?

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by ionutc View Post
                          La ce pret e catalizatorul?
                          200E

                          Originally posted by BFG View Post
                          Salut. Oglindă stânga pentru w202... dacă ai, în ce stare şi un preţ, te rog ?
                          Am vorbit...
                          Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                          BENZ4LIFE
                          Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                          http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                          Comment


                          • #28
                            salut, ma intereseaza o cutie in 4 trepte de w124 200 diesel

                            Comment


                            • #29
                              Salut Luchian.
                              M-ar interesa niste piese pentru W202:
                              1. Contraaripa de pe partea stanga fata (plasticul dinspre partea frontala sau toata daca nu vine pe bucati).
                              2. Plasticul care vine stanga dreapta fata de radiator.
                              3. Senzorul de temperatura.
                              4. Si o pompa de vacum de W124 - 200D, daca ai.
                              Plasticurile le am dar nu sunt in stare foarte buna. Ala de la aripa a fost maltratat putin.
                              Fa-mi un pret daca binevoiesti...pe bucati si un total.
                              Multumesc mult si sa traiesti o mie de ani.
                              Last edited by adidc; 01-19-2009, 17:23 PM.
                              E220 cdi W210, 2001

                              E320 W210, 1997
                              C180 W202, 1994
                              W123 200D, 1978 cu inima de W124


                              Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                              Comment


                              • #30
                                Am sunat si io si am vorbit cu taicato pt un butun de reglat oglinzi, de vreo 2 saptamani aproape si inca nu am primit nimic.Daca ai timp vezi si de ala.Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF