Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Amatori targuri de vechituri/talcioc/bazar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Urmaresc postul asta ... macar de comparatie cu ce gasesc la Bc.
    Eu merg ptr jucarii vechi, radiouri auto sau alte vechituri IEFTINE.

    Comment


    • Si eu urmaresc fiecare postare din acest topic. Si nu cred ca sunt singurul.
      "The name 'Mercedes-Benz' is considered as embodiment of tradition and innovation all over the world."

      Comment


      • Prezent, si eu urmăresc, mai rămân uimit câteodată însă nu comentez. E frumos oricum topicul, sincer, nu pot înțelege UNDE depozitați toate lucrurile astea si daca mai știți ce ați cumparat acum 4 luni și pe unde se află. In rest, spor la cumpărături.
        Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele.

        Comment


        • Originally posted by Lucian_kel View Post
          mai știți ce ați cumparat acum 4 luni și pe unde se află
          Păi, de aia-i bun topicul, să ne uităm în urmă, când am cumpărat...
          Eu de exemplu, nu mai rețineam exact când am luat bormașina pe care am ars-o, și mi-am adus aminte că am postat-o aici
          În rest, toate-s la locul lor: sculele în garaj (+ cămară, unde ne intersectăm cu borcane, generatoare de conflicte matrimoniale), bizbiricurile pe rafturi (e drept, din ce în ce mai puțin loc pe ele), hainele în dulapuri, s.a.m.d.
          Lord W126 500SE -> 2.5D
          Lady W123 230C -> 240D
          W124 -> 200D
          W208 CLK200 -> 2.0

          W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
          Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
          Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

          Comment


          • Originally posted by dog View Post
            Nu am feisbuci și nu mi se deschide... dă un alt link, pentru muritori de rând
            Lord W126 500SE -> 2.5D
            Lady W123 230C -> 240D
            W124 -> 200D
            W208 CLK200 -> 2.0

            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

            Comment


            • Cumparata de la un "targ de camioane" [emoji6]
              Das Beste oder Nichts !!!

              Comment


              • Originally posted by Levi View Post
                Nu am feisbuci și nu mi se deschide... dă un alt link, pentru muritori de rând
                Nu am gasit site, am lasat un printscreen !

                @alex_pop - 👍
                Attached Files
                Stefan

                Comment


                • Nu, nu am fost la acel târg
                  Lord W126 500SE -> 2.5D
                  Lady W123 230C -> 240D
                  W124 -> 200D
                  W208 CLK200 -> 2.0

                  W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                  Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                  Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                  Comment


                  • -Skechers de piele, sh stare foarte buna 20 lei;
                    -Sfesnicele cu fundița 12 lei setul, cel cu toarta 7 lei - toate 3 argintate, set pahare și sticluța cu ornamente laminate in Ag - dezavantajul că se mai oxideaza dar argintul se curață foarte ușor, am pus poze cu "before/after";
                    -Ornament ...1 leu.

                    Drujba electrica care o cumparasem ceva duminici mai in urma funcționeaza doar "în gol" daca atingi ceva cu lama doar motorul se mai aude lama se oprește așa ca am ajuns la concluzia ca unele lucruri trebuie luate noi, așa că: Drujba din Lidl 2200w la 349 lei si opinci noi de iarna de buget 730 lei toate 4, sunt pt e90 - cauciucuri sh eu nu mai cumpar de ceva ani.
                    Attached Files
                    Stefan

                    Comment


                    • Din cauza unui city break, eram plecați ”afară” în acest WE, așadar (încă odată) absent motivat...
                      Lord W126 500SE -> 2.5D
                      Lady W123 230C -> 240D
                      W124 -> 200D
                      W208 CLK200 -> 2.0

                      W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                      Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                      Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                      Comment


                      • Originally posted by Levi View Post
                        Nu, nu am fost la acel târg
                        Cine are posibilitatea sa ajunga la acest targ sa mearga, merita. Odata se tine in an si atrage multi fanatici, chiar si din tari straine. Ultima data cand am fost am vazut masini din Germania, Polonia, Slovacia, etc.

                        Recomand!
                        Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                        W126 280SE
                        W123 280CE
                        W126 500SEC
                        W220 500L

                        'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                        Comment


                        • Va salut!
                          Incerc sa reduc cheltuielile de duminica dimineata fiindca racordarea la gaz e foarte scumpa sa nu mai vorbesc de cat dureaza cu toata birocratia, așa imi trebuie daca nu am facut treaba asta acum 10 ani cand nu costa mai nimic.
                          Oful fiind spus am luat:
                          - 4 pachete de Lavazza vidate, termen 2020 de la persoana care primeste din Italia si de la care cumpar regulat - 35 lei toate;
                          - 2 perechi cercei placați la 10 lei perechea;
                          - ornamente sarbatori iarna 5 lei ambele;
                          - camasa Zara dama 7 lei.
                          Duminica frumasa sa aveți !
                          Attached Files
                          Stefan

                          Comment


                          • Dupa o lunga perioada de absenta, am fost si eu la Piata de Masini din Arad. Mai mult de nevoie. Am achizitionat cu o zi inainte un set de jante de aliaj cu anvelope de iarna (daca tot bate sezonul la usa) si am avut nevoie de 4 prezoane "lungi" pentru a completa setul achizitionat anul trecut (cam tot pe vremea asta). Atunci nu am gasit decat 16 bucati OEM plus inca 3 "lungi" dar cu hexagonul mai scurt ca cele originale.

                            La intrarea in piata, efectiv la prima taraba am observat instantaneu un prezon, exact ca tipul cautat... Dupa lungi "sapari" prin mormanul de prezoane ce-l avea vanzatorul in 2 galeti (le-a turnat pe jos) si o ladita am reusit sa gasesc 4 bucati (nu am mai cautat altele, 4 imi trebuiau) desi initial am vrut sa plec cu doar 3 si 2 cu hexagon din acela scurt... Pretul a fost 5 lei bucata, nici nu am mai negociat, m-am bucurat ca am gasit 4 prezoane. Dupa aceea am mai dat doar o tura in piata, nu am mai fost curios, am taiat-o catre casa... A fost cam frig, innorat si vant!
                            W123 280E Blue Green Metallic

                            W126 280SE Champagne Metallic
                            W126 280SE Black Blue Metallic
                            W126 500SE Lapis Blue Metallic
                            W126 500SE Midnight Dark Blue

                            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                            Comment


                            • Originally posted by dog View Post
                              Incerc sa reduc cheltuielile de duminica dimineata
                              He-he, eu am cheltuit azi o avere: 5 lei pe jucăria din tablă În rest, nimic
                              Attached Files
                              Lord W126 500SE -> 2.5D
                              Lady W123 230C -> 240D
                              W124 -> 200D
                              W208 CLK200 -> 2.0

                              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                              Comment


                              • Vă salut !
                                Ieri am lucat dar am plecat mai devreme de acasa am dat o tura prin targ, dar fiindca s-a micsorat ziua e cam intuneric dimineața nu prea am avut ce vedea la ora aia.
                                Am luat o bluza Zara de dama noua la 8 lei, doua statuiete la 10 lei ambele si o geanta si un lantisor - 10 lei.
                                Attached Files
                                Stefan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF