Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Amatori targuri de vechituri/talcioc/bazar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La noi a fost vreme foarte frumoasă. Captura nu e mare, dar era chilipir:
    - furtunul de grădină cu pistol funcțional + pantofii de damă (nepurtați, cu abțibildurile pe talpă) + uscătorul de păr = 10 (zece!) lei.
    - scrumiera 2 lei
    - 3 cămăși + cuțitul de bucătărie = 10 lei. Cel mai tare mă bucur pentru cuțit, e foarte solid și taie carnea precum brânza Adaptoarele de chei au fost cadou.
    - 21 de lumânări tot la 10 lei. La noi lumânările sunt consumabile, deoarece fumăm în casă și dacă suntem mai mulți (ceea ce se întâmplă destul de des, slavă Domnului), aprindem câte o lumânare, să mai tragă fumul.
    Attached Files
    Last edited by Levi; 04-22-2018, 12:53 PM.
    Lord W126 500SE -> 2.5D
    Lady W123 230C -> 240D
    W124 -> 200D
    W208 CLK200 -> 2.0

    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

    Comment


    • @dan500se - Cîteodată norocul iți surîde !
      @Levi - Am pîndit și eu un pistol de udat prin curte azi dar cand sunt, nu îmi trebuie iar cand caut nu gasesc !

      Azi am ajuns cu noaptea in cap, destul de frumos afara in general nu am un lucru anume care il caut ci incerc să arunc o privire in ansamblu să vad daca imi capteaza ceva atentia.
      Stropitoare 10 lei, cupla 3 lei, parfum "horiginal" 10 lei chiar miroase super, cafea fara cofeina 10 lei am pe cineva care îmi aduce tot timpul, agenda pt munca 5 lei, penar/borseta noua "cu Sofia" 3 lei, set creioane nou nu se vede in fotografii 3 lei.
      Attached Files
      Stefan

      Comment


      • Eu azi n-am servit piața, că aveam de recuperat niște ore de somn...
        D-na soață însă a participat, și s-a întors acasă cu o sacoșă de haine pe care a dat 20 de lei (nu le fac poză, că nu e locul de parada modei)...
        Plus mărunțișurile din poză, pe care a dat 15 lei... pe tot ce-i acolo
        Attached Files
        Lord W126 500SE -> 2.5D
        Lady W123 230C -> 240D
        W124 -> 200D
        W208 CLK200 -> 2.0

        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

        Comment


        • Fiindcă am ieșit din tură pe la 8:30, pîna am ajuns la târg, pînă am gasit loc să parchez s-a facut cam 9. Este o ora la care nu-mi face placere sa ajung fiindcă este deja foarte aglomerat.
          Am dat o singura "tură" desi de obicei mă invart de cel puțin 2 ori, bani cheltuiți sub 30 lei in total:
          Trusa cu perii, crema și ceara pentru papuci 10 lei, parfum DKNY cules dintr-o gramadă 5 lei , papucei 6 lei care ajunsesera la scadat pina sa le fac foto, maieu marime s cu paiete 3 lei si cateva pliante cu abțipilduri cu dinozauri 3 lei.
          Attached Files
          Stefan

          Comment


          • Așa-mi place când sunt zile cu ”preț fix” pe bucată... adică, ajung acasă și constat că tot ce am cumpărat, a fost la 10 lei/buc... sau 5, cum a fost azi, fiecare bucată fiind 5 lei: sticle de apă gazoasă (cu ele a ajuns colecția la 10 buc - din care 4 au aceeași formă, dar culori diferite), cheie fixă 21/23 chrome-vanadium (nu apare în poza, am pus-o direct în trusă), sculă ”combinată” care va sta permanent în mașină (oricât de ciudat sună, dar povestea e asta: morții familiei noastre odihnesc în cimitire din cel puțin 5 localități diferite; ori de câte ori am ocazia, rup 10 minute să mă opresc din drum dacă trec pe acolo, și să curăț mormintele de buruieni... dar ba nu aveam nici măcar un cuțit, ba nu găseam o bucată de lemn pe acolo... acum scula asta își va face treaba la fix).
            Attached Files
            Lord W126 500SE -> 2.5D
            Lady W123 230C -> 240D
            W124 -> 200D
            W208 CLK200 -> 2.0

            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

            Comment


            • Si cum noi avem tractiune spate , orice lucru pus in portbagaj e greutate in plus pe timp de iarna !
              Eu am luat un glucometru nou, sigilat 10 lei avea 6, ceas M&M 15 lei, cafea Lavazza 10 lei - cum am mai scris, imi aduce cineva, manusi curte 6 lei toate 3 .
              Am petrecut trei ore in targ, calitatea lucrurilor aflate la vanzare era foarte proasta.
              Duminica viitoare sunt de munca dar cred ca am sa ma duc de la 6 la 7 o ora de miscare.
              Attached Files
              Stefan

              Comment


              • Originally posted by dog View Post
                glucometru
                Probleme cu zucker?
                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • Inca nu dar am timp ! L-am luat in ideea sa il dau lui taicamiu dar a zis sa ramana la mine.
                  Stefan

                  Comment


                  • Azi cred că a fost cea mai subțire captură... o cheie fixă 20/22, la 4 lei...
                    După ce am ieșit din piață însă, am fost la un alt târg... o expoziție de flori într-un sat limitrof... și deși curtea e (destul) de plină cu verdeață, n-am venit cu mâna goală: un tuya, un trandafir și 3 dipladenii (pe lângă cele 13 care erau deja agățate prin curte).
                    Lord W126 500SE -> 2.5D
                    Lady W123 230C -> 240D
                    W124 -> 200D
                    W208 CLK200 -> 2.0

                    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                    Comment


                    • Am dat o tura rapida inainte de a merge in targ și am luat urmatoarele:
                      Training nou Adidas (asa scrie pe el - Made in Turkey) de cocalar 90 lei, țiganit de la 130, iconita de argint 25 lei, pantofi dama piele 20 lei, portofel piele 10 lei, ciorapi noi 3 lei, bluza Disney cu paiete 2 lei.
                      Attached Files
                      Stefan

                      Comment


                      • Azi a meritat să ieșim în piață!
                        Pe lângă cureaua de damă (1 leu) și clicketul (care la mine e consumabil, nu din cauza agresivității mele, ci din faptul că se fac din materiale proaste - 4 lei), am pus mâna și pe niște repere mai interesante:
                        - oglindă Dacia 1300 în stare 9/10 la fabuloasa sumă de 10 lei (rezervă la Dacia lui ficioru-meu, în caz de...). Mai avea una, îmi pare rău că am lăsat-o acolo...
                        - viața lui Napoleon, în 3 volume (10 lei)
                        - 2 damigene de 1 litru în coș împletit din răchită, fără nici cel mai mic defect, ca noi, la 15 lei amândouă. Cum sunt amator de tărie de calitate, pun preț și pe articolele ce le pun pe masă; iar țuica servită din damigenele astea cu dop de plută, va fi savurată pe măsură
                        Attached Files
                        Lord W126 500SE -> 2.5D
                        Lady W123 230C -> 240D
                        W124 -> 200D
                        W208 CLK200 -> 2.0

                        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                        Comment


                        • Bifez și eu casuța de mare amator de tarie !
                          Am cumparat 8 pachete de cafea la 10 lei pachetul, cele Lavazza nu se vad in fotografii, 4 pentru mine celelalte pentru atenții , Nike-uri ca noi de piele 50 lei, geanta 10 lei, ceas Betty Boop 5 lei, colier fetite 6 lei, portofel fake nou 10 lei, doua pixuri si agenda cu zâne nu am mai facut foto -5 lei.
                          Attached Files
                          Stefan

                          Comment


                          • Nu se mai poate edita, vreau sa va intreb daca a fost cineva la targul asta:
                            Târgul de la Negreni, cunoscut și ca Târgul de la Fechetău, are loc întotdeauna în al doilea weekend al lunii […]


                            Am vazut ca este si o pagina de Fb :
                            Last edited by dog; 05-21-2018, 13:31 PM.
                            Stefan

                            Comment


                            • Am trecut prin Negreni de zeci de ori, dar habar nu aveam de acest târg
                              Lord W126 500SE -> 2.5D
                              Lady W123 230C -> 240D
                              W124 -> 200D
                              W208 CLK200 -> 2.0

                              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                              Comment


                              • As vrea sa ajung si la cel din Constanta, fiind oras port ma gandesc ca se gasesc lucruri interesante.
                                Stefan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF